Złe ustawienia szczęki, przodozgryz - pomocy!

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez illiaa » 9 kwietnia 2016, godz. 08:34

awzan napisał(a): Rozumiem kwestie finansowe, ale nad ortodontą i chirurgiem warto pomyśleć dłużej, bo już były osoby (i są!) na tym forum, które wybrały pochopnie a potem musiały dopłacać, gdy okazało się, że leczenie idzie nie tak jak powinno.

Gorzej, jeśli po zmianie ortodonty człowiek dowiaduje się, że niepotrzebnie usunięto mu zęby (a takich przypadków na forum jest mnóstwo). To boli bardziej niż utrata kilku stów. :(
Aparat - 01.2013 - 02.2017
Operacja dwuszczękowa - 12.2014, dr W.
Usunięcie płytek, genioplastyka - 03.2016, dr W.
illiaa

Postprzez klara125 » 9 kwietnia 2016, godz. 11:24

illiaa napisał(a):Gorzej, jeśli po zmianie ortodonty człowiek dowiaduje się, że niepotrzebnie usunięto mu zęby (a takich przypadków na forum jest mnóstwo). To boli bardziej niż utrata kilku stów. :(

Tak dokładnie ! Ja tak miałam :D Niepotrzebnie założyłam wtedy na górę aparat stały i chodziłam w nim 2 lata, usunęłam niepotrzebnie 2 zdrowe czwórki, dużo hajsu wydane, a później poszłam do innego ortodonty i okazało się, że bez operacji nie da się uzyskać prawidłowego zgryzu :facepalm:
dziennik leczenia: viewtopic.php?f=9&t=2333
Wada:Retrogenia, Prognatyzm
Aparat: grudzień 2014r.(góra) styczeń 2015r.(dół)
Operacja: Dwuszczękowa
Termin: 09.03.2016r. WAM,Łódź
Ortodonta: P.Machała
Chirurg: M.Kozakiewicz
Zdjęcie aparatów 05.10.2016r.
Wyjęcie płytek: 13.03.2017r.
klara125

Postprzez wantbehappy1 » 9 kwietnia 2016, godz. 12:59

Wróciłem własnie od Pani stomatolog-ortodonty. Dowiedziałem się, że moją przypadłość można wyleczyć tylko poprzez zabieg. Ale powiedziała też, że u mnie wizualnie nie wygląda to najgorzej i, że widziała dużo gorsze przypadki, w szczególności u kobiet, ponieważ wg. niej u kobiet wizualnie progenia wygląda gorzej. Mówiła również, że sam aparat może mi pomóc i przynieść lepszy efekt, a zabieg będzie tylko potrzebny, aby uzyskać 100% efekt prostej szczęki i ze jest to zalezne ode mnie. Podobno trzeba sie do tego mocno przygotowac psychicznie, bo sam zabieg to kwestia paru godzin, ale dalszy okres rehabilitacji itd. to już katorga.

Co o tym sądzicie? Myślicie, że sam aparat może mi w jakiś sposób pomóc? Czy tylko pogorszy sprawę?
Dostałem numer do chirurga-ortodonty w Warszawie (prywatnie). Jak zadzwonię i zapytam się o imię i nazwisko to podam tutaj, może będzie to osoba godna polecenia.
wantbehappy1

Postprzez awzan » 9 kwietnia 2016, godz. 16:25

illiaa napisał(a):Gorzej, jeśli po zmianie ortodonty człowiek dowiaduje się, że niepotrzebnie usunięto mu zęby (a takich przypadków na forum jest mnóstwo).

Ja jestem jednym z tych przypadków :lol:

wantbehappy1 napisał(a):ale dalszy okres rehabilitacji itd. to już katorga.

Znam osobiście mnóstwo osób po operacji i żadna z nich nie żałuje tego co zrobiła, a tym bardziej nie nazywa tego katorgą... chyba że mowa o finansach ;-) Pilnuj spotkań forumowych, jak ludzie będą się zgadywać to umów się z nimi, to bardzo pomaga jeśli chodzi o leczenie. Albo sam zaproponuj spotkanie, zakładając nowy wątek w dziale spotkań forumowych. Gdyby nie forum, ani spotkania forumowe, nie zdecydowałbym się na tak wiele rzeczy, na jakie się zdecydowałem i które wyszły mi tylko na dobre.
awzan

Poprzednia strona

Powrót do Progenia