Nabyta progenia

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Nabyta progenia

Postprzez Hubukkt » 20 lutego 2016, godz. 20:07

Witam wyczytałem, że progenia to wada raczej dziedziczona ale też może być nabyta. Mami mi mówiła, że od dziecka oddychałem przez usta z powodu trzeciego migdałka i późno odstawiłem smoczek. Wszystko to może być przyczyną progenii, ale widziałem moje zdjęcia jak miałem no może 3-4 latka i już było widać, że żuchwa jest większa od szczęki i wysunięta. Mam tysiąc myśli w głowie bo z jednej strony mam żal do mamy, że tak późno pojechaliśmy do specjalisty by wyrwać migdały bo w wieku 11 lat, a z drugiej strony jeśli tą wadę po kimś odziedziczyłem to i tak operację można dopiero odbyć po zakończeniu dojrzewania kostnego. Szkoda tylko tych 9 lat jeżdżenia do miernych ortodontów, którzy wmawiali mi że można wyleczyć tą wadę ruchomym aparatem i że nie kwalifikuję się do operacji.

Jedyne co mnie cieszy, że kiedyś nastąpi chwila, że wrzucę zdjęcie już z prawidłowym zgryzem i znajomi będą niedowierzać w to co widzą bo o operacji wie tylko rodzina :D
Hubukkt

Nabyta progenia

Postprzez JohnLennon » 24 lutego 2016, godz. 17:28

Szkoda czasu na żale, rób i tyle ;-)
JohnLennon

Powrót do Progenia