[Poradnik] Wstawianie zdjęć na forum

Postprzez charonio » 18 listopada 2012, godz. 21:53

Witam,

jako, że istnieje spora część użytkowników nie posiadających umiejętności wstawiania zdjęć na forum i często pisze do mnie z tym problemem, bądź moderatorzy poprawiają składnię, by obraz ładnie wyglądał, postanowiłem napisać na szybko mały poradnik.

Poradnik jest napisany przy użyciu zewnętrznego serwera zdjęć, gdyż forum jako takiego nie udostępnia. Przykład opiera się na serwisie http://imageshack.us/ jednakże można używać innych, pełno ich w internecie, wstawianie wygląda analogicznie.

Po wejściu na stronę zobaczymy coś takiego:
Obrazek
Musimy się najpierw zarejestrować, jeśli nie mamy konta, więc klikamy 1. "Zarejestruj się"
Rejestracja przebiega w prosty sposób, wypełniamy wszystkie pola i klikamy niebieski przycisk "SIGN UP".
Obrazek
Zapewne na maila przyjdzie jakiś link potwierdzający, w który trzeba kliknąć, potem mamy aktywne konto.
Jest to o tyle użyteczne, że możemy w każdej chwili wejść w swoje konto, usunąć wcześniej wstawione zdjęcie, czy je sobie przypomnieć, bądź ponownie wykorzystać.

Kiedy mamy już konto klikamy przycisk 2. "Browse", wybieramy dzięki niemu plik na swoim komputerze.
Po wybraniu pliku klikamy przycisk 3. "Prześlij Teraz"

Po wstawieniu obrazka pojawi się następujące okno:
Obrazek
Kopiujemy zaznaczony "Link Bezpośredni". To ważne, nie kopiujemy linku z przeglądarki, tylko ten w tabelce imageshacka. Możemy tez kliknąć na napis "Zobacz w pełnym rozmiarze", wówczas należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać pozycję "kopiuj adres obrazka...". Link będzie identyczny z tym w tabelce. Metodę pisze ze względu na wstawianie obrazków z internetu, czy innych serwisów, wtedy ZAWSZE musimy skopiować adres obrazka, ten w polu adresu przeglądarki zazwyczaj nie nadaje się do użycia.

Kiedy mamy już skopiowany link wklejamy go na forum w klamry img. Obrazek
Obrazek
Jak wygląda składnia widać na zdjęciu, możemy ją zawsze sobie przypomnieć najeżdżając wskaźnikiem myszki na przycisk Img. Najprościej jednak zaznaczyć nasz link i kliknąć przycisk Img, klamry wstawią się automatycznie.

Uwagi dodatkowe (najczęstsze błędy):
- używamy protokołu http:// unikamy używania bezpiecznego protokołu https:// gdyż nie zawsze rozpoznaje go składnia i możemy zobaczyć napis Obrazek, zamiast obrazka.
- link pomiędzy klamrami img musi kończyć się na .jpg .gif .bmp lub podobnie, nie wklejamy linków kończących się na .jpg/ , gdyż nie wyświetli to obrazka, "/" po prostu kasujemy.
- składnia musi być w jednej linii, tzn [img]link[/img], czasem po kliknięciu przycisku klamry źle się wstawiają np.
link[/img]
Wówczas nie zobaczymy naszego obrazka.

W razie pytań pisać, przed wysłaniem posta radzę kliknąć przycisk "Podgląd".
Pamiętajcie też, że na forum istnieje dział testowy, gdzie można przetestować swoje umiejętności.

Powodzenia ;) Mam nadzieję, że komuś to pomogło.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Postprzez maxi » 20 listopada 2012, godz. 00:29

W mordę jeża!Nic nie zrozumiałam!Czy bedzie jiedys mozna wklejac fotki bezposrednio z mojego komputera jak na innych forach?To akurat umiem....
maxi

Postprzez Sunrise » 20 listopada 2012, godz. 11:15

maxi napisał(a):W mordę jeża!Nic nie zrozumiałam!Czy bedzie jiedys mozna wklejac fotki bezposrednio z mojego komputera jak na innych forach?To akurat umiem....

Wszystko rozbija się o to, że każde zdjęcie widocznie w necie musi zajmować miejsce na jakimś serwerze. Na tym forum nie ma docelowo serwera do wrzucania fotek, więc bezpośrednio z kompa nie można tu załadować zdjęcia - można tylko udostępniać fotki zamieszczone gdzieś w necie poprzez samo wklejenie linku do nich w odnośnikach .
Może jak wypłaty pójdą w górę w tym kraju, to zbierzemy się także na wykupienie swojego serwera do fotek :D
Sunrise

Postprzez Tula » 24 listopada 2012, godz. 00:25

charonio napisał(a):Musimy się najpierw zarejestrować, jeśli nie mamy konta,

Na imageshacku nie trzeba się rejestrować żeby przesłać plik i potem wkleić go na forum.
aparat: I.2007 - VIII.2011
8.XII.2010 - operacja jednoszczękowa,
7.IV.2011 - operacja dwuszczękowa.
aparat: VI.2012 - ?
6.III.2013 - operacja jednoszczękowa.
Tula

Powrót do Problemy z forum, propozycje zmian i pomysły