Podwójna płaszczyzna zgryzowa w szczęce

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Podwójna płaszczyzna zgryzowa w szczęce

Postprzez Herons » 17 października 2017, godz. 20:10

Witam spotkał się ktoś z was z takim problemem? - Ogólnie nie wiem co o tym myśleć. Ortodonta z moim pierwszym chirurgiem postawili diagnozę Zgryz otwarty całkowity szkieletowy, cofnięcie szczęki + progenia, zwężenie szczęki. Przez praktycznie całe leczenie żyłem w przekonaniu, że moja szczęka jest tak po prostu za wąska i dziwiłem się, że moja ortodontka nie chciała jej poszerzyć jakimś łukiem podniebiennym. Po ponad roku leczenia poważnie z nią o tym porozmawiałem i umówiłem się do drugiego chirurga, który jaśniej mi wszystko przedstawił. Że moja szczęka nie jest tak po prostu standardowa za wąska, jak ma to większość progeników. Nie potrzebna jest tu żadna dystrakcja czy jakieś łuki podniebienne tylko podczas bimax szczęka ma być cięta w 3 miejscach, bo mam podwójną płaszczyznę zgryzową w szczęce. Czy ktoś miał podobny przypadek? - Poczytałbym na ten temat w internecie, ale niestety nic nie ma przynajmniej jeśli chodzi o polskie strony. Wie może ktoś jak na to się mówi po angielsku?
Herons

Powrót do Progenia