Dyskusja o galerii z dziennika Madeleine

Dyskusja o galerii z dziennika Madeleine

Postprzez dav » 4 września 2011, godz. 15:58

Madeleine napisał(a):Popieram pomysł, aby dawać hasło ludziom z nieco większym stażem lub aktywnością na forum niż wpis w powitalni i kilka postów w hyde parku.

Proponowałbym w ogóle zrezygnować z tej picasy i stworzyć galerię bezpośrednio "wewnątrz" forum. Zniknąłby problem działalności ludzi z problemami emocjonalnymi ( :razz: ), bo jedyny album, jaki mogliby usunąć, to ten, który sami stworzyli. Dostęp do galerii mieliby tylko użytkownicy zalogowani na forum, więc problem z nieprzyjemnymi, anonimowymi komentarzami, czy w ogóle z podpisywaniem się przy komentarzu, również by się skończył.
dav

Madeleine (pszczo.lenka) czyli spontan we Wrocławiu :)

Postprzez Sunrise » 4 września 2011, godz. 16:33

dav napisał(a):
Madeleine napisał(a):Popieram pomysł, aby dawać hasło ludziom z nieco większym stażem lub aktywnością na forum niż wpis w powitalni i kilka postów w hyde parku.

Proponowałbym w ogóle zrezygnować z tej picasy i stworzyć galerię bezpośrednio "wewnątrz" forum. Zniknąłby problem działalności ludzi z problemami emocjonalnymi ( :razz: ), bo jedyny album, jaki mogliby usunąć, to ten, który sami stworzyli. Dostęp do galerii mieliby tylko użytkownicy zalogowani na forum, więc problem z nieprzyjemnymi, anonimowymi komentarzami, czy w ogóle z podpisywaniem się przy komentarzu, również by się skończył.

No tak, a miejsce na serwerze? Poza tym dzięki wspaniałym sponsorom forumowym takim jak dex-adam mamy zapas miejsca na Picasie. Chociaż brak podpisów też mnie wkurza czasem..
Sunrise

Postprzez dav » 4 września 2011, godz. 19:57

Nie wiedziałem, że są jakieś restrykcje w tym względzie, i że w ogóle płacicie za tę picasę. W takim razie chyba nie było tematu, chociaż jeżeli te opłaty są cykliczne, to zamiast kolejnej wpłaty można by zainwestować w lepszy serwer forumowy i zrobić własny, zintegrowany z forum skrypt galerii użytkowników (tym mógłbym się zająć).
dav

Postprzez charonio » 5 września 2011, godz. 01:14

dav napisał(a):Nie wiedziałem, że są jakieś restrykcje w tym względzie, i że w ogóle płacicie za tę picasę. W takim razie chyba nie było tematu, chociaż jeżeli te opłaty są cykliczne, to zamiast kolejnej wpłaty można by zainwestować w lepszy serwer forumowy i zrobić własny, zintegrowany z forum skrypt galerii użytkowników (tym mógłbym się zająć).

Znasz się na tym? Franko próbował coś działać z innym rozwiązaniem niż picassa, ale nie wiem co mu z tego wyszło.. Chyba nawet próbował instalować jakiś skrypt do galerii o jakiej marzymy.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Postprzez dav » 5 września 2011, godz. 21:46

charonio napisał(a):Znasz się na tym?

Wymiataczem nie jestem, ale taka galeria nie powinna stanowić dużego problemu ;) Właśnie zainstalowałem u siebie skrypt forum (phpBB). To, czego najbardziej się obawiałem, czyli dostosowanie ewentualnego skryptu galerii do istniejącego systememu użytkowników, jednak nie stanowiłoby problemu, więc dalej powinno być z górki. Jak już galeria byłaby gotowa, to tylko kwestia dogadania z kimś, kto ma dostęp do bazy danych i serwera FTP (podejrzewam, że tylko admin).

kasztanowa wizję jako taką pozostawiam Wam, bo wszystko da się zrobić :) Wg mnie należy pozostawić wszelkie funkcjonalności z picasy i zmienić tylko te, które były problematyczne (np. konieczność podpisywania się - w nowej galerii komentarze mogliby dodawać tylko użytkownicy posiadający konto na forum i aktualnie zalogowani, a co za tym idzie, od razu byłoby widać kto skomentował). Pozostawałoby kilka niuansów, jak np. czy wolelibyście, aby komenty były dodawane ogólnie do albumu, czy tak jak na picasie - pod każdym zdjęciem. Czy może tak i tak :D Pełna dowolność, co tylko chcecie, tylko pewne rzeczy wymagają więcej pracy, a inne mniej. Zawsze można coś później dodać/zmienić. Proponowałbym w ogóle przenieść te wszystkie posty o galerii do osobnego tematu, i tam można byłoby zgłaszać ewentualne sugestie i pomysły. O ile w ogóle jesteście na 100% zdecydowani i chętni, bo musicie wziąć też pod uwagę, że taka galeria będzie "zżerać" sporo transferu i zajmować trochę miejsca, no ale skoro płacicie za picasę, to lepiej zainwestować w lepszy serwer, na którym stoi forum, i mieć własną galerię ;)
dav

Postprzez Krzy$ » 5 września 2011, godz. 22:04

dav napisał(a):
charonio napisał(a):Znasz się na tym?

