Progenicy!Pomożecie?

Pogawędki na każdy temat (czyt. spamuj do woli w starym dentonetowym stylu!)

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Makarewicz16 » 1 lutego 2018, godz. 11:15

Dzięki, dużo mi pomogły wasze odpowiedzi, myślę że jeszcze odwiedzę to forum. Pozdrawiam :-)
Makarewicz16

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez JohnDoe » 4 lutego 2018, godz. 10:15

Tak tylko przy okazji, płytki robione są z tytanu (w większości przypadków, bo za chwile pewnie znajdzie się ktoś, kto będzie chciał mnie usilnie poprawić), który jest słabym ferromagnetykiem. Osobiście robiłem rezonans z płytkami i nic się nie działo, ale zawsze lepiej powiadomić przed badaniem. Bramki na lotniskach również nie piszczą. ;)
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Dominus Tenebrae » 4 lutego 2018, godz. 15:03

JohnDoe, płytki tak, ale do śrub zazwyczaj dodaje się stop stali chirurgicznej, która już niestety, ale działa na magnes
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez JohnDoe » 5 lutego 2018, godz. 02:13

Dominus Tenebrae napisał(a):JohnDoe, płytki tak, ale do śrub zazwyczaj dodaje się stop stali chirurgicznej, która już niestety, ale działa na magnes

Moje były akurat całkowicie tytanowe, ale faktycznie nie pomyślałem, że mogą zdarzyć się stopy tytanu z ferromagnetycznymi metalami. Mamy 2018 rok, a pewnie gdzieś jeszcze w Polsce są stosowane systemy z takich materiałów :roll: .
JohnDoe
Moderator

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Ania » 7 lutego 2018, godz. 00:07

Haha nawet nie przyszlo mi do glowy, ze srubki moga byc z czegos innego. Tytanowe to tytanowe. Jedynie skonsultowalam sie z orto i to od niej mam ten link. Tak czy siak robilam rezonans i nic z plytkami sie nie dzialo...Z retainerem rowniez. Jednak zwrocilam uwage na spora ignorancje w klinikach do ktorych dzwonilam, zeby sie zapisac i wczesniej upewnic czy plytki, retainer nie jest przeszkoda. Zreszta to z tego forum bylam przekonana, ze nie mozna. A tu okazuje sie ze nawet z trwale umocowanymi elementami aparatu mozna robic rezonans.
Ania

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez Makarewicz16 » 7 lutego 2018, godz. 15:36

Jeszcze długo nie będziemy we wszystkim doinformowani, i świadomi co sie z czym je. A ludzi jeśli nie spytasz to nie odpowiedzą choć dla niektórych powinno być to logiczne. W takim razie ile z tych osób które odpowiedziały na moje pytanie nie ma już bądź szykuje sie do usunięcia płytek i śrubek?
Makarewicz16

Progenicy!Pomożecie?

Postprzez JohnDoe » 8 lutego 2018, godz. 16:27

Miałem wyciągane i wszystko przebiegało podobnie do tego, co napisała Dominus Tenebrae na poprzedniej stronie. Myslę , że lepiej jednak usunąć, z czasem, tak jak w moim przypadku, może coś się poluzować i stwarzać problemy, a im później decydujemy się, tym trudniej je wyciagnąć, nie m co prawda tragedii, ale lekarze muszą się bardziej natrudzić i użyć większej siły jak już wszystko zarośnie, a używanie siły przy wszystkich nerwach nie jest zbyt mile widziane. Osobiście miałem w przyspieszonym trybie usuwane płytki, bo poluzowała się śrubka i zaczęła uciskać nerw.
JohnDoe
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Hyde park