wystająca żuchwa może wiecie więcej?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez niestetyprogenia » 12 stycznia 2014, godz. 20:33

No tak, ale tego przodozgryzu nie da się inaczej zlikwidować jak tylko operacyjnie? kurcze mnie się wydaje, że bez tej wystającej brody wyglądałabym lepiej, w sensie bardziej normalnie, bo tak to ona z boku jest dość wystająca i to nawet z boku może wyglądać jakbym miała wade zgryzu, jakby mi dolne zęby zachodziły na górne, a przecież tak nie jest. jak cofam te brode, tzn na upartego cofam zęby i ona się chowa to widze, że jest lepiej, nie ma tej wady, jest tak normalnie. nie wiem przeszkadza mi to tak czy inaczej i wiem, że mnie szpeci czy gdybym sie tego pozbyła, ktoś i ja powiedziałby, że w pierwotnej wersji było lepiej nie mam pojęcia... no i przeszkadza mi też to, że ludzie na te brode już teraz zwracają uwage i wiem, że traktują to jako element szpecący, jako wade, nawet usłyszałam, że wygląda jak u baby jagi, więc...:) a co do samych operacji to one wyglądają pewnie podobnie w przypadku progenii i przodozgryzu?
niestetyprogenia

Postprzez Progeniczka » 12 stycznia 2014, godz. 21:22

W skrocie przodozgryz to taki zgryz w ktorym zeby dolne wystaja przed gorne. Progenia to rodzaj przodozgryzu.Przodozgryz czesciowy to taki zgryz w ktorym zeby sa zaguzkowane prawidlowo, ale dolne siekacze wystaja przed gorne. Najczesciej same sie pochylaja do tylu i wada sie naturalnie maskuuje w wieksxym lub mniejszym stopniu. Osobie z przodozgryzem czesciowym moze sie wydawac ze nie ma tej wady zgryzu (wada naturalnie zakamuflowana). Rozumiem ze tobie dolne zeby wystawaly przed gorne w dziecinstwie, ale wada zostala zakamuflowana. Masz trzy wyjscia (jezeli stosunki miedzy lukiem dolnym a gornym sa w chwili obecnej prawidlowe po kamuflazu ortodontycznym):
1. Przygotowanie ortodontyczne ("wysuniecie" zebow dolnych przed gorne) oraz operacja jedno lub dwuszczekowa.
2. Tylko genioplastyka (operacja brody)
3. Nic nie robic ;-)

P.S. Nie znam Twojego wczesniejszego leczenia, nie zbadalam Cie (warunki zgryzowe, ogolny wyglad twarzy i profilu), nie jestem ortodonta, wiec nie opieraj wyjatkowo mocno na mojej wypowiedzi
. W kazdym razie mam nadzieje ze troche Ci pomogla. Wrzuc chociaz zdjecia.
Progeniczka

Postprzez afi » 12 stycznia 2014, godz. 21:30

Konsultacja z ortodontą polecanym na forum. Później może z innym chirurgiem. Od tego proponuję zacząć.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez niestetyprogenia » 12 stycznia 2014, godz. 21:55

faktycznie w moim przypadku chyba najlepsza byłaby genioplastyka brody, a czy ktoś coś wie o tej operacji? czy to jest też cięcie całej twarzy łącznie z koścmi policzkowymi itd czy tylko samej brody? bo to, że mam wade to wiem, ale myśle że ona nie jest aż tak straszna, żeby (jakkolwiek to zabrzmi:) ) pociąć całą twarz... chciałabym tylko te brode okropną. no i czy do takiej operacji też się tak długo pzygotowuje i tak długo nosi aparat itd? no i czy to raczej prywatnie czy na fundusz?

--- 12 stycznia 2014, godz. 21:56 ---

sorry miało być przygotowuje:)

--- 12 stycznia 2014, godz. 22:04 ---

no ale w sumie ta chirurg szczękowy na Lindleya nic nie mówiła o geniolplastyce tylko od razu o operacji szczęki takiej jak przy progenii, tylko że sama stwierdziła, że moja wada nie jest aż tak duża i może ona tego nie powiedziała, ale ja to widzę, że opiera się tylko na tej wysuniętej brodzie... chyba pójde jeszcze prywatnie do chirurga szczękowego (oprócz tego, że pójde do ortodonty), może prywatnie to lepiej doradzą...

--- 12 stycznia 2014, godz. 22:15 ---

i mam jeszcze pytanie jeśli ktoś sie orientuje czy taką operacje robi chirurg szczękowy czy chirurg plastyk?
niestetyprogenia

Postprzez Progeniczka » 12 stycznia 2014, godz. 23:09

Jest osobny watek o genioplastyce na forum. Wpisz w wyszukiwarke ( gorny prawy rog): genioplastyka.
Progeniczka

Postprzez niestetyprogenia » 12 stycznia 2014, godz. 23:56

a odnośnie przygotowania przed operacją geniolplastyki, bo chyba Ty afi miałaś te operacje czy tu potrzebne jest też takie długotrwałe przygotowanie aparatem ortodontycznym jak przy operacji progenii? nie bede zakładać nowego wątku w dziale genioplastyke, bo i tak skonsultuje sie z ortodontą, ale może jakaś wstępna informacja?

