Operować czy nie?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Operować czy nie?

Postprzez Progeniczka » 2 lutego 2014, godz. 22:20

Le Fort I osteotomy (osteotomia szczeki), BSSO osteotomy (osteotomia) to nazwy operacji, ktore sie wykonuje (zazwyczaj jednoczesnie) przy przodozgryzie (np czesciowym i progenii). W google scholar sa dostepne prace opisujace pojedyncze przypadki jak i ogolna czestosc takich komplikacji.
Progeniczka

Operować czy nie?

Postprzez niestetyprogenia » 2 lutego 2014, godz. 23:28

bardziej dogłębnego zapoznania się z forum, czyli z wadami ich całą naukową otoczką itd :) ? szczerze mówiąc traktuje całą historie z operacją jak zło konieczne, pewnie wy tak samo, tylko ja borykam się z tym problem właściwie od roku, nie zdażyłam się przyzwyczaić i mam nadzieje, że nie będę musiała, marze, żeby się zoperować jak najszybciej i zapomnieć o tych całych wadach szczęki, bo już sama rozmowa o tym napawa mnie przerażeniem :). chirurg mówi, że jest szansa, że będę nosić aparat 3,4 miesiące a potem operacja, troche mnie ciekawi to co napisała kiedyś Progeniczka odnośnie operacji przodozgryzu i ludziach niezadowolonych z tej operacji, ja w sumie jak odwiedzam lekarzy to pytam o różne rzeczy tylko nie o to czy to przodozgryz czy progenia i nadal nie wiem, ostatnio tylko lekarz powiedział, że jestem na granicy, ale i tak nie wiem co to znaczy. Co do samego forum, już wypowiedziałam się na jego temat, przepraszam, ale jak dla mnie jest nieco zbyt zagmatwane, ujęte w regulaminy, restrykcyjne zasady, jak chcesz napisać o tym to trzeba poszukać takiego wątku, nawet jeżeli odnosze wrażenie, że on już od jakiego czasu "nie żyje", a jak o tamtym to musisz poszukać jeszcze innego miejsca, jak dla mnie zbyt pokomplikowane no i forumowicze bardzo dawkują wiedzę o każdym zagadnieniu, tak jakby każdy był zobowiązany najpierw sam zapoznać się z "literaturą przedmiotu", a potem dopiero przystąpić do dyskusji, no ale to jedyne forum o operacjach szczęki, działające na bieżąco :) .
niestetyprogenia

Poprzednia strona

Powrót do Progenia