Progenicy!Pomożecie?

Pogawędki na każdy temat (czyt. spamuj do woli w starym dentonetowym stylu!)

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez sbdb » 28 września 2015, godz. 22:00

Hej!
Jestem po zabiegu. Był okres w którym na forum wchodziłam kilka razy dziennie, jestem bardzo wdzięczna osobom dzięki którym forum powstało. Teraz wchodzę już rzadziej, ostatnio ktoś zapytał mnie jaki jest mój najlepszy wybór życiowy i do głowy odrazu przyszedł mi - Zabieg! Naprawdę, zmienił moje życie na lepsze. Oczywiście osoba wogóle nie wiedziała o czym mówie więc musiałam jej po krótce opowiedzieć, przez całą hstorie moja słuchaczka tylko mówila "o jaaa" , "biedna" , "straszne" itp. opowiedziałam jej o forum. O tym, że jesteśmy małą społecznością w której wymieniamy się informacjami, wtedy pomyślałam sobie, że poproszę was o pomoc. Jeżeli będziecie mieć ochotę to proszę poświęćcie minute i zagłosujcie na film który zrealizowałam. est to zwiastun filmowy książki Agniesz Szpili która pisze o życiu ze swoimi nie pełnosprawnymi dziećmi.

http://contest.interferencefestival.com/plebiscyt - trzeba znaleźć Łebki od Szpilki.

Będę wdzięczna, mam nadzieje, że moja prośba nikogo nie urazi w żaden sposób.
sbdb

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez charonio » 28 września 2015, godz. 22:15

Nie ten dział, to do hyde parku, a nie forum ogólne :P
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Makarewicz16 » 25 stycznia 2018, godz. 15:06

Witam! Jestem tu pierwszy raz, choć po operacji już 2 lata, moje pytanie jest takie, czy macie i funcjonujecie z blaszkami w policzkach jeśli chodzi o operacje dwuszczękowa , ponieważ moja ortodontka pytała czy byłam i miałam wyciągane te blaszki. Powiedziałam że nie, nie negowała tego i mam dylemat czy można z nimi funkcjonować/żyć. Czy trzeba się poddać zabiegowi usunięcia blaszek. Proszę o odpowiedź.
Makarewicz16

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Dominus Tenebrae » 25 stycznia 2018, godz. 16:39

Makarewicz16, jeśli nic się nie dzieje to można je zostawić. Problem w tym, że za 2 lata może być wszystko ok, a za 5 może być wielkie zapalenie. Jest to mimo wszystko ciało obce i nasz organizm różnie reaguje. Na ogół większość pacjentów je usuwa. Problem jest też taki, że z płytkami nie można zrobić rezonansu magnetycznego, a nigdy nie wiadomo co cię spotka. Więc z takiej osobistej strony to bym usunęła, ja usunęłam w październiku i czuję się dużo lepiej
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Makarewicz16 » 26 stycznia 2018, godz. 19:41

Dzięki, mam kolejną wizytę w grudniu. I porozmawiam z moją ortodontka..proszę mi tylko powiedzieć jak wygląda operacja / zabieg i ile się wraca do zdrowia.

--- 26 stycznia 2018, godz. 19:56 ---

Tzn miałam, i teraz w czerwcu napewno poruszę ten temat
Makarewicz16

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Dominus Tenebrae » 26 stycznia 2018, godz. 22:29

Makarewicz16, zabieg wygląda tak, że robią nacięcia tkanki w miejscach płytek,wykręcają śruby i usuwają płytki i zaszywają. Ja do pelnej sprawnosci wrocilam po 2 tygodzniach, po tygodniu wykonywałam lżejsze czynności. W poniedzialek przyjecie, wtorek zabieg i sroda w poludnie wypis. Opuchlizna taka jak po operacji szczęki, ale szybciej schodzi, dużo lżejsze do przejścia. Po tygodniu jadłam normalnie

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Miejsce i termin:
Dominus Tenebrae
Moderator

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Makarewicz16 » 27 stycznia 2018, godz. 16:01

Długo byłaś na zwolnieniu? Tak jak poprzednia operacja cięcie od środka?...No to trzeba będzie zrobić krok w kierunku usunięcia, po rozmowie z ortodonką. Zastanawiam się czy nie za długi okres czasu po operacji to usunięcie...
Makarewicz16

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Ania » 27 stycznia 2018, godz. 19:41

Dominus Tenebrae napisał(a): Problem jest też taki, że z płytkami nie można zrobić rezonansu magnetycznego, a nigdy nie wiadomo co cię spotka.

Nie, nie, nie. Plytki nie sa przeciwskazaniem do rezonansu nawet glowy. Retainer rowniez. Powstalo ostatnio wspolne stanowisko radiologow i ortodontow zgodnie z ktorym nawet z niekorymi trwale przymocowanymi elementami aparatu mozna robic rezonans.
https://www.ortoprof.pl/index.php/wiado ... ontycznych
Ania

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Makarewicz16 » 27 stycznia 2018, godz. 20:56

I ma jeszcze jedno pytanie, czy po wyjęciu blaszek z policzków rysy się zmieniają, bo nie oszukujmy się ale po to one zostały włożony aby zmienić/ poprawić rysy twarzy. Czy zastępują je czymś innym. Dzięki za wszelkie informacje.
Makarewicz16

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Dominus Tenebrae » 28 stycznia 2018, godz. 14:21

Makarewicz16, nie, to nie płytki zmieniają rysy twarzy, a przemieszczenia kości szczęki i żuchwy. Kość się zrasta i jest to efekt trwały. Płytki i śruby tylko mocują kości na czas zrastania, bo wszystko przecież jest całkowicie odcinane od czaszki. Więc po wyjęciu rysy zostają te same co po operacji.

Ania, o kurczę, nie wiedziałam. Mi powiedziano, że śruby mają domieszkę stali chirurgicznej, która reaguje na elektromagnes i może być problem z tym.

Miejsce i termin:
Dominus Tenebrae
Moderator

Następna strona

Powrót do Hyde park