Progenia a sport(bieganie)

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Herons » 26 lutego 2017, godz. 16:00

Witam gram w piłkę nożna i jak wiadomo często trzeba trochę posprintować i wydaję mi się, że bardziej się męczę niż inni zawodnicy, a naprawdę sporo trenuję/biegam. Mam świadomość, że dla progenii typowe są problemy z oddychaniem przez nos. Najwięcej oddycham więc buzią. Jak to jest u was, gdy biegacie?

Może też ktoś z forum gra w piłkę?
Herons

Postprzez bartosz95 » 26 lutego 2017, godz. 19:14

Grałem 7 lat w piłkę ręczną zawodowo. Zawsze miałem wrażenie, że strasznie szybko się męczę, oddychałem głównie ustami. Przy interwałach zawsze na końcu stabilizowalem oddech, kiedy inni potrzebowali mniej czasu żeby być gotowym to następnego etapu. Trenowałem częściej niż inni bo biegałem, na treningach bywałem zawsze i trening robiłem na 150% ale widziałem, że nie mam szans by dorównać innym bo po prostu mniej tlenu potrafię wziąć na raz niż inni. Wiąże się to z tym, że mam mniej przestrzeni w ustach. To samo mam teraz z pływaniem.
To jest właśnie typowe dla progeników, jest to zwyczajnie niesprawiedliwe i irytujące.
Ale u mnie wkrótce się to zmieni
"Po­wiedz mi, a za­pomnę. Po­każ mi, a za­pamiętam. Pozwól mi zro­bić, a zro­zumiem."

Wada: progenia, zgryz otwarty, zwężenie szczęki, niedorozwój szczęki
Rozcięcie szwu podniebnego: 25.02.2014r.
Aparat góra: 08.05.2014r.
Aparat dół: 12.12.2014r.
Operacja: Wrocław, Borowska, dr Nowak, gdzieś w czerwcu 2017
bartosz95

Powrót do Progenia