Dieta po operacji

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Dieta po operacji

Postprzez siwek » 23 czerwca 2016, godz. 20:26

Hej. Nie znalazłem podobnego tematu, a jeżeli jest to przepraszam i proszę o usunięcie tego posta :) W środę mam zabieg i tak się zastanawiam jak będzie wyglądał mój jadłospis. Dieta płynna, miksowana to wiadomo. Ale co można mielić, żeby nie było za gęste i w miarę smaczne? Współlokator jak się odchudzał to pił takie koktajle, herbalife zamiast posiłków. Mam zamiar to pić póki co...
Jak u Was to wyglądało. Pozdrawiam :aparat: :aparat:
Wada: retrognacja, progenia, laterogenia
Opreracja: 29.06.2016r. dwuszczękowa
siwek

Dieta po operacji

Postprzez soldiero » 23 czerwca 2016, godz. 21:30

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

UWAGA!!! Cała prawda o osteoplastyce szczęki 2016 Moja histo

Postprzez pedro » 24 czerwca 2016, godz. 22:12

Witam, jakiś czas temu przeszedłem operację jedno-szczękową. Od zabiegu minęło już kilka miesięcy. Do tej pory zastanawiam się czy był to dobry pomysł.. Nigdy nie należałem do osób mających kompleks na tym punkcie chociaż moja wada była dość widoczna. Ostatecznie zostałem do tego przekonany przez moich lekarzy. Zostałem wpisany na listę osób ubiegających się o refundację NFZ i do zabiegu doszło po ok. półtora roku. Niedługo przed zabiegiem dowiedziałem się iż pomimo refundacji NFZ będę musiał zapłacić dodatkowo 5000pln za tzw. "przygotowanie do operacji" ;) Gdybym wiedział o tym wcześniej raczej bym się nie zdecydował. Ale cóż kiedy przez półtora roku przygotowujesz się do operacji przede wszystkim psychicznie i na kilka tygodni przed operacją wypływa taka informacja raczej jest już za późno(jedna z najstarszych sztuczek sprzedażowych). Kasę wpłacam i kilka dni później jestem już w szpitalu. Właśnie szpitalu choć ciężko nazwać tak to miejsce. Beton na podłodze gdzieś między resztkami wieloletniego linoleum, brudne obdrapane ściany, stare rozpadające się łóżka a materace tak "wyleżane" że dosłownie zapadają się na głębokość 10cm w miejscu pośladków. Oglądaliście "Bogów" z Tomaszem Kotem?.. Ktoś wcześniej wspominał iż nie jest to szwajcarska klinika ale bez przesady. Podobno sala operacyjna miała być za to nowoczesna. Ja tej nowoczesności po wjechaniu na blok niestety nie zauważyłem. Po operacji zostałem poinformowany, że wszystko poszło zgodnie z planem. Byłem oczywiście spuchnięty i troszkę wystraszony ale to jak najbardziej normalne. Da się wyczuć iż moi lekarze przeprowadzili już wiele takich operacji i są w tym wyspecjalizowani. Pobyt w "szpitalu"(celowo piszę w cudzysłowie). Na oddziale 2 łazienki. Pierwsza, która jest praktycznie palarnią gdyż non stop ktoś przychodzi palić tam papierosy(mimo moich uwag pielęgniarki się tym nie interesowały) oraz druga połączona z prysznicem w której akurat przepaliła się żarówka - trwało to 2 dni. Oczywiście wszyscy chodzili do tej drugiej więc cały czas była zajęta. Nie radzę się o nic pytać pielęgniarek gdyż bardzo nerwowo na to reagują. Dostając różne zastrzyki co kilka godzin chciałem po prostu wiedzieć co mi się podaje. Widocznie to był mój "błąd". Miałem nawet raz ochotę odpowiedzieć równie niegrzecznie ale po chwili namysłu wycofałem się z tego. Mało przyjemna sytuacja. Bałem się przecież o swoje życie. Całe szczęście wszystko zakończyło się dobrze dzięki udanemu zabiegowi ale niestety bywają różne przypadki. Opieka "po" jest równie ważna co pokazuje ten przykład ( http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 71821.html ). Polecam obejrzeć ten materiał. Wyszedłem ze szpitala z niewyobrażalną ulgą i poczuciem niesprawiedliwości. Za 5000pln opieka oraz warunki w szpitalu powinny być dużo wyższej jakości. Mamy rok 2016 a nie lata 90-te. Po pewnym czasie byłem na kilku kontrolach u moich lekarzy i chyba właśnie wtedy coś zrozumiałem. Jeden pacjent wchodził, inny wychodził. Jedni przed operacją, inni po. Wizyty trwały po 5 może 10 minut. Następny, następny.. Moje oględziny odbyły się prawie na korytarzu. Oczywiście każda wizyta to 300pln. Widziałem tam i rozmawiałem z osobami u których nie było widać praktycznie żadnych wad. Na pytanie: Po co się operujesz? odpowiadali że to zalecenie lekarzy. Tych samych :) W karcie wypisu ze szpitala zauważyłem jeszcze jedną ciekawą informację. Wpisany jest zabieg dwu-szczękowy choć miałem tylko jedno-szczękowy. Pewnie NFZ płaci więcej za dwujeczke :) Moim celem nie jest prowadzenie żadnego śledztwa, zniechęcanie kogoś do zabiegu itp. Długo zastanawiałem się czy to opisać. Doszedłem do wniosku iż każdy powinien wiedzieć jak wyglądają tego typu operacje w Polsce. Jeśli NAPRAWDĘ potrzebna jest Wam ta operacja proszę bardzo. Panowie potrafią to robić. Czy na pewno potrzebna jest Wam ta operacja? Ale jeśli nie to czy takie przeżycia są tego warte? czy przyjmowanie pokarmów przez słomkę tygodniami jest tego warte? czy strach przed przypadkowym potrąceniem jest tego warty? czy zarwana sesja i zaległości w pracy są tego warte? Ja osobiście czuję się trochę oszukany. A tak na marginesie to trzeba było zostać lekarzem. W połączeniu z umiejętnościami sprzedażowymi to milionowy interes ;)
pedro

