Współpraca z chirurgiem?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Współpraca z chirurgiem?

Postprzez skarpetka1994 » 20 maja 2014, godz. 18:28

Witam !
Jestem tu nowa mam 20 lat i po kilkunastu latach kompleksów i wstydu postanowiłam walczyć o normalność. Zwlekałam tak długo ze względu na finanse. Wybrałam ortodontę i z niecierpliwością czekałam na aparat aż usłyszałam aparat nic nie da potrzebna operacja... :( To był wyrok dla mnie nikt w moim domu nawet nie chciał słyszeć o operacji więc nie brałam tego pod uwagę licząc że magicznie naprawi mnie aparat a tu taka wiadomość... nie byłam w stanie jechać samochodem ryczałam jak bóbr w domu przeszukiwania internetu w poszukiwaniu jakiegoś rozwiązania aż dotarło do mnie że operacja to jedyne rozwiązanie. Postanowiłam że chciałabym wykonać tą operacje w szpitalu na Lindleya na razie czekam na kolejną wizytę u orto. I mam do was kilka nurtujących mnie pytań :roll:
1. Czy orto musi współpracować z chirurgiem który ma mi wykonać operację czy po prostu przygotowuje zgryz aby "było dobrze" ?
2. Co jeżeli założę aparat a za rok wycofają refundację na zabieg? Czy jest taka opcja?
3. Czy decydując się na zabieg na NFZ mogę wybrać chirurga który wykona operację?
4. Kiedy zgłosić się do szpitala?
Bardzo dziękuję za każdą rade bardzo się boje a jednocześnie to spełnienie moich marzeń pomóżcie !! :love:
PROGENIA
Ortodonta: dr. K. Koczy- Legionowo
Aparat góra: 27.06.2014
Aparat dół: 12.09.2014
Operacja dwu szczękowa: ???
Koszta (od 11.04.2014): 3730,-
skarpetka1994

Współpraca z chirurgiem?

Postprzez nathaly » 20 maja 2014, godz. 18:41

Przeczytaj forum. Wszystko tu jest.
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Współpraca z chirurgiem?

Postprzez skarpetka1994 » 20 maja 2014, godz. 18:47

Postów jest tak wiele że na prawdę ciężko się odnaleźć i każdy mówi inaczej znajduję sprzeczne odpowiedzi i sama już nie wiem ;( Przepraszam że pytam o coś co już było ;(
PROGENIA
Ortodonta: dr. K. Koczy- Legionowo
Aparat góra: 27.06.2014
Aparat dół: 12.09.2014
Operacja dwu szczękowa: ???
Koszta (od 11.04.2014): 3730,-
skarpetka1994

Współpraca z chirurgiem?

Postprzez nathaly » 20 maja 2014, godz. 18:51

Postów jest wiele? A wyobraź sobie jak by to było, jakby każdy tak pytał jak Ty. Jak nie potrafisz to zapraszam tu - http://www.forum.dentonet.pl/viewtopic. ... sc&start=0

A zawsze możesz skorzystać z wyszukiwarki u góry po prawej.
Aparat - maj 2011r. (dr Rako__wiecka - Toruń)
Chirurg - dr Ryb_icki - Warszawa/Lindleya
I operacja - osteotomia szczęki LeFort I - 11.07.2012 r.
II operacja - obustronna osteotomia gałęzi żuchwy + setback żuchwy - 07.02.2013 r.
https://plus.google.com/photos/11815820 ... banner=pwa
nathaly

Współpraca z chirurgiem?

Postprzez awzan » 20 maja 2014, godz. 23:37

Nigdy nie zrozumiem tego fenomenu, że komuś zależy na zmianie swojego wyglądu, ale nie chce mu się o tym czytać - dla własnego dobra. Ja też kiedyś byłem nowy i też kiedyś przyszedłem bez wiedzy na to forum. Czytałem naprawdę długi czas, zanim postanowiłem zacząć się leczyć. Ale czytałem. I nie zadawałem głupich pytań. Bo to wszystko tu jest, w zasięgu kursora, wystarczy kliknąć. Jeśli ktoś nie jest w stanie tego zrobić, prawdopodobnie mu na leczeniu nie zależy tak bardzo, jak mu się wydaje.
awzan

Powrót do Progenia