Czy to progenia?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Czy to progenia?

Postprzez afi » 20 grudnia 2015, godz. 22:10

bartosz95 napisał(a):To o czym mówisz jest właśnie tą resztą z grona

To "grono" jest na pewno bogate :D
bartosz95 napisał(a):skomplikowania wady i jej zaawansowania

Skomplikowanie nie zawsze równa się zaawansowaniu, które jest widoczne wizualnie. Czasami potężna wada pozioma jest mało skomplikowana operacyjnie. Czasami coś, co wygląda na oko laika w miarę dobrze, technicznie okazuje się sporym wyzwaniem.

Ale myślę, że jeśli nigero, masz zamiar konsultować się z dr P, to on Ci dobrze doradzi ;-)
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Czy to progenia?

Postprzez nigero » 3 listopada 2017, godz. 10:46

Witam, mam pytanie do osób które są po zabiegu czy jest możliwość operacji samej górnej szczęki jeżeli dolna jest wysunięta przed górną o 6mm? Pytam poniewaz 2 lata temu bylem na konsultacji u dr Warych i Pani stwierdizla ze mam niedorozwój gornej szczeki i ze raczej bede miec jednoszczekowa , od dwóch lat noszę aparat wada się odkamuflowala i ciężko mi sobie wyobrazić żebym miał jedynie górę robiona. Pozdrawiam
nigero

Czy to progenia?

Postprzez Dominus Tenebrae » 3 listopada 2017, godz. 10:56

nigero, wydaje mi się, że to już jest zbyt duże przesunięcie, nie byłoby to bezpieczne na jednoszczękową. Sama leczę się u dr Warych i wiem, że jest świetnym specjalistą, aczkolwiek na samym początku leczenia ciężko jest stwierdzić jaki zakres ruchu jest wymagany w danym przypadku. Najlepiej oczywiście oceni to Twój chirurg oczywiście, więc lepiej z nim to skonsultować. A kto Cię teraz prowadzi i będzie operował?
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Poprzednia strona

Powrót do Progenia