Czy to progenia?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Czy to progenia?

Postprzez charonio » 15 grudnia 2014, godz. 01:23

elala napisał(a):To super, ale skąd taka pewność? Masz jakieś znajomości w NFZ? ;)

Ja tam tylko mam nadzieję, że nikomu to nie przyjdzie do głowy, a Ty masz pewność, czyli wiedzę - skąd?

Znowu wyszło na to, że się przemądrzam ;). Zapytam inaczej, masz jakiekolwiek wieści, ze tak nie będzie? :) Najlepsze jest to, że takie plotki rozsiewa się zawsze z okazji nowego roku, a koszyki ministerstwa z refundacjami potrafią zmieniać się co 2-3 miesiące, jak sobie minister zażyczy. Są podstawy jasne, by te operacje robić, nie ma podstaw by nie robić, tak w skrócie.
nigero napisał(a):czy do noszenia aparatu trzeba mieć wszystkie zęby lub do zabiegu, czy można mieć jakieś ubytki ? : ) ponieważ nie mam podajże szóstki i boje się że znowu ortodonta wymyśli jakiś implant i kolejna kasa w .... .

Nie trzeba, pewnie Ci nawet coś wyrwą, albo np ósemkę, siódemkę przesuną w miejsce szóstki i siódemki, więc nawet zaoszczędzisz, po drugiej stronie wyrwa ósemkę, ósemki w ogóle ci wyrwa, chyba, że nie masz. Im mniej zębów tym lepiej - mniejsze stłoczenia.
nigero napisał(a):Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z operacja a sportem słyszałem że po operacji przez 3 miesiące nie można uprawiać sportu ? czy to prawda ? w sumie nie wyobrażam sobie nie jeść nic normalnego przez 3 miesiące i nie ćwiczyć bo chyba przez ten czas i przez nie jedzenie mięsnie by zanikły hehe w sumie teraz jak ide na siłownie to się zastanawiam czy to wogóle ma sens skoro czeka mnie taka niespodzianka w przyszłośći :( w sumie szczęki się nie ćwiczy ani nie skacze tam :)

Sporty kontaktowe odpadają (zaleca się unikać), siłka luz, chyba, że to jakiś ciężki cross-fit, czy robiąc hang clean'a sobie sztanga w szczękę uderzysz :). Na mięśnie odżywka białkowa i nie spadną, a to dobry czas, by porządnie zredukować z tłuszczu. Normalnie zaczyna się jeść po miesiącu-dwóch, nie bój żaby.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Czy to progenia?

Postprzez awzan » 15 grudnia 2014, godz. 10:32

elala napisał(a):W Hiszpanii te operacje są płatne, w Polsce jednak nie.

Dokładnie. Hiszpanie zamykają się do "niezbędnego minimum", czyli gdy jesteś przeziębiony, u lekarza dostaniesz nie receptę, a leki, które mają Ci pomóc i za które nie płacisz, bo według nich to jest potrzebne. A estetyczne poprawianie ciała - choćby miało w jakiś sposób poprawić zdrowie - jest zbędne. Chociaż chodzą słuchy, że w niektórych wspólnotach autonomicznych (odpowiednik polskich województw) ma być to refundowane, ale na razie to tylko słuchy. Każda wspólnota ma prawo wykorzystywać środki państwowe jak jej się żywnie spodoba i jeśli to zgodne z konstytucją. Więc jest możliwe, że niedługo to się zmieni. Ale raczej nie w Madrycie, bo stolica uznaje zasadę "zastaw się a postaw się" i stawia na rozrywkę i estetykę... miejską :)

Nigero, 17 stycznia będzie spotkanie we Wrocławiu. Możesz wpaść, wtedy na żywo i na spokojnie wszystko Ci opowiemy :)
awzan

Czy to progenia?

Postprzez nigero » 15 grudnia 2014, godz. 19:13

awzan napisał(a):Nigero, 17 stycznia będzie spotkanie we Wrocławiu. Możesz wpaść, wtedy na żywo i na spokojnie wszystko Ci opowiemy

Na czym polega te spotkanie? tak między sobą bez lekarzy sobie rozmawiacie ? :)
nigero

Czy to progenia?

Postprzez awzan » 15 grudnia 2014, godz. 22:53

nigero napisał(a):Na czym polega te spotkanie? tak między sobą bez lekarzy sobie rozmawiacie?

Spotykamy się w jakiejś kawiarni/restauracji/barze i rozmawiamy ;-) Zwykłe spotkanie wśród znajomych i szansa na poznanie nowych. Zawsze jest ten pierwszy raz :) Zazwyczaj jak już ktoś raz przychodzi na spotkanie, to już za każdym razem jeśli tylko może to wraca. Nie ma lekarzy, tylko cywilni użytkownicy forum :aparat: Gadamy o leczeniu, ale także o codziennych sprawach. Zapraszam :)
awzan

Czy to progenia?

