Ile to wszystko kosztuje

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Ile to wszystko kosztuje

Postprzez Mystyfik » 24 lutego 2014, godz. 18:35

Witam. Mam 25 lat i w końcu chce coś zrobić z tą progenią. Ciekawi mnie ile może wynieść kosz korekcji tej wady, mam zamiar od jutra zapisać się do ortodonty. Swoją droga ciekawe ile będę czekał na wizytę :P. Czy ten zabieg coś kosztuje? Czy może jest to finansowane z NFZ?
Mystyfik

Ile to wszystko kosztuje

Postprzez Olidzi » 24 lutego 2014, godz. 20:44

leczenie ortodontyczne jest oczywiście płatne w zależności od ortodonty, rejonu Polski i innych czynników ceny są różne. Sama operacja jest wykonywana na NFZ kiedy juz jesteś gotowy do zabiegu, ale można też ją wykonać prywatnie w Warszawie z tego co pamiętam i we Wrocławiu (chyba 18-19tys zł)
niedorozwój szczęki, prognatyzm żuchwy
ortodonta: dr B. Warych
Aparat: wrzesień 2010-
operacja dwuszczękowa- 24. 10.2013
USK Wrocław dr n. med W. Pawlak, lek stom Nelke, lek med Podgórski
Olidzi

Ile to wszystko kosztuje

Postprzez Mystyfik » 24 lutego 2014, godz. 21:04

A ile trwa przygotowanie do takiego zabiegu? Jeśli się zgłoszę na dniach do ortodonty to ile mogę czekać na zabieg?
Mystyfik

Ile to wszystko kosztuje

Postprzez aga90210 » 24 lutego 2014, godz. 22:25

Niektórzy przygotowywali sie tylko rok, inni 3-4...
Sama zakladam 2 lata, to chyba realny timing.

No i po operacji znów jeszcze kilka miesięcy z aparatem.

Kosztuje różnie w zalezności od miasta, aparatu itd.... Sama jak wydałam 7 tys PLN to przestałam liczyć, już do 10 tys. pewnie doszłam.... Nie wiem, jak dlugo to jeszcze potrwa, ortodontka ignoruje moje pytania (natomiast z usmiechem rozprawia o pogodzie, sporcie, wakacjach i wszelkich innych zdarzeniach zyciowych).
aga90210

Ile to wszystko kosztuje

Postprzez Olidzi » 24 lutego 2014, godz. 22:37

DO samego zabiegu różnie widziałam, w zależności czy trzeba poszerzać szczękę i ogólnie jak te ząbki się układają, ja osobiście nosiłam 3 lata aparat przed operacją, ale przez własną głupotę (nie chodziłam do ortodonty przez 4 miesiące) i przegapiłam tym samym zapisy i z pół roku wcześniej dało by rade spokojnie :)
A koleżanka też z Progenią nosiła rok aparat, więc reguły też nie ma.
I naprawdę przeglądnij forum i wybierz dobrego orto żeby jakiś bęcwał nie zdzierał z Ciebie kasy tylko po portsu Ci pomógł i dobrze przygotował do zabiegu:)
w międzyczasie możesz się wybrać do chirurga szczękowego żeby Cię zakwalifikowali do zabiegu (ja tak zrobiłam) powiedzieli jaką masz wadę i potem jak orto uzna że już jesteś gotowy do idziesz do chirurgów oni sprawdzają czy rzeczywiście i na zapisy, ale to już w zależności od szpitala jest bardzo różnie, we Wrocławiu w USK (gdzie ja miałam operacje) zapisy są dwa razy do roku więc trzeba trzymać rękę na pulsie bo można przegapić, a to nie jest fajne.
niedorozwój szczęki, prognatyzm żuchwy
ortodonta: dr B. Warych
Aparat: wrzesień 2010-
operacja dwuszczękowa- 24. 10.2013
USK Wrocław dr n. med W. Pawlak, lek stom Nelke, lek med Podgórski
Olidzi

Ile to wszystko kosztuje

Postprzez awzan » 25 lutego 2014, godz. 00:26

Wszystko o co pytasz już jest na forum, wystarczy przeczytać, czego Ty w ogóle nie zrobiłeś, co widać po zadanych pytaniach. Proszę sobie zarezerwować trochę czasu i zagłębić się we wszystko, wątki i działy mają jasne nazwy :)
Zamykam interes.
awzan

Powrót do Progenia