Warto operować?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Warto operować?

Postprzez monia wrocław » 21 września 2013, godz. 12:00

....
Ostatnio edytowano 21 września 2014, godz. 18:27 przez monia wrocław, łącznie edytowano 1 raz
monia wrocław

Warto operować?

Postprzez megi16 » 21 września 2013, godz. 21:47

A słuchajcie czy możliwe żebym np. w wieku 18,19 lat mogła mieć operację jak wszystko byłoby już w normie w sensie spełniałbym normy ??
megi16

Warto operować?

Postprzez DD7 » 24 września 2013, godz. 20:05

megi16 napisał(a):A słuchajcie czy możliwe żebym np. w wieku 18,19 lat mogła mieć operację jak wszystko byłoby już w normie w sensie spełniałbym normy ??

Ja byłem operowany 2 dni po 18-stce, a jestem facetem, więc teoretycznie jesteś (byłabyś) w lepszej sytuacji. Tylko teoretycznie, bo w praktyce u każdego sprawa wygląda inaczej i wzrost kostny może zakończyć się wcześniej lub później, jednak raczej wcześniej.
DD7

Warto operować?

Postprzez Kkeczua » 4 listopada 2013, godz. 20:55

Ja mam 17 lat i na dobrą sprawę przestałam już rosnąć (to widać chociażby po ciuchach). Byłam na konsultacji u chirurga i ten powiedział że prawdopodobnie trzeba mi poprawić zęby (chodzi o ich ułożenie). Jeżeli to pójdzie sprawnie mogę mieć operację już w przyszłym roku w wakacje. Pewnie udałoby się wcześniej, ale nie chce tracić szkoły.
Kkeczua

Warto operować?

Postprzez novinka » 30 marca 2014, godz. 12:05

Chyba najlepiej sobie operację ustawić na wakacje. Wtedy można spokojnie dochodzić do siebie powolutku i niczym się nie stresować :). A z tym prostowaniem zębów to też tak powiedzą.... mi przewidywali 1,5 roku, a później okazało się, że trzeba więcej i chirurg upierała się, że powiedziała mi, że co najmniej 2 lata. Zależy, czy się zęby słuchają :D
Progenia. Wada szczękowo-twarzowa kl. III z hipoplazją szczęki
07.11.2011 r. - założenie aparatu (góra i dół)
27.08.2013 r. - operacja dwuszczękowa, osteotomia szczęki, BSSO
21.07.2014 r. - usunięcie płytek i genioplastyka
08.09.2014 r. - zdjęcie aparatu (góra i dół) (?)
novinka

Warto operować?

Postprzez CarolineWhite » 13 lipca 2014, godz. 13:50

Witam. Mam na imię Karolina , mam 22 lata , jestem mamą małego Stasia.
Zaczynam walkę .
Miesic temu byłam pierwszy raz od 10 lat u ortodontki.. diagnoze postawiła szybko , operacja jedynie.. przed wizytą modliłam się źeby dało sie wyprostowac tylko zęby i już. Ale tu wada Zgryzu - progenia. Pierwszy raz spotkałam się z tym . I jeszcze dziwniejsze,że to dotyczy mnie. 25 lipca jaďę do Wrocławia na pierwszą konsultację , ale do tej pory nie jestem przekonana czy robię slusznie. Boję sie przez to przejsc i czym dalej brnę , bardziej się boję.
Ale patrząc w lustro pragnę się usmiechac i być piękną kobietą :D
Caroline White
CarolineWhite

Warto operować?

Postprzez wjewjura » 13 lipca 2014, godz. 19:30

robisz jak najbardziej slusznie :!: masz szczescie ze nikt nie mydli oczu ze da sie to naprawic aparatem, tu jest wiele osob leczacych sie wr Wro, pamietaj tez, ze Twoj synek moze miec wade po Tobie lub wogole jej nie bedzie mial, moze tez byc wieksza niz Twoja. Dzieki Twoim doswiadczeniom jakie zgromadzisz podczas leczenia mozesz pomoc swojemu synkowi lub przypadkowym osoba w przyszlosci :aparat: Powodzenia :!:
wjewjura

Warto operować?

Postprzez CarolineWhite » 13 lipca 2014, godz. 21:29

Bardzo dziękuję za słowa otuchy !!!! Moja rodzina oczywiście odradza mi przechodzic przez to wszystko dla nich jestem"idealna" ,ale chcę być najcudowniejszą mamą :lol: i będę. Prawdę mowiac juź jutro mogłabym isc na operację , a to dopiero początek. Z dnia na dzień strach bedzie wiekszy , niepewnosc..
Ortodontka nie "owijała w bawełne" od razu powiedziała , ze operacja i wysłałami link do tego forum :D
Z tego co mi mówiła to mam wadę genetyczną. Moja mama będąc w ciąży dostawała kazdego dnia zastrzyki na podtrzymanie płodu czyli mnie :shock: i te leki wywołały takie wady . Jejku tylko nie mój mały Stanisławek , nievh chociaz On będzie idealny .. :facepalm:
Caroline White
CarolineWhite

Warto operować?

Postprzez nathaly » 13 lipca 2014, godz. 22:01

Ortodontka nie "owijała w bawełne" od razu powiedziała , ze operacja i wysłałami link do tego forum :D

Która ortodontka? :mrgreen:
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Warto operować?

Postprzez afi » 13 lipca 2014, godz. 22:05

nathaly napisał(a):

Która ortodontka? :mrgreen:

Podbijam! Która ?!! :aparat:
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Progenia