wystająca żuchwa może wiecie więcej?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Progeniczka » 23 stycznia 2014, godz. 21:48

Tak, na 99,9% (wedlug polskich standardow leczenia) bedziesz musial zalozyc aparat.
Progeniczka

Postprzez niestetyprogenia » 19 lutego 2014, godz. 17:33

Mam pytanie, znów nie wiem czy w dobrym wątku, jak coś to mnie przekierujcie, przepraszam ale w sumie nie wiem gdzie o to zapytać. Czy ktoś może wie czy w wyniku operacji progenii, czyli tak pisałam wcześniej wysunięcia szczęki i cofnięcia żuchwy bądź cofnięcia i przechylenia odrobine w dół może mi się coś wydarzyć z koścmi policzkowymi? Czy mogą się np zapaść z uwagi na to, że wysunie się szczęke, czyli jakby trochę się zabierze szczęki z wysokości kości policzkowej? Pytałam dr Wal, to powiedział, że nic się z koścmi policzkowymi nie stanie, bo ich nie ruszamy, ale wole dopytać może coś wiecie... mam dość szeroko rozstawione kości policzkowe, w sumie je lubie i nie chcaiłabym, że mi się zapadły np czy coś, bo w sumie, jeżeli już będę sobie grzebać w twarzy i przechodzić to wszystko, to jedno o czym marze, żeby tylko nie było gorzej niż teraz...
niestetyprogenia

Postprzez nik » 19 lutego 2014, godz. 18:28

Po wysunięciu szczęki do przodu, policzki robią się pełniejsze, wiec nie masz się czego obawiać.
nik

Postprzez niestetyprogenia » 19 lutego 2014, godz. 21:43

dziękuje bardzo za odpowiedź. Czyli nie powinno mi się nic zapaść w policzkach? bo czytałam wpis osoby, która pisała, że po wysunięciu szczęki ma jakby zapadnięte policzki, bo była rozrywana tkanka, właśnie przy tym wysuwaniu szczęki i musi utworzyć się nowa, żeby były jędrniejsze, ale rozumiem że tu chodzi tylko o skóre, bo sam kościec nie powinien się zmniejszyć w związku z tym, że jakby na wysokości policzków jest zabierane troche kości i przesuwane do przodu? może opowiadam głupoty, ale mam nadzieje, że zrozumiecie o co mi chodzi:)
niestetyprogenia

Postprzez nik » 19 lutego 2014, godz. 22:14

Mój chirurg tłumaczył mi, że przy wysunięciu szczęki do przodu wędrują także mięśnie, które są przez kościec wypychane do przodu (z racji cofniętej szczęki, mięśnie były w miare krótkie). Nagle szczęka poszła do przodu, a dotychczas krótkie mięśnie zostały wypchnięte przez szczękę, co spowodowało ich napięcie. Stąd policzki, które wcześniej spoczywały na niedorozwiniętej odpowiednio szczęce, stają się pełniejsze.
Mój ortodonta uzupełnił te informacje o to, że wypchnięte (napięte) mięśnie do przodu dają efekt pełnych policzków (bo znalazły się w nowej pozycji) przez co poliki mogą wydawać się zbyt pełne. Poza tym przy samym cofnięciu żuchwy występuje nadmiar mięśnia - właśnie przez to, że mięśnie, które były wydłużone ze względu na wydłużoną żuchwę, nie adaptują się momentalnie do nowej pozycji szczęk, tylko stopniowo do 12 msc zmniejszają się z racji skróconej żuchwy. Twarz zatem stopniowo staje się szczuplejsza.

Reasumując te wywody, momentalnie kościec staje się krótszy/dłuższy, a dostosowanie się mięśni twarzy, które NIE są operowane to już inna bajka. Potrzebują dużo czasu, aby zapomnieć o dawnym układzie szczęk i odpowiednio dopasować się do nowej sytuacji. Stąd mówi się, że twarz kształtuje się nawet do 1,5 roku czasu.

Tak nawiasem, z tego co usłyszałem od chirurga i ortodonty, obrzęk jest mylony z napięciem mięśniowym. Sam obrzęk powodowany jest przez wapnienie kości trwające do 6 msc, a dodatkowy efekt - mogłoby się wydawać obrzęku - powoduje napięcie mięśniowe, które w istocie obrzękiem nie jest. Dotyczy tylko długości mięśnia i jego dostosowania się do nowej sytuacji zgryzowej.

Sam kościec się wydłuży, bo pójdzie do przodu. Włóż sobie poduszkę do brzucha, chyba nie będzie on szczuplejszy? :razz:
nik

Postprzez niestetyprogenia » 19 lutego 2014, godz. 23:02

hmm dzieki za te wszystkie informacje, chyba wiem mniej więcej o co chodzi. mam nadzieje, że o policzki mogę być spokojna i że jak się zmienią to tylko na korzyść, bo tak wynika z tego co napisałeś:). Czy to znaczy, że w takim razie moja skóra w obrębie żuchwy może stracić napięcie hehe? bo tam zostanie za długi mięsień, ale może to już nie będzie miało większego znaczenia dla wyglądu, bo poliki to ważne są:). Mam jeszcze pytanie mój naturalny układ twarzy to, że szczęka i żuchwa idą do przodu, tzn nie są przechylone w dół jak chyba u większości ludzi, tylko idą w przód dr Wal zapropoował mi, żeby wysunąć szczęke, wsunąć żuchwe, ale też całą tą część ustną (hmm szczękę i żuchwę) pochylić troche w dół, np dlatego żeby się zęby nie ścierały. Ja się bardzo boje kombinować przy tej buzi, bo boje sie sobie zaszkodzić, chciałabym tylko naparwić to co złe i już nie kominować, żeby nie pogorszyć i tak sobie myśle czy jeżeli mój naturalny kościec twarzy nie idzie w dół tylko w przód, to czy przechylony w dół będzie wyglądał dobrze, skoro to będzie jakby przekombinowanie natury? wiem, że nie widać moich zdjęć, ale może są tu jakieś wskazania lub przeciwskazania...

--- 20 lutego 2014, godz. 21:00 ---

czyli nikt nic nie wie odnośnie przechylania szczęki:)?

--- 25 lutego 2014, godz. 21:32 ---

czy boicie się podczas operacji progenii uszkodzenia nerwu twarzowego? bo mnie to przeraża i chyba przez to nie poddam się tej operacji. czy wy się też boicie?
niestetyprogenia

Poprzednia strona

Powrót do Progenia