Postprzez nigero » 17 grudnia 2014, godz. 22:20

Aha, spoko jak będe mógł to się odezwę :) mam takie pytanie bo się tego wszystkiego naczytałem i już nie wiem, czy iść na pierwszą wizytę do tego zespołu ortodonta chirurg czy lepiej zapisać się do ortodonty dr Warych? chodzi o to że trzeba mieć na wizycie ten model gipsowy zdjęcia RTG, czy poprostu bez konsultacji z orrtodontą zrobić te zdjęcia RTG model na własną reke w Częstochowie i zabrać ze sobą na wizytę z chirurgiem i ortodontą ?.

Pisaliśćie że trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego, a np gdybym chciał się umówić przez telefon na wizyte to w dzień wizyty ze skierowaniem do rejestracji prawda ? i wtedy w dzień wizyty wyrobić tą karte ? : )
nigero

Czy to progenia?

Postprzez awzan » 18 grudnia 2014, godz. 03:00

nigero napisał(a): mam takie pytanie bo się tego wszystkiego naczytałem i już nie wiem, czy iść na pierwszą wizytę do tego zespołu ortodonta chirurg czy lepiej zapisać się do ortodonty dr Warych?

Zespół na Borowskiej jest na NFZ, więc nie płacisz, poza tym masz sporo pytań i myślę, że zespół Ci to wszystko wytłumaczy dokładniej niż w gabinecie (chociaż może się mylę, ja przyszedłem do gabinetu tak wyedukowany, że jak zobaczyły to machnęły ręką i przestały mi wyjaśniać podstawy :razz: ). Z kolei w gabinecie zrobią Ci wyciski i zdjęcia, zapłacisz w sumie coś koło 200-250 złotych, ale będą mieli wszystkie Twoje dane potrzebne do rozpoczęcia leczenia. Czy zaczniesz od dr Warych czy od dr Warych i chirurgów to nie ma w sumie większego znaczenia. Obie drogi są dobre moim zdaniem :) Wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.
W sumie w Częstochowie też zapłacisz za zdjęcie i model, więc może idź od razu do Vitalium do dr Warych (lub na Goleszan) i oni już Cię tam wszyscy obsłużą :D Potem jeśli zechcesz to do zespołu na Borowską. Ja tak zrobiłem. Najpierw gabinet, później zespół.

nigero napisał(a):Pisaliśćie że trzeba mieć skierowanie od lekarza rodzinnego, a np gdybym chciał się umówić przez telefon na wizyte to w dzień wizyty ze skierowaniem do rejestracji prawda ? i wtedy w dzień wizyty wyrobić tą karte ?

Wydaje mi się, że tak, ale w razie czego zadzwoń i się dopytaj. Różnie to z nimi bywa.
awzan

Czy to progenia?

Postprzez nigero » 18 grudnia 2014, godz. 22:38

Czyli jak się umówię na wizytę do zespołu to na pierwszej wizycie zrobią mi od razu wyciski i zdjęcia ? :)
nigero

Czy to progenia?

Postprzez awzan » 19 grudnia 2014, godz. 13:07

nigero napisał(a):Czyli jak się umówię na wizytę do zespołu to na pierwszej wizycie zrobią mi od razu wyciski i zdjęcia ?

Nie, do zespołu masz iść już ze zdjęciami i wyciskami, które robią Ci w gabinecie :) A takowe możesz zrobić gdziekolwiek w Częstochowie wydaje mi się. Ty przyjedź lepiej na spotkanie 17 stycznia to Cię wprowadzimy w temat :mrgreen:
Skrótowo:
Gabinet ortodontyczny Vitalium: robią zdjęcia i wyciski, umawiają Cię na wizytę za mniej więcej miesiąc, wtedy przedstawiają Ci plan leczenia, z którym możesz iść do zespołu na Borowskiej.
Zespół na Borowskiej: przyjmą Cię ze zdjęciami i wyciskami (zrobionymi gdziekolwiek zechcesz) i od razu powiedzą co trzeba będzie robić, ile to zajmie czasu i ile mniej więcej będzie kosztować.
awzan

Czy to progenia?

Postprzez nigero » 19 grudnia 2014, godz. 22:17

Dzięki za zaproszenie :) Boje się troch że gdybym zrobił te zdjęcia i wyciski w częstochowie i z nimi pojechał na konsultacje do zespołu to obawiam się żeby nie wymyślili że muszę zrobić u nich te wyciski żeby nie było żeby na mnie nie zarobili :) jest ktoś na forum co pojechał z własnymi wyciskami zdjęciami do nich?
nigero

Czy to progenia?

Postprzez awzan » 20 grudnia 2014, godz. 20:49

nigero napisał(a): Boje się troch że gdybym zrobił te zdjęcia i wyciski w częstochowie i z nimi pojechał na konsultacje do zespołu to obawiam się żeby nie wymyślili że muszę zrobić u nich te wyciski żeby nie było żeby na mnie nie zarobili

Jedyny warunek, jaki muszą spełniać zdjęcia i wyciski to taki, że mają być w miarę aktualne (nie sprzed roku na przykład). Nie ma nigdzie podanej informacji, gdzie mają być wykonane. Na Borowską zjeżdżają się ludzie z całej Polski, nikt nie będzie po Wrocławiu biegał i szukał miejsc, gdzie można takie rzeczy załatwić ;-)
awzan

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Progenia