Pisanie nazwisk lekarzy

Pisanie nazwisk lekarzy

Postprzez miszelka » 5 listopada 2011, godz. 10:26

Czy dr P. z Wrocławia (nie wiem czemu nie piszemy nazwisk ale ok) jest dobry? W sensie tak się wożą po J. z Wawy, a ja słyszalam, ze J. jest najlepszy w Polsce. Czy aby ten cały dr P. jest dobry?
miszelka

Wrocław

Postprzez Sunrise » 5 listopada 2011, godz. 14:52

miszelka napisał(a):(nie wiem czemu nie piszemy nazwisk ale ok)

Bo gdyby ktoś napisał: A wiecie co, mój chirurg, doktor Romuald Wiśniogielabysz z Warszawy, woj. mazowieckie, to głupi ch%$, spieprzył mi operację i wyglądam źle; w dodatku to pazerny oszust, który wziął kasę za operację za dwuszczękową a zrobił jednoszczękową, no i w ogóle się mną nie opiekował, a jak się obudziłem po zabiegu to kazał mi spierd.. w podskokach ze stołu to taki doktor Romuald Wiśniogielabysz wpisałby sobie swoje dane w google i tam 1 wynikiem bedzie adres jego prywatnej kliniki, 2 adres praktyki w innej prywatnej luksusowej klinice, a trzecim wynikiem będzie temat na forum "Wiśniogielabysz to oszust" - to mógłby wytoczyć sprawę sądową, a wtedy to cienko, oj cienko... bo jego w przeciwieństwie do biednego progenika spłukanego po ortodoncie, STAĆ na dobrego prawnika :cool:
Sunrise

Wrocław

Postprzez luckymania » 5 listopada 2011, godz. 23:39

Dystraktorowa napisał(a):
miszelka napisał(a):(nie wiem czemu nie piszemy nazwisk ale ok)

Bo gdyby ktoś napisał: A wiecie co, mój chirurg, doktor Romuald Wiśniogielabysz z Warszawy, woj. mazowieckie, to głupi ch%$, spieprzył mi operację i wyglądam źle; w dodatku to pazerny oszust, który wziął kasę za operację za dwuszczękową a zrobił jednoszczękową, no i w ogóle się mną nie opiekował, a jak się obudziłem po zabiegu to kazał mi spierd.. w podskokach ze stołu to taki doktor Romuald Wiśniogielabysz wpisałby sobie swoje dane w google i tam 1 wynikiem bedzie adres jego prywatnej kliniki, 2 adres praktyki w innej prywatnej luksusowej klinice, a trzecim wynikiem będzie temat na forum "Wiśniogielabysz to oszust" - to mógłby wytoczyć sprawę sądową, a wtedy to cienko, oj cienko... bo jego w przeciwieństwie do biednego progenika spłukanego po ortodoncie, STAĆ na dobrego prawnika :cool:

Też mnie dziwi nie pisanie nazwisk . Na forach typu beautywpolsce, gdzie użytkowników jest przypuszczam kilkadziesiąt tysięcy każdy może pod nazwiskiem lekarza dodać negatywną opinię. Wiadomo powinna być ona podparta faktem. Wątpię żeby lekarz, który spartolił operację i przeczytał na forum od poszkodowanej osoby, że ją spartolił podał ją do sądu, bo sam by się pogrążył. Pisaliście, że lekarze są solidarni i żaden nie wystawi negatywnej opinii na innego (np. do sądu) a to nie jest prawdą, bo w środowisku lekarskim, szczególnie jeśli chodzi o9lecznictwo prywatne jest ogromna zawiść i rywalizacja.
pisanie zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii o lekarzach, uważam, że jest ogromnie pomocne dla osób, które są na etapie wyboru. A np. pisanie : "dr W z warszawy... ", powoduje, ze nie wiem czy dana osoba ma na myśli Wiśniewskiego czy Walerzaka.
luckymania

Wrocław

Postprzez dorcia » 5 listopada 2011, godz. 23:42

Ależ nikt nikomu nie broni pisania nazwisk lekarzy - każdy pisze na własną odpowiedzialność. :] My tylko przestrzegamy przed ewentualnymi problemami bo takie już się zdarzały. :]
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Wrocław

Postprzez kasztanowa » 5 listopada 2011, godz. 23:46

luckymania napisał(a):Też mnie dziwi nie pisanie nazwisk .

Ale to nie jest tak, że zabraniamy, kto chce, ten pisze :)

luckymania napisał(a):Wątpię żeby lekarz, który spartolił operację i przeczytał na forum od poszkodowanej osoby, że ją spartolił podał ją do sądu, bo sam by się pogrążył.

Czasem jest tak, że osoba narzeka na lekarza, choć tak naprawdę nie ma ku temu podstaw.