Wymiataczem nie jestem, ale taka galeria nie powinna stanowić dużego problemu ;) Właśnie zainstalowałem u siebie skrypt forum (phpBB). To, czego najbardziej się obawiałem, czyli dostosowanie ewentualnego skryptu galerii do istniejącego systememu użytkowników, jednak nie stanowiłoby problemu, więc dalej powinno być z górki. Jak już galeria byłaby gotowa, to tylko kwestia dogadania z kimś, kto ma dostęp do bazy danych i serwera FTP (podejrzewam, że tylko admin).

kasztanowa wizję jako taką pozostawiam Wam, bo wszystko da się zrobić :) Wg mnie należy pozostawić wszelkie funkcjonalności z picasy i zmienić tylko te, które były problematyczne (np. konieczność podpisywania się - w nowej galerii komentarze mogliby dodawać tylko użytkownicy posiadający konto na forum i aktualnie zalogowani, a co za tym idzie, od razu byłoby widać kto skomentował). Pozostawałoby kilka niuansów, jak np. czy wolelibyście, aby komenty były dodawane ogólnie do albumu, czy tak jak na picasie - pod każdym zdjęciem. Czy może tak i tak :D Pełna dowolność, co tylko chcecie, tylko pewne rzeczy wymagają więcej pracy, a inne mniej. Zawsze można coś później dodać/zmienić. Proponowałbym w ogóle przenieść te wszystkie posty o galerii do osobnego tematu, i tam można byłoby zgłaszać ewentualne sugestie i pomysły. O ile w ogóle jesteście na 100% zdecydowani i chętni, bo musicie wziąć też pod uwagę, że taka galeria będzie "zżerać" sporo transferu i zajmować trochę miejsca, no ale skoro płacicie za picasę, to lepiej zainwestować w lepszy serwer, na którym stoi forum, i mieć własną galerię ;)

Ależ my to wszystko wiemy, tzn ja wiem. Opłata za picasę jest raczej symboliczna w porównaniu do opłaty za domenę i serwer forum. Taka galeria zeżre znacznie więcej transferu niż samo forum, na przeszkodzie stoją sprawy finansowe.
Uruchomię testowo taką galerię zintegrowaną z forum, jak będę miał czas, a będę miał jak się zrobi zimno czyli już niedługo (tak specyfika mojego zawodu:D).

Ale oczywiście dzięki za chęć pomocy :)
» progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty, asymetria
» 10.05.2011 -ASK Wrocław - zabieg przecięcia szczęki i szwu podniebiennego - założenie dystraktora na podniebieniu.
» 18.05.2011-1.06.2011 - dystrakcja - poszerzenie szczęki o ponad 8mm.
» 8.08.2011 -aparat dół
» 17.11.2011 -aparat góra+bihelix
Mój dziennik
Krzy$
Administrator

Postprzez kasztanowa » 5 września 2011, godz. 22:42

Krzy$ napisał(a):Taka galeria zeżre znacznie więcej transferu niż samo forum, na przeszkodzie stoją sprawy finansowe.

Myślę, że znajdzie się wielu chętnych do składki. W tym i ja :cool: Na wielu wyjdzie taniej ;)
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Postprzez dex-adam » 6 września 2011, godz. 08:15

kasztanowa napisał(a):Myślę, że znajdzie się wielu chętnych do składki. W tym i ja Na wielu wyjdzie taniej

Składka na picassę to ok 20 zł na rok (za jedną galerię - mamy dwie). Chyba jednak to wychodzi taniej niż utrzymywanie komercyjnego serwera.

Jak ktoś jest skłonny łożyć na to jakieś środki to super. Ostatni raz sam opłaciłem przedłużenie obu kont.
Na początku roku mogę zbierać po parę złotych na osobę (w styczniu albo w lutym wygasa przedłużenie).

Chyba, że rezygnujemy z picassy i przerzucamy foty na inny serwer. Ale to już musicie zdecydować.

pzdr
adam
Aparat, góra dół: 28.06.2010
Wada: Retrognacja, zgryz prosty
Operacja: jednoszczękowa, 30.11.2010, CMD
Orto: A.J. Chirurg: M.J.
Zdjęcie aparatu: 3.10.2011

-------------
http://picasaweb.google.com/progenicy/D ... ocked=true
dex-adam

Postprzez nathaly » 6 września 2011, godz. 13:31

Opodatkujmy forum ;) Raz na jakiś czas na admina czy czyjeś konto bankowe wpłacajmy symboliczną kwotę i się uzbiera :)
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Postprzez charonio » 6 września 2011, godz. 13:52

Taa, zaraz reklamy google się w ogóle pojawią =D Chociaz w sumie, to nie głupi pomysł, forum może utrzymywać się same.. Anyway Franek postawił już galerię na jednym z darmowych serwerów, póki co skrypt przechodzi testy i robione są poprawki :P.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Następna strona

Powrót do Problemy z forum, propozycje zmian i pomysły