Zmiana zgryzu, bez zmiany rysów twarzy

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez bigfootdiplodok » 4 maja 2014, godz. 00:31

Witam drodzy progenicy. Mam zasadnicze pytanie do osób aktywnych na forum. Czy możliwa jest naprawa wady zgryzu, bez znaczącego zmieniania rysów twarzy (bez obrazy tutaj dla wszystkich tych, którzy podejmują się operacji ). Generalnie chodzi mi o to, czy mając wysuniętą żuchwę (dopiero dolne trójki dotykają mi się górnymi zębami), mogę naprawić zgryz nieoperacyjnie i ile to potrwa. Dodam, że mam 18 lat i wydaje mi się, że mój organizm, może się jeszcze kształotwać
bigfootdiplodok

Postprzez awzan » 4 maja 2014, godz. 17:46

Czasem można naprawić nieoperacyjnie, kamuflażem, ale nie we wszystkich przypadkach tak się da. Czasem nawet operacja przy drobnych wadach nie zmienia rysów twarzy. W ogóle. To, że Twój organizm się jeszcze rozwija nie znaczy, że żuchwę możesz sobie skracać za pomocą masek czy aparatów dla dzieci, to już nie pomoże. Jeśli masz niewielką wadę, można zrobić kamuflaż, przypuszczam, że czas noszenia aparatu identyczny co przygotowanie do operacji, tj. półtora roku-dwa lata. Ale to tylko moje przypuszczenia, każdy przypadek jest inny. Jeśli Twoja wada jest spora, to tylko operacja. Ale to nie znaczy, że Twoje rysy twarzy jakoś się zmienią. Wszystko opowie Ci chirurg i ortodonta, Ty nie musisz podejmować się leczenia.
awzan

Powrót do Progenia