Ja na przykład nie rzucam chętnie nazwiskami, bo nie chciałabym, żeby lekarz przypadkowo po wpisaniu hasła i miasta dotarł na to forum, skojarzył mnie z konkretną osobą i czytał o wszystkich przeżyciach. Nie byłoby źle, zresztą jakby chciał, to znalazłby mnie chociażby po publicznej galerii, ale przynajmniej nie dojdzie do tego tak prosto.
luckymania napisał(a):A np. pisanie : "dr W z warszawy... ", powoduje, ze nie wiem czy dana osoba ma na myśli Wiśniewskiego czy Walerzaka.

W tym wypadku akurat tak... Ale wystarczy pisać np. "dr Wiś" czy coś, to już zależy od intencji piszących :P

luckymania napisał(a):pisanie zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii o lekarzach, uważam, że jest ogromnie pomocne dla osób, które są na etapie wyboru.

Przecież piszemy, tylko nie używając co chwilę nazwisk - gdy będą często, wtedy będą w pierwszych miejscach w wyszukiwarkach. A jak ktoś szuka opinii o danym lekarzu i wie, co to progenia, będzie wiedział, o kogo chodzi i trafi do opinii.
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Wrocław

Postprzez luckymania » 6 listopada 2011, godz. 00:04

kasztanowa napisał(a):
Czasem jest tak, że osoba narzeka na lekarza, choć tak naprawdę nie ma ku temu podstaw.

Oczywiste jest, że jeżeli ktoś publicznie w negatywny sposób wypowiada się na temat innej osoby (niekoniecznie lekarza) to musi być pewnym swojej oceny i musi ona być poparta faktami. Chodzi mi tylko o to, że pisanie doktor J zamiast Jakieśtamnazwisko jest dość dziwne i nie spotykane raczej na innych znanych mi forach publicznych.
kasztanowa napisał(a):
Ja na przykład nie rzucam chętnie nazwiskami, bo nie chciałabym, żeby lekarz przypadkowo po wpisaniu hasła i miasta dotarł na to forum, skojarzył mnie z konkretną osobą i czytał o wszystkich przeżyciach. Nie byłoby źle, zresztą jakby chciał, to znalazłby mnie chociażby po publicznej galerii, ale przynajmniej nie dojdzie do tego tak prosto.

A w jaki sposób lekarz nie będący moderatorem forum i znającym tylko Twój nick udowodni, że Ty to Ty? Pytanie z ciekawości
kasztanowa napisał(a):
luckymania napisał(a):pisanie zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii o lekarzach, uważam, że jest ogromnie pomocne dla osób, które są na etapie wyboru.

Przecież piszemy, tylko nie używając co chwilę nazwisk - gdy będą często, wtedy będą w pierwszych miejscach w wyszukiwarkach. A jak ktoś szuka opinii o danym lekarzu i wie, co to progenia, będzie wiedział, o kogo chodzi i trafi do opinii.

Oczywiście, że trafi, tylko prościej jest mieć wszystko czarno na białym, a nie szukać. Nie krytykuje nikogo i proszę nie brać tego do siebie, ale na początku jak zaczynałam Was czytać to nie mogłam się połapać o kogo chodzi :) A tak na marginesie to super, że jesteście, bo forum jest megapomocne.

--- 6 listopada 2011, godz. 00:06 ---

Pogmatwałam coś z cytowaniem w ostatnim poście, proszę o poprawkę i wyrozumiałość, uczę się :)
luckymania

Wrocław

Postprzez kasztanowa » 6 listopada 2011, godz. 11:03

luckymania napisał(a):Chodzi mi tylko o to, że pisanie doktor J zamiast Jakieśtamnazwisko jest dość dziwne i nie spotykane raczej na innych znanych mi forach publicznych.

Przede wszystkim chodzi o niepokazywanie na pierwszym miejscu w wyszukiwarce, przy częstym powtórzeniu tego słowa tak to było. Ale jak komuś nie przeszkadza, że np. lekarz zobaczy, co tam pacjent o nim napisał, niech pisze pełne nazwiska.

luckymania napisał(a):A w jaki sposób lekarz nie będący moderatorem forum i znającym tylko Twój nick udowodni, że Ty to Ty? Pytanie z ciekawości

Można to wywnioskować chociażby z daty operacji. Ale nie chodziło mi o udowadnianie przed np. sądem, tylko żeby np. nie zagadał o to w gabinecie :lol: Głupio by mi było... Wolę się dzielić z lekarzem tym, co chcę, tylko na wizycie.

luckymania napisał(a):Pogmatwałam coś z cytowaniem w ostatnim poście, proszę o poprawkę i wyrozumiałość, uczę się :)

Mam nadzieję, że dobrze zredagowałam ;)
"Jeśli jesteś dobrą piłką, to im silniej cię uderzą - tym wyżej się wzniesiesz."
| progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty (long face, gummy smile)
| operacja: 19.04.2011, dwuszcz., USK Wrocław, dr N., dr P.
| orto: dr B.W., aparat górny od 19.11.08, dolny od 02.03.09 - do 08.05.12
Dziennik leczenia
kasztanowa

Powrót do Problemy z forum, propozycje zmian i pomysły