Moja cefalometria. Ocenicie?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez ravana_84 » 13 listopada 2015, godz. 11:47

Witam :-)
Diagnoza orto byla taka: zgryz otwarty, przerost szczeki, przodozgryz, wada 3 klasy.
do wyrwania poszly wszystkie 8mki. kazala wyrwac jeszcze 2 z dolu. powiedziala ze zamknie mi zgryz.
Ale... nie widzi mi sie to. czy orto mogla pomylic sie co do wady?
mam pociagla twarz, zapadniete policzki (podobno jestem koniem. doradzano mi przytyc na twarzy ale bez efektu). mam taki jakby dziubek. jak chyba widac na zdjeciu.
chce skrocic twarz. ale jak?
brodke mam wlasciwie jakby cofnieta, bez wyraznej linii, "marszczy" sie jak zamykam usta. wiecie o co chodzi.
moze wystarczy genioplastyka zeby skrocic ta twarz i miec normalna brode?
co to za wada? zebym nie poszla calkiem zielona do nastepnych orto. patrzylam na te interpretacje ale szczerze mowiac niewiele rozumiem. na pewno wystaja mi zeby w porownaniu z innymi.

Dolaczam cefalo. wysylam z komorki. dajcie znac czy sie wyswietla:
http://zapodaj.net/599a0bf4fd2e8.jpg.html>20151113_113403.jpg

Na tym zdjeciu wygladam troche jak szympans. a czy to tylko moje wrazenie? ;-)

wlasnie widze ze odwrocilo mi zdjecie robione w pionie. poprawie.
ravana_84

Postprzez afi » 13 listopada 2015, godz. 12:45

ravana_84 napisał(a):Witam
Diagnoza orto byla taka: zgryz otwarty, przerost szczeki, przodozgryz, wada 3 klasy.
do wyrwania poszly wszystkie 8mki. kazala wyrwac jeszcze 2 z dolu. powiedziala ze zamknie mi zgryz.

Ciekawie to wygląda jak na przodozgryz...
ravana_84 napisał(a):Ale... nie widzi mi sie to. czy orto mogla pomylic sie co do wady?
mam pociagla twarz, zapadniete policzki (podobno jestem koniem. doradzano mi przytyc na twarzy ale bez efektu). mam taki jakby dziubek. jak chyba widac na zdjeciu.
chce skrocic twarz. ale jak?
brodke mam wlasciwie jakby cofnieta, bez wyraznej linii, "marszczy" sie jak zamykam usta. wiecie o co chodzi.

To co opisujesz brzmi bardzo znajomo. Bo z podobnymi problemami borykałam się przed operacją. Tylko ja nie miałam 3 klasy, ani przodozgryzu. Bliżej mi było do 2 klasy, a miałam spory zgryz otwarty.
Miałam dokładnie to samo co opisujesz, skończyło się 2 szczękówką z genioplastyką. I to miało zbawienny wpływ na wygląd mojej bródki. :roll:
ravana_84 napisał(a):moze wystarczy genioplastyka zeby skrocic ta twarz i miec normalna brode?

Genioplastyka miałaby sens, ale na Twoim miejscu najpierw rzeczywiście ustaliłabym u jakiegoś kompetentnego orto, co u Ciebie jest nieprawidłowo.
Na podstawie analizy cefalometrycznej lekarz Ci powie, jakie są rokowania w Twoim przypadku.
Ale obstawiam, że to z czym się borykasz, raczej wyklucza półśrodki w postaci kamuflażu.
I genioplastyka w przypadku marszczącej się bródki, to też nie jest taka pierwsza z brzegu łatwa operacja. Bo wiąże się z ustawieniem kości w taki sposób, żeby mięśnie bródki ułożyły się luźniej, a Ty żebyś mogła domknąć usta.

Jak chcesz to rzuć okiem na foty w moim dzienniku (gdzieś w okolicach 30str), to będziesz bardziej świadoma, jakie rotacje trzeba zrobić, żeby ta broda wizualnie się poprawiła.

Także diagnozy 100% i konkretnej nikt z nas tu nie postawi.
Przejrzyj dział o ortodontach i przejdź się na konsultację - najlepiej do dwóch niezależnych.
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez ravana_84 » 13 listopada 2015, godz. 13:12

Dziekuje. Szukam tutaj jedynie podpowiedzi. Co jest nie tak. Mysle ze mam jakas dziwna wade. Ogolnie dol twarzy mam jakis masywny. Inne kobiety maja delikatniejsze twarze.
Typowy progenik ma dolne zeby wysuniete przed gorne. A mi podobno dolne wypchnely gorne i tylko dolne mam krzywe. ale najbardziej przeszkadzaja mi rysy twarzy. zeby to ja moge miec co drugi wystap :-)
Zajrze do Twojego dziennika.
ravana_84

Postprzez afi » 13 listopada 2015, godz. 13:18

ravana_84 napisał(a):ale najbardziej przeszkadzaja mi rysy twarzy.

To chirurgia i nie ma innej możliwości :-|
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez ravana_84 » 13 listopada 2015, godz. 13:41

Wlasnie jestem tego pewna ze tylko chirurgia. gorzej jak mi powiedza ze mam sobie sama placic. ze taka "uroda". ze mam sie wstydzic twarzy cale zycie. na aparat mam.
ale 20 czy wiecej tysiecy juz nie. a nie wyobrazam sobie meczyc sie z tym kompleksem reszte zycia. mam 31 lat.
widzialam Twoje zdjecie. zazdroszcze policzkow... jak kazdej ;-) no i teraz widze ze mialas bardzo podobny profil przed operacja do mojego. pociaglej twarzy u Ciebie nie zauwazylam. ladnie wysuneli Ci brodke. i cofneli zeby. o cos takiego mi chodzi. no i usmiech masz teraz ladny.

moze watek zalozylam w nieodpowiednim miejscu ale to przez diagnoze orto. sama nie wiedzialam gdzie go umirscic. szczerze mowiac to orto odebrala mi nadzieje. ze niby sam aparat ktory skroci twarz 2-3 mm. jak mam cierpiec na darmo...
a mi by pasowalo skrocic ta twarz przynajmniej 1 cm. naprawde. wrzucilam zdjecia brody/usmiechu do galerii zamknietej. byc moze nie bylo tam dobrze widac. nie wyglada mi to na niedorozwoj brodki ani na przerost. mam wysuniete zeby dolne i gorne.
ravana_84

Powrót do Progenia