Poważna wada - zdjęcia

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Poważna wada - zdjęcia

Postprzez wetib » 23 czerwca 2017, godz. 14:18

Chciałbym się podzlieć swoją wadą.
1. Wydaje mi się, że jest większa niż przeciętna na tym forum?
2. Domyślam się, że tylko operacja dwuszczczękowa wchodziłaby w grę?
3. Jest możliwość np. częściowo poprawienia wady przez oprację jednoszczękową?
4. Rozumiem, że wada jest za duża, by robić jakiś kamuflaż?

Wada ta, w życiu mi nie przeszkadza, jedynie wizualnie, psychologicznie. Mam 29 lat.

Proszę o komentarze jak duża jest moja wada.

http://imgur.com/a/dp6nU
wetib

Poważna wada - zdjęcia

Postprzez Radunia » 23 czerwca 2017, godz. 15:19

Nie da się precyzyjnie określić wady na podstawie takiego zdjęcia. Nasze wady są wadami kostnymi, więc lekarze określają wielkość wady na podstawie wyliczeń na zdjęciach rtg. Poza tym jeśli jesteś jeszcze przed leczeniem ortodontycznym, to nawet zdjęcie zgryzu może być złudne, bo zęby dążąc do maksymalnych kontaktów często rosną pod nieprawidłowymi kątami. Dopiero ustawienie zębów "do pionu" pozwala laikowi zobaczyć faktyczną wielkość wady. Jedyne co wiadomo u Ciebie, to że wada na pewno jest. ;)

Wybierz się do jednego z polecanych na forum chirurgów i z nim pogadaj o opcjach dla Ciebie.
Najlepiej przygotuj się do wizyty i zrób zdjęcia pantomograficzne i cefalometryczne, a jak masz możliwość, to jeszcze wyciski. Na tej podstawie chirurgowi będzie łatwiej stawiać diagnozę.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Poważna wada - zdjęcia

Postprzez EdenHazard » 26 czerwca 2017, godz. 12:59

1 - wada moze jest wieksza niz maja niektorzy co chca sie operowac , bo posiadaja przykladowo 0.5 cm roznicy , ja mam 2.3 cm roznicy , zdarzaja sie wieksze wady
2. dwuszczekowa na 99 % bedzie gdyz aby dopasowac zgryz do siebie lekarze maja ograniczone pole manewru i jesli sa duze wady to nie ma mozliwosci by operacja byla jednoszczekowa ,
3. chyba takie cos nie wchodzi w gre , wydaje mi sie ze operacja to operacja , czy jedno czy dwu nic takiego sie nie stanie zlego a poprawi o wiele wiecej i twarz bedzie wygladala duzo lepiej .
4. o kamuflazu zapomnij , to tylko chwilowe rozwiazanie czasami pogarszajace to wszystko niz polepszajace , ortodontow ktorzy proponuja ci takie rozwiazanie , odrazu odrzucaj i zmieniaj na innych .
EdenHazard

Poważna wada - zdjęcia

Postprzez Valentina » 26 lipca 2017, godz. 17:40

Mnie też orto powiedziała, że można się uprzec i pozostać przy jednoszczekowej, natomiast lepszy efekt będzie po dwu, a jak już się poddać to do końca, bo to zbyt poważny zabieg żeby poprawiać za jakiś czas.

--- 26 lipca 2017, godz. 18:53 ---

Mnie też orto powiedziała, że można się uprzec i pozostać przy jednoszczekowej, natomiast lepszy efekt będzie po dwu, a jak już się poddać to do końca, bo to zbyt poważny zabieg żeby poprawiać za jakiś czas.
Progenia, aktualnie leczenie ortodontyczne przedoperacyjne, Warszawa, prywatnie
Valentina

Powrót do Progenia