Braki w uzębieniu a operacja progenii

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez gonia_191 » 10 marca 2017, godz. 21:42

Witam. Piszę do Was w bardzo ważnej sprawie, otóż czekam aktualnie na termin wizyty w por. chirurgii szczek-twarz. w lublinie z powodu wady zgryzu- przypuszczam, że jest to progenia. Podejrzewam, że będzie mi sugerowane wykonanie operacji ale mam duże braki w uzębieniu jezeli chodzi o zęby trzonowe. Owe zęby mi po prostu nigdy nie wyrosły. Jedynymi zębami, które musiałam usunąć to dolna ósemka i szóstka której nie dało się wyleczyć. Napiszę jak sytuacja z moim uzębieniem prezentuje się aktualnie, otóż w górnym łuku z prawej strony ostatnim moim zębem jest 5, reszta trzonowcow nie wyrosła, po lewej stronie zęby kończą się na 6. W dolnym łuku po prawej stronie zęby kończą się na 7 ale szóstkę miałam usunięta. Po lewej stronie zęby kończą się na 5, reszta nie wyrosła i z tej strony miałam usuniętą zatrzymaną 8. Jak myślicie jak duży będzie to miało wpływ na założenie aparatu i na operację i czy istnieje ryzyko, że w ogóle nie będą chcieli mi jej wykonać. Proszę o jakieś informacje. Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi.
gonia_191

Postprzez mord13 » 13 marca 2017, godz. 18:18

Cześć

Wydaje mi się, że to nie przeszkoda, ja też miałem ubytki. Aczkolwiek wszystkiego dowiesz się na wizycie. Myślę jednak że będzie ok ;-)
mord13

Postprzez aslana2468 » 23 marca 2017, godz. 17:35

Mnie też wydaje się, że ubytki nie są przeszkodą dla operacji. Zapewne wszystkiego dowiesz się na wizycie u chirurga. Także posiadam 2 ubytki. Możliwe, że uda się ustawić zęby tak, aby nie było widocznych szpar lub zalecą Ci wstawienie implantów.
Retrognacja, laterogenia, III klasa szkieletowa
18.04.2017 aparat hyrax
26.04. 2017 zabieg SARPE
aslana2468

Powrót do Progenia