Progenia czy nie?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Progenia czy nie?

Postprzez AlaAla » 27 sierpnia 2013, godz. 07:56

hehehe a gdzie tam operacja.. ja tam w ogóle chciałam się tylko dowiedzieć czy to jaka kol wiek wada czy mam taka twarz po prostu :P bo stawy to chyba będzie jednak zupełnie niewiążąca się z tym kwestia.
AlaAla

Progenia czy nie?

Postprzez dorcia » 27 sierpnia 2013, godz. 12:08

AlaAla napisał(a):bo stawy to chyba będzie jednak zupełnie niewiążąca się z tym kwestia

Wręcz przeciwnie - to bardzo wiążąca się ze sobą kwestia (jeśli przyczyną ich zaburzeń jest wada zgryzu - a jeśli nie to niekoniecznie trzeba od razu z tym biegać po chirurgach).
Crede, quod habes, et habes. - Wierz, że masz, a będziesz miał.

Wada: progenia, laterogenia
Aparat: 15.01.2009 - 13.10 i 30.11.2011
Łuk podniebienny Goshgarian: 13.07 - 5.10.2009
Szpital: WCM w Opolu
Operacja: szczęki i żuchwy 30.07.2010
Usuwanie płytek: 22.10 i 28.12.2010
dorcia

Progenia czy nie?

Postprzez monia wrocław » 27 sierpnia 2013, godz. 15:32

...
Ostatnio edytowano 3 lipca 2014, godz. 22:55 przez monia wrocław, łącznie edytowano 1 raz
monia wrocław

Progenia czy nie?

Postprzez AlaAla » 30 sierpnia 2013, godz. 11:56

Byłam wczoraj u ortodonty zajmującego się zaburzeniami narządu żucia z tymi stawami. Doktor stwierdził "100 % bruksizm", powiedział ponadto , że jego przyczyną jest wada zgryzu bo nadal moje przednie zęby nie stykają się ze sobą więc górne przednie zęby nie maja oparcia. Został pobrany ode mnie wycisk szczeki i będę musiała nosić na noc szynę, która odciąży mięśnie. Mięśnie mają się rozluźnić po ok 12 tygodniach noszenia szyny natomiast pełny efekt będzie po ok 3 latach. Nie wiem tylko czy jak po trzech latach w końcu przestanę nosić tę szynę to efekty leczenia pozostaną ? przecież nadal górne zęby nie będą miały oparcia w dolnych?

--- 30 sierpnia 2013, godz. 14:04 ---

ah i co do mojej ewentualnej wizyty u chirurga twarzowo szczękowego to zamierzam się wybrać mimo wszystko bo problem polega na tym że ortodoncie ciągle chcą zrobić "coś z wierzchu". Ortodontka leczyłam mnie aparatem i nie wyleczyła (choć twierdziła inaczej) - dalej moje górne jednookienny nie stykają się z zębami na dole, orto. od stawów chce mnie wyleczyć, i słusznie, ale chyba mimo wszystko lepiej również dodatkowo pomyśleć coś nad prawidłowością mojego zgryzu.
AlaAla

Poprzednia strona

Powrót do Progenia