Most porcelanowy brak dolnych 5 zębów po wypadku - a aparat

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Reinspired » 24 grudnia 2015, godz. 19:24

Witam. Bardzo dawno temu zakładałem tutaj temat w sprawie mojej progenii - niestety gdy już miałem zabrać się za to mój plan nie wypalił bo gotówka jaka na tam ten czas była wymagana przewyższała finanse moich rodziców - dzisiaj jestem osobą pracującą dobrze zarabiającą i wracam do tematu. Problem w tym ze w moim życiu też wiele się wydarzyło przez ten krótki czas - między innymi - miałem wypadek z powodu którego - na moje szczęście lub nieszczęście - straciłem 5 zębów w dolnej żuchwie - gdybym miał normalny zgryz pewnie poleciały by górne zęby :P cóż mała blizna, brak zębów uzupełniłem mostem porcelanowym który został tak ustawiony by maskować wadę - lecz mimo to dalej mnie męczy mój wygląd - to chyba nigdy nie przejdzie i nigdy się z tym nie będę umiał pogodzić - pogodziłem się z utratą zębów co było dla mnie wielkim przeżyciem - progenia i jeszcze takie coś DAAAMN! :D Ale pozytywne myślenie 2 miesiące rekonwalescencji i po kolejnym miesiącu ząbki uzupełnione i całkiem nieźle - pytanie teraz zasadnicze - gdybym chciał rozpocząć zakładanie aparatu na góre i dół szczęki - oni mogą pominąć ten most porcelanowy i tylko nastawiać te zęby które są stałe? Chodzi mi o to żeby nie doszło do takiej sytuacji teraz - że aby nastawiać zęby będą musieli mi zdjąć most porcelanowy i z dziurą w dolnej szczęce założą mi dopiero aparat... ktoś obeznany w temacie? Dzięki temu nastawianie zębów w żaden sposób by nie popsuło mi jeszcze bardziej mojego wyglądu bo ja zwyczajnie nie mam już na dole 5 zębów tylko most który na pewno do operacji zostałby mi zdjęty - pewnie wtedy bym miał luke ale wiadomo miałbym już normalną szczękę wtedy mogę się bawić w wstawianie nowego mostu... tak wiem jestem niezłym pechowcem :D ale szczęście w nieszczęściu po wypadku żyje :P w sumie ten most porcelanowy jest dużo lepszy i świetnie maskuje mi wadę u dołu - dentystka i protetyczka i tak łamały zasady robienia tego mostu na maksa... bo tak pochylonego mostu raczej mało kto posiada. ( Most mam pochylony jak zęby kolesia po lewej stroni - https://www.youtube.com/watch?v=MxkmIcp ... e=youtu.be )

Pozdrawiam.

--- 9 stycznia 2016, godz. 17:53 ---

Nikt nie moze odpowiedziec na to pytanie???
Reinspired

Postprzez Radunia » 20 marca 2016, godz. 14:32

Mój przypadek jest trochę podobny. Podobny w tym, że też miałam wypadek, w którym straciłam górne jedynki i też mam most, który zapewnił kamuflaż. Tyle, że ja ten wypadek miałam w przedszkolu, więc chirurg podejrzewa, że kość szczęki w tym miejscu mogła ulec zanikowi/zniekształceniu, poza tym to było naprawdę dawno i wiele niefajnych rzeczy zadziało się w obrębie tego mostu i na chwilę obecną brak w uzębieniu należy szacować na obie jedynki i obie dwójki.
Dopiero zaczynam leczenie progenii i pierwsze moje kroki skierowałam do chirurga, który polecił mi wizytę u zespołu protetyk+ortodonta, żeby wspólnie wypracowali plan leczenia. Wizytę mam umówioną dopiero na koniec kwietnia, zobaczymy jaki będą mieli pomysł.

--- 30 marca 2016, godz. 19:01 ---

Okej, dzisiaj miałam konsultacje implantolog-protetyk plus ortodonta.
Posprawdzali, pogadali i plan jest taki: ponieważ most był robiony dawno, nie wiadomo co tam pod nim, to najpierw wchodzi endoncja, zbadają pod mikroskopem co i jak z korzeniami, które zostały, wyczyszczą, wyleczą ewentualne stany zapalne. Na ten czas most zdejmują i zakładają tymczasowy kompozytowy, do którego będą doklejane zamki aparatu (podobno na kompozycie lepiej trzymają się zamki niż na porcelanie, ale to oczywiście też kwestia indywidualna u każdego pacjenta).
Most musi być porozcinany i trzymać się na jakimś elemencie z włókna szklanego, bo ortodonta potrzebuje ustawiać poszczególne elementy osobno.
Mówili, że gdyby most był robiony niedawno i na tomografii wszystko byłoby okej, to wystarczyłoby go po prostu porozcinać i zamocować na tym elemencie włókna szklanego.
Po operacji tymczasowy most będzie wymieniany na coś na stałe, na pewno jakiś jeden implant, a reszta do przemyślenia.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Postprzez jagooo » 19 maja 2018, godz. 13:07

czemu czytam to teraz dopiero ... ;ppppp
awwwrr
"do którego będą doklejane zamki aparatu (podobno na kompozycie lepiej trzymają się zamki niż na porcelanie, ale to oczywiście też kwestia indywidualna u każdego pacjenta)." kurcze! a nie mogl doktorem powiedziec żeby zamienic wczesniej jednak na kompozyt ;( chlip
tyłozgryz całkowity, zgryz głęboki częściowy, gummy smile7mm
w planach: dwuszczękowa- impakcja szczęki, wysunięcie żuchwy.
ortodonta: orto-aidi Poznań, koszt:8.500zł+wizyty
2016-2implanty:4.900zł
maj2018-aparat dół, czerwiec2018-aparat góra
29.08.18 pierwsza konsultacja u Sadowskiego - Opole

Obrazek
jagooo

Powrót do Progenia