Czas noszenia aparatu oraz kilka innych pytań

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez obereska » 29 czerwca 2016, godz. 22:09

Witam. Kilka lat temu odkryłam czym jest progenia i to, że sama ją posiadam. W tamtym roku miałam wizytę u ortodonty, który skierował mnie w sprawie operacji do szpitala na Lindleya. Tam potwierdzili fakt, że nic innego niż operacja nie pomoże. Kazali mi jednak przypomnieć się u nich za rok bo wtedy miałam 15 lat. W tym roku także się u nich pojawiłam, obejrzało mnie kilkoro studentów, stwierdzili bardziej szczegółowo, że progenia i zgryz krzyżowy. Tym razem powiedzieli, że mamy przyjechać znowu za rok i wtedy będzie można zacząć leczenie z aparatem. I tutaj pada pytanie. Czy wystarczy rok na leczenie aparatem by w wieku 18 lat mieć już operację? I skoro posiadam też zgryz krzyżowy to czy po operacji nie będzie widać tej krzywizny? Czy to tylko operacja wyrównująca wysuniętą szczękę? Być może osobom, które są już po operacji te pytania wydadzą się głupie, ale i tak z góry dzięki za odpowiedź.
obereska

Postprzez Dominus Tenebrae » 1 lipca 2016, godz. 00:34

zgryz odpowiednio ustawia się i koryguje aparatem, a potem chirurdzy niwelują Ci wadę poprzez operację. Potem tylko robi się ostatnie poprawki aparatem. Oczywiście po całym procesie gojenia, zrastania i rehabilitacji ;-) Także jeśli nie będzie żadnych powikłań ( a raczej się to bardzo często nie zdarza ) będziesz mieć ładny i prosty zgryz. Na pytanie o to, czy rok wystarczy na leczenie aparatem ciężko jest odpowiedzieć, gdyż to zależy, jak szybko Twoje zęby będą się ustawiać, jaka będzie kolejka do zabiegu itp. Byłam pod tym względem w podobnej do Ciebie sytuacji, aparat zakładałam mając niecałe 17 lat, tak, żeby te 2 lata później być zoperowana. Minęły ponad 3 lata, mam teraz 20 lat i końca leczenia ortodontycznego jeszcze nie widać ( ale to nie znaczy, że u Ciebie też tak będzie, moje zęby to po prostu dramat jeśli chodzi o cokolwiek ). Ale oddajesz się w ręce doświadczonych lekarzy, którzy na pewno Ci pomogą i zrobią wszystko jak najlepiej . Powodzenia w przyszłym leczeniu ;-)
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Powrót do Progenia