Dział zarezerwowany dla "zaawansowanych" użytkowników?

Postprzez awzan » 19 sierpnia 2014, godz. 20:55

Wymagałoby to trochę organizacji i przede wszystkim - zgody administratora :D Sam pomysł zły nie jest. Tym pionkom, o których wiemy, po prostu dostępu by się nie dało. Bo sama liczba postów o niczym nie świadczy. Mamy pionki, które mają kilkaset postów na koncie. Rzeczowych i merytorycznych, to się chwali. Ale to wypominanie pacjentom w gabinecie... Nieładnie, nieładnie... ;>

Chociaż oczywiście nie wszyscy tak robią. Niektórzy siedzą cicho :D

P.S. Za to widzę jedną, bardzo złą stronę tego pomysłu - nowi użytkownicy szukający informacji mieliby bardzo utrudniony dostęp, a tego nie chcemy. W końcu forum ma na celu udzielanie informacji.
awzan

Postprzez awzan » 19 sierpnia 2014, godz. 21:03

elala napisał(a):Administrator to Krzy$? Dzisiaj ma urodziny. Może złóżmy mu życzenia i zaproponujmy taką zmianę?

Krzy$ jest nieugięty, życzenia go nie złamią :lol: Myślę, że pomysł nie dojdzie do skutku, chociażby właśnie dlatego, że byłoby to utrudnienie dla nowych użytkowników. To nie ma być klub wtajemniczonych, tylko forum dla wszystkich. Należałoby wymyślić najpierw jakieś dobre rozwiązanie.
awzan

Postprzez awzan » 19 sierpnia 2014, godz. 21:15

Tylko może się zdarzyć tak, że powstanie coś w rodzaju offtopa, czyli rozmowy, które mogłyby być toczone publicznie, będą toczone w dziale dla wtajemniczonych, bo po prostu ludzie z rozpędu tylko tam zaczęli pisać. Trzeba to zorganizować.
awzan

Postprzez rywka » 19 sierpnia 2014, godz. 21:49

awzan napisał(a):Mamy pionki, które mają kilkaset postów na koncie.

A czy pionki wysilają się na tyle, że tworzą własne dzienniki leczenia? Myślę, że tworzenie zamkniętych grup mija się z celem informacyjnym forum. Takie naprawdę drażliwe kwestie i trudniejsze pytania zwykle poruszane są w wiadomościach prywatnych. Nie wiem, jak Wy rozpoznajecie konta "pionków", ale informacje o nich chyba powodują pewne wycofanie w wylewności użytkowników forum. Dziwne jest tylko to, że mimo kilkukrotnych zaproszeń do jawnego udziału w forum, lekarzom chce się poświęcać czas na ukryty w nim udział. :)
BTW - pozdrawiam mojego chirurga i moją ortodontkę, jeśli tu bywają. ;-)
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Postprzez awzan » 19 sierpnia 2014, godz. 22:18

rywka napisał(a):A czy pionki wysilają się na tyle, że tworzą własne dzienniki leczenia?

Tak :) Choć nie wszyscy.

rywka napisał(a):Myślę, że tworzenie zamkniętych grup mija się z celem informacyjnym forum.

Też tak uważam, dlatego cała ta idea z "działem dla wtajemniczonych" moim zdaniem nie ma racji bytu. Jeśli ktoś już jakoś specjalnie chce się zwierzać, pozostaje kontakt osobisty (telefoniczny), pw lub po prostu spotkania, które zawsze wszystkim polecam, a na których pionków raczej nie będzie :)

rywka napisał(a):Nie wiem, jak Wy rozpoznajecie konta "pionków", ale informacje o nich chyba powodują pewne wycofanie w wylewności użytkowników forum.

Wycofanie w wylewności pojawiło się, gdy niektórzy lekarze zaczęli pacjentom na fotelu wypominać, że napisali coś nie tak lub żeby coś poprawili :lol: Niby nic złego, ale sporo osób się speszyło. Stąd nasza interwencja. Przecież nikt tu nie pisze nic złego. Jeśli mi osobiście orto powiedziałaby, że coś nie tak napisałem na forum, to przede wszystkim bym odpowiedział, że to co piszę na forum to nie jej sprawa, jeśli jej nie oczerniam. Bezpodstawne zarzuty lub te zbyt ostre zawsze były stąd usuwane lub proszono o zmianę wersji na "lżejszą", dlatego myślę, że lekarze nie mają się o co burzyć, jeśli ktoś napisał np. że leczenie wg niego trwa za długo i ma już dość. To jego osobiste odczucia, przecież nie obraża w nich nikogo ani nie robi antyreklamy klinice.

rywka napisał(a):Dziwne jest tylko to, że mimo kilkukrotnych zaproszeń do jawnego udziału w forum, lekarzom chce się poświęcać czas na ukryty w nim udział.

Zaiste, dziwne :) Chociaż nie zawsze są to lekarze. Z tego co udało nam się na razie dowiedzieć...

Także drodzy użytkownicy - spokojnie, to tylko forum, przecież nikt nic złego nie pisze. Jeśli ktoś ma jakieś problemy to może nawet lepiej jak lekarz o tym przeczyta - mniej wyjaśniania na wizycie :lol: A jak się doczepi o treść to osobiście możecie przekazać, że jak go złapiemy to będzie ban :lol:
awzan

Powrót do Problemy z forum, propozycje zmian i pomysły