Strona 1 z 1

Dieta, styl odżywiania a depresja

PostNapisane: 2 lutego 2017, godz. 09:57
przez elektryk
Czy też uważacie, że dieta może mieć duży wpływ na nasze samopoczucie i złe odżywianie może doprowadzić do depresji ?
Tak jak to jest w tym artykule opisane http://www.szukamdietetyka.pl/artykuly/porady-ekspertow/10-co-jesc-aby-zapobiec-depresji.html

Dieta, styl odżywiania a depresja

PostNapisane: 2 lutego 2017, godz. 11:25
przez afi
elektryk, dzięki za ten artykuł! Dieta dosłownie uratowała mi życie. Dzięki niej przypomniałam sobie jak znów być szczęśliwą! Stosowałam również matę ozonową, dzięki rewitalizującym kąpielom wyleczyłam się nie tylko z depresji, ale i raka kolan!

Dieta, styl odżywiania a depresja

PostNapisane: 2 lutego 2017, godz. 17:23
przez Dominus Tenebrae
:lol: :lol: :lol: :lol: aż się muszę wypowiedzieć. Jasne, niektóre składniki odpowiadają w jakimś stopniu za obniżony nastrój i większy stres, ale jako wieloletnia posiadaczka choroby afektywnej dwubiegunowej, a także zaburzeń lękowych i całej masy podobnych, mówię, że ten artykuł to kretynizm. Nie da się zapobiec depresji czy innym chorobom/zaburzeniom tylko przez dietę. To są zaburzenia które wymagają ingerencji co najmniej psychoterapeuty, o ile nie lekarza i farmakoterapii dodatkowo. a obniżony nastrój nie równa się depresji.

Dieta, styl odżywiania a depresja

PostNapisane: 2 lutego 2017, godz. 18:38
przez Commando Carbonara
Dominus Tenebrae napisał(a):aż się muszę wypowiedzieć

Kurczę, ja też.

Dominus Tenebrae napisał(a): jako wieloletnia posiadaczka choroby afektywnej dwubiegunowej, a także zaburzeń lękowych i całej masy podobnych, mówię, że ten artykuł to kretynizm.


W historii tego forum były już reprezentowane bardzo różne schorzenia, zaburzenia osobowości z pograniczna typu dominilajn, a nawet niedoczynność mózgu. Jednak żadna z tych chorób nie łączy się w sposób bezpośredni z tym, żeby nie zrozumieć w lot aluzji o zwykłym spamie na forum. Mało tego, spamie, który już drugi raz tworzy dokładnie to samo konto, i które spotyka się z identyczną odpowiedzią i nadal nic się nie dzieje, pomimo posiadania przez forum aż siedmioosobowej grupy moderatorów, GRATULACJA!

Dieta, styl odżywiania a depresja

PostNapisane: 2 lutego 2017, godz. 19:20
przez Britni
Widzę, że wątek luźny to ja też wrzucę trochę prywaty. Kochani, szkoda życia na diety. Cieszmy się tym co jest, żaden dzień się nie powtórzy.


Dieta, styl odżywiania a depresja

PostNapisane: 2 lutego 2017, godz. 19:27
przez afi
Mimo, że nie taka była intencja, to jak już uderzamy w ton wszechwiedzy i doświadczeń, polecam pogłębiać wiedzę. Zwłaszcza jak się jest pacjentem. Może się bardzo przydać ;)
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4698498/

Dieta, styl odżywiania a depresja

PostNapisane: 10 grudnia 2017, godz. 13:53
przez Mirdal
W dzisiejszych czasach depresja dotyka wielu osób, ale o leczeniu dietą jeszcze nie słyszałam... No chyba, że człowiek jadły czekoladę w dużych ilościach - poprawa nastroju natychmiastowa ;)

Dieta, styl odżywiania a depresja

PostNapisane: 24 lipca 2018, godz. 11:10
przez walka88
Skoro powstały już kosmetyki, które poprawiają samopoczucie (a przynajmniej kiedyś w stronie jakiejś apteki trafiłam na taki opis bodajże kremu, z tego, co pamiętam), to czemu nie dieta na depresję, raka, ból pleców czy inne schorzenia... Myślę, że póki będą ludzie, którzy będą wierzyć w to, że jedzeniem mogą się uleczyć z poważnych chorób, to dotąd będą powstawać tego typu artykuły, a nawet zapewne i całe diety...