--- 14 stycznia 2014, godz. 15:32 ---

Witam ponownie jestem po konsultacji ortodontycznej, może ktoś miał operacje jak mi wyjaśniła pani doktor wewnątrz szczęki, tzn mam faktycznie jak to już pisałam zbyt wystającą brode co wiąże się też z niedorozwojem szczęki górnej, chyba zdecyduje się na operacje, która będzie polegać na tym, że przetną mi za zębami górną i dolną szczękę i ustawią je odpowiednio, czyli górną wypchną troche do przodu, a dolną do tyłu...ale tego to już sama nie wiem, bo aż tak dokładnie nie zapamiętałam, generalnie cała operacja ma polegać na wypchnięciu częsci ustnej (mówiąc potocznie) do przodu i wtedy być może dzięki wypchnięciu górnej szczęki schowa się też broda, a jak nie to jeszcze genioplastyka. Mam pytanie czy ktoś przechodził podobny zabieg? Bardzo prosiłabym o odpowiedź, jeśli ktoś coś wie, choć szczerze mówiąc liczyłam, że na forum będzie się można więcej dowiedzieć, a jak widze nie bardzo, no ale może ktoś sie znajdzie, gdyby się znalazł będę wdzięczna. Mam też pytanie czy ktoś miał styk z dr Obłoj? Mnie się wydała profesjonalistką, ale może ktoś współpracował dłuższy czas i może się wypowiedzieć. I ogromna prośba dotycząca chirurga szczękowego w Warszawie godnego polecenia.
niestetyprogenia

Postprzez Krzy$ » 21 stycznia 2014, godz. 18:49

Proszę, zapoznaj się z zasadami pisania na tym forum: viewtopic.php?f=25&t=187. Szczególnie polecam szukajkę w prawym, górnym rogu ;) Większość poruszonych przez Ciebie zagadnień było już omawiane na forum - zapraszam do przeglądania.
» progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty, asymetria
» 10.05.2011 -ASK Wrocław - zabieg przecięcia szczęki i szwu podniebiennego - założenie dystraktora na podniebieniu.
» 18.05.2011-1.06.2011 - dystrakcja - poszerzenie szczęki o ponad 8mm.
» 8.08.2011 -aparat dół
» 17.11.2011 -aparat góra+bihelix
Mój dziennik
Krzy$
Administrator

Postprzez Progeniczka » 21 stycznia 2014, godz. 19:01

Na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedzi na forum. Operacje, o ktora pytasz przeszlo lub sie do niej szykuje wiekszosc obecnych na forum (operacja dwuszczekowa). Powodzenia w szukaniu ;-)
Progeniczka

Postprzez niestetyprogenia » 21 stycznia 2014, godz. 20:37

Nie wydaje mi się, żeby poruszane przeze mnie tematy były wczesniej juz opisywane na forum, a może ktoś jest mną i już wczesniej wpadł na pomysł, żeby popytać? nie mam pojęcia o tej całej progenii, przecinaniu szczęk itd, dlatego pytam, jeśli sama będę w temacie chociaż pół rok, jak większość tutaj to też będę udzielać odpowiedzi i pomagać. Nie sądze, że kiedy wpisze przecinanie szczęki albo przecinanie żuchwy w szukaj w prawym górnym rogu, to od razu wyskoczy mi opis mojego problemu, tu wszyscy piszą o przecinaniu szczęk. Strasznie niepomocne to forum

--- 21 stycznia 2014, godz. 20:43 ---

czyli to jest normalna operacja progenii? o to mi właśnie chodziło. czyli chociaż moja wada jest niemal niewidoczna, to i tak jest to progenia. no ok. czyli rozumiem, że indywidualnie popytać nie można, tylko trzeba grzebac w archiwum. są jakieś osoby, które tego nie przeżyły? jakieś komplikacje po operacji? bo, że jest trudna wiem, ale myslałam, że moja będzie łagodniejsza skoro mojej wady prawie nie widać, ale widzę, że dokładnie taka sama jak innych, no dobra albo umre albo ją przeżyje.
niestetyprogenia

Postprzez Krzy$ » 21 stycznia 2014, godz. 21:03

Tematyka poruszana na forum dotyczy przede wszystkim operacji ortognatycznych - zwłaszcza działy:
-Operacja i czas rekonwalescencji(Poddziały: Przygotowanie do zabiegu, Zabiegi chirurgiczne, Po zabiegu)
-Progenia (Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.)
-Retrogenia (Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.)
- Dyskusja na temat szpitali i chirurgów (Gdzie przeprowadza się operacje? Wasze doświadczenia z placówkami służby zdrowia.)
- Dyskusja na temat gabinetów ortodontycznych i ortodontów (Szukasz ortodonty znającego się na wadach ortognatycznych w Twojej okolicy, zapytaj tutaj.)

Forum powstało właśnie z myślą o nowych użytkownikach, tak żeby zamiast przeglądania tysiąca nieuporządkowanych postów, móc szybko znaleźć potrzebne informacje. Z tego powodu przestrzegamy na tym forum określonych zasad, które podałem Ci w linku. Dlatego bardzo Cię proszę, zamiast zarzucać nam brak pomocy, poświęć choć chwilę na przeglądnięcie choćby strony głównej. Poza tym tak jak mówiłem korzystanie z szukajki nie boli.
» progenia, niedorozwój szczęki, zgryz otwarty, asymetria
» 10.05.2011 -ASK Wrocław - zabieg przecięcia szczęki i szwu podniebiennego - założenie dystraktora na podniebieniu.
» 18.05.2011-1.06.2011 - dystrakcja - poszerzenie szczęki o ponad 8mm.
» 8.08.2011 -aparat dół
» 17.11.2011 -aparat góra+bihelix
Mój dziennik
Krzy$
Administrator

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Progenia