Sny o zębach, naszych wadach, operacji

Pogawędki na każdy temat (czyt. spamuj do woli w starym dentonetowym stylu!)

Postprzez joanna_3miasto » 4 listopada 2014, godz. 00:51

Ostatnio mi się śniło, że się obudziłam i nie mogłam się podnieść z łóżka. Spojrzałam ma mój brzuch, a tam opatrunek. Pomyślałam sobie, że rzeczywiście miałam mieć operację... Ale zaraz zaraz, operację zgryzu, a nie jamy brzusznej! :D I w panice się obudziłam :D
→ progenia i niedorozwój szczęki
→ noszę aparat od 19.05.2014 r.
mój dziennik leczenia
joanna_3miasto

Postprzez barbor » 29 listopada 2014, godz. 22:46

Ostatnio śniło mi się, że zrobili mi operację. Gdy wybudzili mnie z narkozy okazało się, że mój zgryz otwarty został zmniejszony tylko o 1 mm :D Strasznie się zdenerwowałam i zaczęłam kłócić się z chirurgiem, na co on powiedział "no niestety więcej się nie dało zrobić", a drugi (operował mnie dwuosobowy zespół) powiedział, że gdy tylko zobaczył co tam w się dzieje w środku to zwątpił i nie chciał się w ogóle do tego dotykać :lol:
barbor

Postprzez majgi » 11 marca 2015, godz. 12:09

śniło mi się, że po nocy wypadły mi wszystkie gumki, przerażona mówię do kuzynki "Michalina, musisz mnie zawieść do ortodonty, aby mi się linia nie przesunęła", po czym patrzę w lustro, a wszystkie zęby się ruszają i zaczynają mi wypadać jeden po drugim... nim dojechałam do ortodonty to miałam już wszystkie żeby w ręce...
majgi

Postprzez afi » 16 marca 2015, godz. 11:59

elala napisał(a):Śniło mi się, że byłam u dentysty i fotel był bardzo niewygodny. W sąsiednim fotelu siedziała dentystka z tego samego gabinetu i kolejna dentystka leczyła jej zęby, a mnie bardzo interesowało, jak się czują dentyści, kiedy im lecza zęby ;) to gapiłam się na nią.

Kiedy wyszłam z gabinetu i czekałam na coś przy wyjściu, to zobaczyłam, że z tego samego gabinetu wychodzi ośmioletnia sympatyczna jasnowłosa córka Janusza Korwina - Mikkego z ładną świeżą fryzurką, a po niej sam Korwin - Mikke z trójką swoich najmłodszych dzieci - niemowlaków, każde z których było w innym wieku :D

W tej chwili się obudziłam, bo tego już było za dużo :lol: :lol: :lol:

Była 4.30...

Nie wiem co wczoraj jadłaś i piłaś, ale nie łącz tego więcej :cool:
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez aneczka27 » 19 marca 2015, godz. 08:57

.......
Ostatnio edytowano 22 kwietnia 2015, godz. 10:20 przez aneczka27, łącznie edytowano 1 raz
Aparat od : 3.06.2013 r
Hyrax od : 5.10.2013 r

♫ ♪ ♥ ♥ ஐ ! Nigdy nie przestawaj marzyć ! ♫ ♪ ♥ ♥ ஐ
aneczka27

Postprzez majgi » 19 marca 2015, godz. 13:16

Mojej ortodontce śniło się, że moja szczęka była wyjmowana i ona zabrała ją do domu, aby ustawić linię pośrodkową, ale coś poszło nie tak i biedna bała się wrócić do pracy bo bała się, że będę na nią krzyczeć...
majgi

Postprzez bartosz95 » 19 marca 2015, godz. 14:17

Ja pier.... co ja czytam :facepalm: hahahhaha :D hahhahahhahha nie przestałem się śmiać :lol:
"Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem."

Wada: progenia, zgryz otwarty, zwężenie szczęki, niedorozwój szczęki
Rozcięcie szwu podniebnego: 25.02.2014r.
Aparat góra: 08.05.2014r.
Aparat dół: 12.12.2014r.
Operacja: Wrocław, Borowska, dr Nowak, gdzieś w czerwcu 2017
bartosz95

Postprzez MaryA » 27 marca 2015, godz. 09:04

Śniło mi się dziś, że byłam po operacji - sprawdziłam językiem od środka czy wreszcie moje zęby na dole mieszczą się w górnej szczęce - to było fantastyczne uczucie :D Ponieważ również chirurg był zadowolony z efektów swojej pracy wypisano mnie ze szpitala. Wsiadłam zatem w samochód i pomknęłam autostradą do domu, jak już byłam w połowie drogi zorientowałam się, że doktor zapomniał mnie zagumkować i moja żuchwa zaczyna się wydłużać, nie mogłam do niego zawrócić, bo byłam na autostradzie i nie było żadnego zjazdu, tymczasem moja żuchwa opierała się już o kierownicę...w pewnym momencie pomyślałam sobie...coś jest nie tak...mknę sobie autostradą, prowadzę auto...3 dni po operacji..? I tak oto doszłam do wniosku, że chyba jednak śnię :facepalm:
MaryA

Postprzez czubajkaa » 29 marca 2015, godz. 23:51

OMG co Wy tu opowiadacie! Niesamowite, że w podświadomości siedzą takie rzeczy :D

Mnie raz się śniło (jeszcze daleko przed zamierzeniami na aparat), że wypadły mi wszystkie zęby,nie wiem dlaczego. To było okropne.

A ostatnio usunęłam obie górne ósemki i tej nocy śniło mi się,że wypadły mi obie górne siódemki i pomyślałam sobie tylko,że szkoda, ale w sumie decydując się na usunięcie ósemek wiedziałam jakie mogą być tego konsekwencje =P
Dolny łuk: 03.04.2015r.
Górny łuk: 29.05.2015r.
Planowana operacja we Wrocławiu.
czubajkaa

Postprzez MaryA » 8 czerwca 2015, godz. 09:27

Chyba za dużo o tym wszystkim myślę, dziś śniłam, że obudziłam się w trakcie operacji...słyszałam wszystko, nie bolało mnie nic, ale nie mogłam otworzyć oczu ani ruszyć buzią, bo akurat mi szczękę ustawiali :o nagle słyszę, jak pielęgniarka mówi do lekarza, ciekawe czy pacjentce dobrze się śpi, spięłam więc się w tym śnie, wyciągnęłam dłoń i pokazałam im na znak protestu kciuk skierowany w dół :D
Dobrze, że rano obudziłam się we własnym łóżku :lol:
MaryA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hyde park