Wrocław czy Opole

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Wrocław czy Opole

Postprzez oro » 12 czerwca 2016, godz. 18:54

Cześć, gdzie lepiej wykonać operacje we Wrocławiu czy Opolu? Oczywiście chodzi o operacje na NFZ. Podzielcie się jakimiś doświadczeniami jeśli możecie :)
oro

Wrocław czy Opole

Postprzez EdenHazard » 12 czerwca 2016, godz. 19:32

jesli chodzi o terminy to ani tam , ani tam :D jesli chodzi o doswiadczenie chirurgow , wiedze oraz jakosc uslug i pobytu w szpitalu to wroclaw :P a nie myslales o katowicach ? tam podobno szybkie terminy , z tym ze male doswiadczenie chirurgow , chyba ze gdzies dalej bys planowal na nfz :)
EdenHazard

Wrocław czy Opole

Postprzez sabinełe » 12 czerwca 2016, godz. 20:28

W Katowicach termin operacji dają od ręki ot 2 może 3 tygodnie :facepalm: ( co jest samo w sobie podejrzane) ale na wizytę w poradni czeka się dosyć długo (na pierwszą czekałam pół roku ale to było 2 lata temu) kolejki w samej poradni są straszne, pierwszeństwo mają więźniowie i pacjenci z oddziału, czasem czeka się po 5h,tak samo straszna jest pani profesor, okropnie wyniosła kobieta, która to przyjmuje na konsultacje typowo pod operację i jak się okazuje sama chyba nie operuje bo najpierw trzeba ją o to poprosić ;) Szczerze nie polecam. Co do Opola- nie wiem nie byłam, nie mam zdania. Wrocław jak najbardziej :love: :love: ale kolejki :facepalm:
sabinełe

Wrocław czy Opole

Postprzez Tvnewage » 12 czerwca 2016, godz. 21:48

Wrocław :!:
progenia, zatrzymana górna szczęka, asymetria
11.06.2012 - aparat dół
13.02.2013 - aparat góra
11.05.2016 - Operacja dwuszczękowa Zielona góra
http://krzywezeby.blogspot.com
Tvnewage
Moderator

Wrocław czy Opole

Postprzez bubu » 14 czerwca 2016, godz. 12:38

ciężko powiedzieć...myślę , że we Wrocławiu mają kilku bardzo dobrych chirurgów ale dr Sadowski z Opola też jest dobry - ja nie słyszałem , żeby chirurdzy z tych dwóch miast kogoś mieli mocno na sumieniu....
bubu

Wrocław czy Opole

Postprzez oro » 14 czerwca 2016, godz. 17:21

Moja ortodontka doradziła mi właśnie Wrocław, skierowała mnie do dr Warych na konsultacje ortodontyczna. Jest tylko taki problem ze jestem z Gliwic, do Wrocławia mam 160km, musze się liczyć z częstymi takimi kontrolami przed operacja? Rozumiem ze te wizyty kontrolne u ortodonty we Wrocławiu to będą tylko kilka razy a na comiesięczne będę mógł jeździć do poprzedniej dr?
oro

Wrocław czy Opole

Postprzez sabinełe » 14 czerwca 2016, godz. 17:53

Ja jestem z Katowic, leczyłam się u orto w Zabrzu a ope miałam we Wro. Przed operacją miałam 2 konsultacje na Borowskiej. Później przed samą operacją (dowiedziałam się o niej dokładnie 10 dni przed) musiałam jechać do Wrocławia 4 razy z rzędu, wizytę u dr Warych miałam raz- na modele do płytek no i ona załatwiała artykulacje a łuki i całe leczenie orto miałam w Zabrzu. Z tego co się orientuje to w Gliwicach jest dr Michalik, która współpracuje z Wrocławiem. Jednakże mimo odległości i innych niedogodności warto czekać na tych lekarzy :love:
sabinełe

Wrocław czy Opole

Postprzez ZANA21 » 20 czerwca 2016, godz. 15:13

Oro, czy próbowałeś już umówić się do dr Warych? Jeśli tak to jak z terminami? Moja ortodontka podała mi nr, ale dowiedzialam się tyle, żę mam dzwonic we wrzesniu bo jest tyle ludzi, ze nie ogarniają. Zastanawiam się czy to nie czasem wizyty na NFZ. Wole nie czekać i jechać prywatnie, ale dodzwonić się nie da na drugi numer. A jestem z Jastrzębia, w sumie niedaleko Gliwic.
ZANA21

Wrocław czy Opole

Postprzez Justyna712 » 19 lipca 2016, godz. 23:51

Wrocław, świetni specjaliści. Zostałam skierowana tam z Bielska-Białej i cieszę się, że trafiłam w "dobre ręce".
The things you own end up owning you.
Justyna712

Wrocław czy Opole

Postprzez Dusia » 6 marca 2017, godz. 00:15

Tak naprawdę to obiektywną opinię powinien wydać ten, kto operował się we Wrocławiu i w Opolu!!!
Ja jestem za Opolem, bo tam skierowała mnie moja ortodontka i nie żałuję (o Wrocławiu nic nie mówiła, ewentualnie o Katowicach ale tam musiałabym czekać na konsultację pół roku dłużej).

EdenHazard: "jesli chodzi o doswiadczenie chirurgow , wiedze oraz jakosc uslug i pobytu w szpitalu to wroclaw"
A byłeś/aśw Opolu??? Bo ja uważam (już to pisałam w innym poście o opiniach nt. szpitali), że dr Sadowski to mistrz! Zero siniaka, czucie pełne na zewnątrz, tylko na podniebieniu i wewnątrz policzków nie miałam ale już powoli wraca, a nawet m-c od operacji jeszcze nie minął. Poczytaj sobie o nim - zakładał ten oddział ok 20 lat temu, szkolił się za granicą. I proszę, nie umniejszaj jego wiedzy i doświadczeniu. Chętnie współpracuje z ortodontami. Opieka na oddziale - super, pielęgniarki przemiłe.
Jestem za Opolem.
Rozpoznanie: Progenia, retrognacja, wychylenie zębów odc. przedniego szczęki i żuchwy
Aparat: góra od 6.2015, dół od 8.2015
Ortodonta: dr A. Pękala, Toruń
Operacja: 8.2.2017 WCM Opole, osteotomia szczęki typu Le Fort I z segmentalizacją-uwolnienie kości przysiecznej i żuchwy typu BSSO
Operator: dr R. Sadowski z zesp
Dusia

Następna strona

Powrót do Progenia