Rehabilitacja czucia w wardze i brodzie

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Sandra301291 » 8 grudnia 2016, godz. 10:58

Hej mam do was pytanie ;-) kolejne.
Otoz jaka rehabilitacja zeby wrocilo czucie w wardze i brodzie?? Bo nie mam zielonego pojecia na ten temat slyszalam cos o razeniu pradem ale jaka to ma faktycznie nazwe to tez niewiem. Niewiem tez gdzie sie udac na taka rehabilitacje a chcialabym ja zaczac po nowym roku. Jak narazie biore dwie tabletki dziennie Neurovit jak sie nie myle kluje sie wykalaczka i masuje sobie te miejsca. Zero efektow jak do tej pory.
Sandra301291

Postprzez sabinełe » 15 grudnia 2016, godz. 14:38

hej:)
Ze względu na metale prądy odpadają, polecane są niby lasery i magneto i podobno są osoby, którym tego typu zabiegi pomagają. Ja polecam wszelkie mizianie okolicy pozbawionej czucia jakimiś szczoteczkami oczywiście delikatnie u mnie efekty są i to duże (jestem prawie 7 mieś po) ale najbardziej efektowne jak do tej pory było całowanie... polecam :P
sabinełe

Postprzez Sandra301291 » 17 grudnia 2016, godz. 10:07

Hej. Miziam miziam i nic a chcialabym zeby jak najszybciej wrocilo bo nie fajnie sie z tym czuje. Calowac nie moge narazie bo jesten w domu rodzinnym i z tad jezdze na kontrole co tydzien narzeczony w Szczecinie. Dziekuje za odpowiedz
Sandra301291

Postprzez Ewelina88 » 7 sierpnia 2017, godz. 13:47

Hej, ile czasu musi upłynąć od zabiegu, aby można było zacząć rehabilitacje na powrót czucia ?
Ewelina88

Postprzez JohnDoe » 10 sierpnia 2017, godz. 10:03

Skopiowane z mojego posta kilka miesięcy temu:

Po miesiącu wciąż nie czułem nic w dolnej wardze i bródce, więc ortodontka poleciła fizykoterapię. Po 2 tygodniach rehabilitacji (laser i magneto) zacząłem już czuć dotyk.

Od tamtej pory sporo się poprawiło, ale przy okazji pojawiła się nadwrażliwość nerwów na dotyk do tego stopnia, że wycieranie twarzy po kąpieli lub nawet dotykanie dziąseł między dolnymi czwórkami bolało, jakbym miał próchnicę i zjadł lody. Na szczęście bóle powoli ustępowały i po 2 tygodniach już nic nie boli, pozostało jedynie zesztywnienie, jakby coś ciągnęło przy uśmiechaniu, a szczególnie przy robieniu "dzióbka" (co podobno też kwalifikuje się na fizjoterapię, ale aktualnie nie mam na to czasu).

Dziś może raz na dwa tygodnie zdarza się, że coś ciągnie i pewnie tak już zostanie.
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Postprzez annama90 » 28 września 2017, godz. 15:16

Miałam podobny przypadek i zaczełam rehabilitacje. Duże efekty udało mi sie uzyskać.
annama90

Powrót do Progenia