Operować? foto

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Operować? foto

Postprzez atm8274 » 23 października 2014, godz. 08:08

Witam ponownie
Wrzucam zdjęcie cefalometryczne i pantomograficzne .

http://zapodaj.net/51c8cd4a54257.jpg.html
http://zapodaj.net/9380aa840569e.jpg.html

Jeszcze raz opiszę moją historię.
Mam 22 lata. W dzieciństwie funda , czapeczka na głowę do spania.
Teraz po latach ortodonta i w poniedziałek mam założyć parat + noszenie maski.
Czy konsultować to jeszcze u innego specjalisty ? Czy poprostu wybrać się ponownie i pytać ortodontę o operacje ponieważ on ani słowem o tym nie wspominał .
Przepraszam za chaos ale mam wątpliwości . Pozdrawiam
atm8274

Operować? foto

Postprzez atm8274 » 23 października 2014, godz. 09:59

Niestety nie mam bo zaniedbałam..
atm8274

Operować? foto

Postprzez charonio » 23 października 2014, godz. 13:22

Nie wiem po co drugi temat :P. Wada niewielka, zęby nawet w dobrym ułożeniu, przynajmniej tak mi się wydaje, bo się nie znam :P. anyway skonsultuj się, tutaj potrzeba dobrych wyliczeń cefalometrycznych i doświadczonego ortodonty, by określić, czy da się to wyleczyć samym aparatem, czy trzeba operacji. Maska to akurat niewiele pomoże, jak już wcześniej pisałem. Co bardziej ciekawe skoro nie masz szóstek, to zęby nie powinny być stłoczone i być może da się je ładnie i dobrze poustawiać. Najlepiej będzie jak znajdziesz ortodontę w okolicy, który ma doświadczenie, a najlepiej pojawił się chociaż nazwiskiem na forum, pójdziesz do swojego obecnego i poprosisz o wypożyczenie dokumentacji tj. wycisków oraz zdjęć, wybierzesz się na konsultacje do tego innego ortodonty i wtedy można doradzać.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Operować? foto

Postprzez atm8274 » 23 października 2014, godz. 14:59

Umówiłam się na wizytę do dr Plaskacza dopiero 17 listopada więc będę miała już górę założoną bo pospieszyłam się i zapłaciłam już za łuk , hyrax , wypożyczenie maski , plan leczenia , wyciski a zdjęcia mam na płycie .
Muszę poczekać do poniedziałku i popytam na wstępie jeszcze o operacje i tą maskę.
atm8274

Operować? foto

Postprzez charonio » 23 października 2014, godz. 16:04

Poczytaj w internecie, jak Ci się poszczęści znajdziesz badania lekarskie, gdzie badano wpływ tej maski na stawy i zastosowanie u ludzi po zakończonym wzroście kostnym, czytałem kilka takich rzeczy i wyniki nie były najlepsze.

Jeszcze zacytuje typowy opis maski ze strony http://artident.pl/pl/leczenie/ortodoncja?start=3 :
Maska twarzowa (maska Delaire’a) to wyciąg zewnątrzustny stosowany łącznie z aparatem stałym lub ruchomym. Maska składa się z metalowej ramy, do której przymocowane są podpórki operające się o czoło i o bródkę. Na wysokości warg do szkieletu przymocowane są metalowe wąsy, o które zahaczane są wyciągi elastyczne, wewnątrzustnie zahaczane o elementy aparatu. Maska twarzowa stosowana jest przede wszystkim u dzieci, najlepiej przed ich skokiem wzrostowym (u chłopców 12-13 lat, u dziewczynek 10-12 lat). Wyciąg służy do doprzedniego przemieszczeniu górnych zębów, u rosnących dzieci może też działać ortopedycznie, pobudzając wzrost doprzedni szczęki. Maska twarzowa stosowana jest w niedorozwoju kości szczęk oraz w wadach doprzednich.
Współpraca pacjenta jest przy leczeniu maską twarzową warunkiem niezbędnym do skutecznego efektu terapii. Na początku leczenia aktywnego maskę Delaire’a należy nosić min. 14-16 godzin na dobę.

Także, czy u Ciebie rzeczywiście coś pomoże - nie wiadomo, trochę za późno jak dla mnie (lekarzem nie jestem ;D), ale jeśli niewiele trzeba, a patrząc po zdjęciach - nie trzeba, może i ma jakiś sens. Najlepiej zapytaj ortodontę o co mu chodzi i czy jest świadomy, że używa się tego głównie u dzieci. Oczywiście nie podważając jego kompetencji, ładnie ubierz to w słowa. Bo może to jego eksperyment na zasadzie, zadziała lub nie, ale na pewno nie zaszkodzi lub leżą im te maski na stanie, to wypożyczą, bo mogą na siebie zarabiać...
Koszta:
charonio

Operować? foto

Postprzez atm8274 » 23 października 2014, godz. 18:40

charonio czytam czytam i rzeczywiście wynika że u mnie na maskę już za późno :(
Zapytam o wszystko w poniedziałek tak jak mówisz jaką ma wizję itp
atm8274

Operować? foto

Postprzez siwek » 20 listopada 2014, godz. 17:02

Daj se spokój z operacją. Chciałbym mieć taki zgryz...
Wada: retrognacja, progenia, laterogenia
Opreracja: 29.06.2016r. dwuszczękowa
siwek

Operować? foto

Postprzez beata6 » 22 lipca 2015, godz. 20:32

Hej :) Noszę tę cudowną maskę mam 22 lata i mi pomogła . Uważam,że moja szczeką jest bardziej wysunięta , a raczej była bo nosze maskę 5-iaty miesiąc, i różnica jest zauważalna :) Na twoim miejscu nie bawiłabym się w operacje, bo to jest sto razy gorsze niż maska na noc..
beata6

Operować? foto

Postprzez charonio » 22 lipca 2015, godz. 21:11

beata6 napisał(a):Hej :) Noszę tę cudowną maskę mam 22 lata i mi pomogła . Uważam,że moja szczeką jest bardziej wysunięta , a raczej była bo nosze maskę 5-iaty miesiąc, i różnica jest zauważalna :) Na twoim miejscu nie bawiłabym się w operacje, bo to jest sto razy gorsze niż maska na noc..

To może pokaz zdjęcia dla porównania, osobiście wątpię, by maska wysunęła coś za wyjątkiem wychylenia zębów w tym wieku, to mało realne, a nawet jeśli ta siłowa metoda jakoś działa to współczuję kondycji stawów i bólów w przyszłości, pewnie jak nie zaczęło strzelać w stawie chociażby przy żuciu gumy to zaraz zacznie, poczytaj sobie o dysfunkcjach stawu skroniowo żuchwowego, taka maska to dobra droga by się tego nabawić. Operacja to chwila moment, pomaga bardzo, o wiele przyjemniejsza i bezpieczniejsza, niż męczenie się z ta maską, takie moje zdanie..
Koszta:
charonio

Operować? foto

Postprzez awzan » 22 lipca 2015, godz. 21:50

Co ostatnio tak się wszyscy tej operacji cykają to ja nawet nie :v
awzan