NAWRÓT WADY? MOŻLIWY CZY NIE?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez paulina94 » 11 września 2013, godz. 23:31

Witam, jestem po zabiegu dwu szczękowym 2,5 miesiąca. Miałam bardzo dużą wadę i to był mój jedyny i ogromny kompleks. Nadal nie mogę w to uwierzyć, że się tego pozbyłam i chociaż mam problemy z czuciem jestem dobrej myśli. Mam tylko pytanie, czy istnieje możliwość nawrotu wady? Jestem potwornie przewrażliwiona i nie wyobrażam sobie zmagać się z tym znowu. Bardzo się tego boję.
I kolejne moje pytanie - mianowicie mogę otworzyć usta na szerokość ok. 1cm, mam małe problemy z jedzeniem, czy to się poprawi? Czy wrócę do stanu przed operacją?
paulina94

Postprzez nathaly » 12 września 2013, godz. 08:58

W pierwszych tygodniach po operacji mięśniom ciężko jest przystosować do nowego ułożenia, dlatego ważne jest noszenie gumek, które stabilizują zgryz. Jeśli gumki zostaną zaniedbane może się tak stać, że mięśnie "wygrają" i wyciągną żuchwę na dawną pozycję, może już nie będzie to tak duża wada, jak przed operacją, ale zęby mogą się zrównać.
Co do drugiego pytania mamy już wątki viewtopic.php?f=29&t=214 oraz z ćwiczeniami viewtopic.php?f=29&t=1227
A na koniec proponuję zajrzeć tu viewtopic.php?f=25&t=187 i szczególnie skupić się na pkt. 4, a później skupić się na przestrzeganiu całego regulaminu :cool:
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Postprzez progeniatko » 12 września 2013, godz. 17:21

Hej, mogę Ci napisać jak to u mnie było. Operacje na żuchwie miałam w 2001 r., a więc już sporo czasu temu. Przed zabiegiem można było zrobić badanie z kontrastem, po którym lekarz przeprowadzający badanie stwierdzał, czy wzrost kości się już skończył. Niestety nie pamiętam jak to badanie się nazywało. JA nie zdecydowałam się na to badanie, gdyż tak bardzo chciałam zabieg, nawet pomimo tego, że kiedyś w przyszłości musiałabym go powtórzyć. Razem ze mną w tym samym miał zabieg pewien mężczyzna, którego to już była druga operacja. Podobno, u niego wzrost kości zakończył się później i po operacji, sporo jeszcze urósł, a w tym niestety i jego żuchwa. Na szczęście my kobiety dużo wcześniej przestajemy rosnąć, więc myślę że nie masz się co obawiać nawrotu wady.
progeniatko

Postprzez paulina94 » 12 września 2013, godz. 21:01

Mam 19 lat, ale myślę, że przestałam rosnąć już dwa lata temu. Uspokoiłaś mnie bardzo, dziękuję! Dziękuję za odpowiedzi. :)
paulina94

Powrót do Progenia