Proszę o Wasze opinie

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Proszę o Wasze opinie

Postprzez odin95 » 6 listopada 2014, godz. 15:56

Witam, mam 24 lata i postanowiłem w końcu zrobić coś ze swoją wadą zgryzu, i tu pytanie do Was. Czy jest ktoś w stanie konkretnie odpowiedzieć mi co to za wada i w jaki sposób najszybciej się jej pozbędę? Załączam dwa zdjęcia i z góry dziękuję za odpowiedzi! :)

http://zapodaj.net/593ba33654e58.jpg.html
http://zapodaj.net/e18c0cb7f33b0.jpg.html
odin95

Proszę o Wasze opinie

Postprzez charonio » 6 listopada 2014, godz. 16:04

Złe zdjęcia, zdjęcie z przodu nie pozwala zobaczyć, czy masz laterogenie (przesunięcie żuchwy w bok), bo jest zrobione mega krzywo, a rozumiem, że całej twarzy nie pokażesz, bo chcesz zachować anonimowość. Zdjęcie z boku też przycięte, bez linii z czołem to nie widać, czy to progenia (wysunięta żuchwa), czy może retrognacja (cofnięta szczęka).
Wybierz się do ortodonty, może zrobi rozpoznanie.
Chirurg szczękowy na podstawie prześwietleń zrobi to na pewno, prześwietlenia zrobi ortodonta.
Czeka Cię aparat i zapewne operacja, póki co nie wiadomo czego (zależy też od wizji chirurga), ale jak najbardziej wada operacyjna - operacja refundowana.

Pozdro ;).
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Proszę o Wasze opinie

Postprzez odin95 » 6 listopada 2014, godz. 16:20

Dzięki za szybką odpowiedź, przesunięcia żuchwy w bok na pewno nie mam, dołączę jeszcze jedno zdjęcie bokiem, mam nadzieję że jest wystarczające do oceny wady, a w przyszłym tygodniu wybiorę się do ortodonty :)

http://zapodaj.net/c990a4d6feed2.jpg.html
odin95

Proszę o Wasze opinie

Postprzez charonio » 6 listopada 2014, godz. 16:53

Jak dla mnie lekka progenia, szczeka wygląda ok i ładnie maskujesz swój profil. Jak mniemam na zdjęciu nie zagryzłeś zębów jak tylko możesz ;). Nie jest źle, może operacja jednoszczękowa naprawi problem. Wybierz dobrego ortodontę, bo wada nie jest duża i może próbować zrobić maskowanie, a tego osobiście nie polecam.
Oczywiście potraktuj ten post jako wypowiedź laika, bo tu nikt lekarzem nie jest i mało wie :P.
Koszta:
charonio

Proszę o Wasze opinie

Postprzez odin95 » 6 listopada 2014, godz. 17:04

Jeżeli faktycznie maskuję to niecelowo, pewnie to już kwestia przyzwyczajenia i sam tego nie zauważam ;-) Mam jeszcze jedno pytanie, czy taka operacja wymaga wcześniejszego noszenia aparatu czy przystępuję się do niej z "marszu"?
odin95

Proszę o Wasze opinie

Postprzez charonio » 6 listopada 2014, godz. 17:25

Wymaga, poczytaj forum. Będziesz zapewne przygotowywał się z 1,5 oku ;). Może krócej/dłużej.
Koszta:
charonio

Proszę o Wasze opinie

Postprzez odin95 » 6 listopada 2014, godz. 17:53

ok, jeszcze raz wielkie dzięki za doinformowanie! ;-)
odin95

Proszę o Wasze opinie

Postprzez ska3ka » 28 listopada 2014, godz. 00:17

Odin95, ta operacja jest bardzo dużą ingerencją w organizm. Ot np. wymaga odcięcia kości. Mimo że czas przygotowania na nią przez ortodontę to około 1,5 roku, to później czeka się jeszcze na samą operację, szczególnie jeśli wybierzesz operację na NFZ w Warszawie. Spróbuj znaleźć ortodontę, który zamiast polecać operację zrobi Ci maskowanie ortodontyczne. Masz dobry (estetycznie) profil twarzy, problemem są źle ułożone zęby, które na pewno można nachylić (poprzez maskowanie ortodontyczne).
ska3ka

Proszę o Wasze opinie

Postprzez wjewjura » 28 listopada 2014, godz. 09:15

to chyba dowcip ze to mozna zalatwic maskowaniem ;-) zasiegnij dodatkowej opinii i bierz sie za leczenie ;-)
wjewjura

Proszę o Wasze opinie

Postprzez ska3ka » 28 listopada 2014, godz. 22:47

to chyba dowcip ze to mozna zalatwic maskowaniem

A ja miałem odwrotną sytuację. Dobry układ zębów, górne przed dolnymi, ale progeniczny wygląd profilu twarzy, płaska twarz itp. Teraz już mam układ zebów dolnych i gónych prawie jak Odin95. Skoro da się "popsuć" zgryz, to naprawić też się da. Tylko wypadałoby pójść do paru ortodontów, pewnie nie każdy będzie chciał się podjąć.

ma do tego prawo, ale to nie jest powodem by odradzać operację innym.

Wiesz co, ale skoro niektórzy masowo doradzają operację innym, to ja też mogę odradzać, szczególnie, gdy ktoś ma taki dobry (czysto estetycznie) profil twarzy.
ska3ka

Następna strona

Powrót do Progenia