Dieta po operacji

Postprzez soldiero » 25 czerwca 2016, godz. 09:25

Można wiedzieć gdzie takie rzeczy się dzieją? Jeśli nie tutaj to na priv chociaż poproszę

Aparat dół: 03.2015
Dystrakcja szczęki: 04.2015
Aparat góra: 05.2015
Dwuszczękowa + genio: 05.2017
Wyjęcie płytek: 01.2018
soldiero

Dieta po operacji

Postprzez Radunia » 25 czerwca 2016, godz. 10:03

A te 5tys. to czasem nie za płytki operacyjne?
Mnie ortodontka na pierwszej wizycie uprzedziła, że operacja jest bezpłatna, ale płytek nie refundują i to jest koszt kilku tys. (nie pamiętam ile mi wtedy powiedziała, ale dużo było ;) ).
Powiedziała też, że ona i chirurg projektują te płytki, a całą kasa i tak idzie do tego, które je wykonuje.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Dieta po operacji

Postprzez siwek » 26 czerwca 2016, godz. 14:48

No i co to ma do diety pooperacyjnej? Załóż odrębny temat, a jeżeli masz jakieś zastrzeżenia do pisz do NFZ-u. Ja wiem na czym stoje i nie lubię jak ktoś sieje mi mętlik w głowie.

P.S. I zostałem lekarzem, ale milionów się nie dorobiłem tak na marginesie
Wada: retrognacja, progenia, laterogenia
Opreracja: 29.06.2016r. dwuszczękowa
siwek

Dieta po operacji

Postprzez ania94 » 27 czerwca 2016, godz. 12:06

uściślając, takie kwoty to chyba tylko w Ciechanowie :D warto sprostować, żeby ktoś nie pomyślał, że to konieczne, bo kogoś taka kwota może wystraszyć, a warunki w szpitalach są różne, ja na Wrocław nie narzekam, tylko na pana Rysia, ale tak to lekarze i pielęgniarki wspaniali :love: a odpowiedni temat odnośnie jedzenia pooperacyjnego też jest, więc nie ma sensu ciągnąć drugiego tematu!
Operacja dwuszczękowa - 14.01.15 USK Wrocław dr W.P, dr K.Ł, dr K.N
ania94

Powrót do Progenia