Shoutbox

Shoutbox

Postprzez ansza » 17 stycznia 2011, godz. 23:14

na głównej stronie pod głównym oknem z działami na forum mogłoby być takie mini okno cos ala gg jak studiowałam to kolega założył takie forum dla studentów i była taka opcja :)

// przeniesione; powinnaś założyć nowy wątek - to było pisanie nie na temat - kasztanowa
Take me by the hand and dance with me in my dreams...
ansza

Shoutbox

Postprzez charonio » 18 stycznia 2011, godz. 00:00

ansza napisał(a):na głównej stronie pod głównym oknem z działami na forum mogłoby być takie mini okno cos ala gg jak studiowałam to kolega założył takie forum dla studentów i była taka opcja :)

Nazywa się to shoutbox. W sumie ograniczyłoby spam na forum... :P
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Shoutbox

Postprzez ansza » 18 stycznia 2011, godz. 00:17

ooo własnie wiedziałam że coś z "box" ;] heheh
ansza

Shoutbox

Postprzez kasztanowa » 18 stycznia 2011, godz. 02:52

Obawiam się, że zajmowałoby za dużo czasu biednym studentom albo że nas jeszcze na to za mało...
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Shoutbox

Postprzez Krzy$ » 18 stycznia 2011, godz. 09:00

To ja napiszę o obawach od strony technicznej. Instalacja takiej modyfikacji nie była by żadnym problemem, ale póki co działamy na hostingu który oprócz ograniczenia transferu - jak każdy, ma też ograniczenie maksymalnego dziennego obciążenia procesora serwera na którym się znajduje - jak każdy tani. Taki niewinny shoutbox, wbrew pozorom, potrafi kilkakrotnie bardziej obciążać niż całe forum, a to dlatego że musi być odświeżany automatycznie co np.5sek. Skutkowało by to niedziałaniem forum co kilka dni z powodu wyczerpania limitu obciążenia. Pomijam już fakt że przez to forum działało by znacznie wolniej, a teraz wg. mnie działa całkiem szybko. Podsumowując, póki co shoutboxa nie będzie. ;-)
» progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty, asymetria
» 10.05.2011 -ASK Wrocław - zabieg przecięcia szczęki i szwu podniebiennego - założenie dystraktora na podniebieniu.
» 18.05.2011-1.06.2011 - dystrakcja - poszerzenie szczęki o ponad 8mm.
» 8.08.2011 -aparat dół
» 17.11.2011 -aparat góra+bihelix
Mój dziennik
Krzy$
Administrator

Shoutbox

Postprzez ansza » 18 stycznia 2011, godz. 22:04

@ kasztanowa

bez przesady nie będę zamieszczała nowych tematów bo zrobi się po prostu burdel w temacie, w którym o tym napisałam było to jak najbardziej odpowiednie bo "Problemy z forum, propozycje zmian i pomysły" :roll:

kiedy studiowałam kolega stworzył forum które nie było jakieś specjalne i nie było obciążone i nic nie "muliło" ale ok to tylko była propozycja
ansza

Shoutbox

Postprzez kasztanowa » 18 stycznia 2011, godz. 22:09

"Problemy z forum, propozycje zmian i pomysły" to dział, w którym jest ten nowy temat "Shoutbox", tamten temat w którym napisałaś o shoutboxie nazywał się "Wątki forumowiczów", w którym było zupełnie o czymś innym, mianowicie o rozdzielaniu wątków... :]
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Shoutbox

Postprzez ese » 4 marca 2012, godz. 00:57

Odkurzam ten temat. Też od pewnego czasu uważam, że przyda się tutaj shoutbox, oczywiście wiem jakie obciążenie powoduje taki skrypt, wysyłający przez Ajax'a co kilka, kilkanaście sekund zapytania do bazy, ale myślę, że jest na to dobry sposób. Na pewno jest! Sam za czasów liceum prowadziłem na darmowym hostingu małe forum klasowe (poniżej trzydziestu userów), na skrypcie phpbb2 by przemo i mieliśmy tam takiego shoutboxa, który nie posiadał funkcji sprawdzania nowych wiadomości "na żywo" tylko przycisk odśwież, który po prostu przeładowywał zawartość ramki z czatem, a więc obciążenie generowane przez taki dodatek było znikome..[no chyba, że ktoś sobie taki przycisk upatrzył do bicia rekordów w ilości klików na minutę :twisted: ]
I właśnie takiego rozwiązania moglibyśmy użyć na tym forum, na początek choćby na tygodniowy okres próbny, a jeśli nie stwarzałby problemów, zostanie na stałe.
Krzy$, co myślisz?
ese

Shoutbox

Postprzez Krzy$ » 4 marca 2012, godz. 17:26

się pomyśli :aparat:
» progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty, asymetria
» 10.05.2011 -ASK Wrocław - zabieg przecięcia szczęki i szwu podniebiennego - założenie dystraktora na podniebieniu.
» 18.05.2011-1.06.2011 - dystrakcja - poszerzenie szczęki o ponad 8mm.
» 8.08.2011 -aparat dół
» 17.11.2011 -aparat góra+bihelix
Mój dziennik
Krzy$
Administrator

Powrót do Problemy z forum, propozycje zmian i pomysły