Czy to progenia?

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Czy to progenia?

Postprzez Olkaa » 24 stycznia 2018, godz. 13:41

Mam 18 lat i.. odstającą brodę :cry: bardzo nie lubię swojego profilu i za każdym razem, gdy się uśmiecham sprawdzam czy nie patrzy na mnie ktoś z boku, bo po prostu wstydzę się swojej wystającej żuchwy :facepalm: Aktualnie noszę aparat ortodontyczny w postaci przezroczystych nakladek. Podczas wizyty u ortodontki zapytałam czy da się coś z tym zrobić.. Raz powiedziala, że potrzebna operacja i noszenie wcześniej aparatu stałego, innym razem powiedziala, że trzeba usunąć guzkowatość brody.. Nic nie mogłam o tym znaleźć na internecie, więc pomyślałam, że może ktoś z forum będzie wiedział co to jest i jak to leczyć :/ zdj wyśle na pv, bo tutaj nie wiem jak załączyć
Olkaa

Czy to progenia?

Postprzez Radunia » 25 stycznia 2018, godz. 00:31

Forum nie jest najszczęśliwszym miejscem do diagnozowania, zwłaszcza na podstawie opisów i fotek z telefonu.
Umów się na wizytę do chirurga szczękowego, który Cię zdiagnozuje, wtedy będziesz wiedziała na pewno czy masz jakąś wadę, jeśli tak to jaką i jak można to wyleczyć.
Wizyty u chirurgów to nie jest wielki wyczyn, możesz iść prywatnie (bez skierowania, cena ok. 150-300 zł w zależności od miasta) albo na NFZ (potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego do poradni chirurgii szczękowej bo np. istnieje podejrzenie progenii lub innej wady gnatycznej).
Do takiej wizyty przygotuj się - poproś ortodontkę o wydanie/wypożyczenie Twoich najbardziej aktualnych modeli, zrób zdjęcia rtg panoramiczne i cefalometryczne zgryzu i z takim zestawem udaj się do chirurga.
Chirurga najlepiej wybierz z tych, którzy są polecani w dziale "Dyskusja na temat szpitali i chirurgów": viewforum.php?f=5
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Czy to progenia?

Postprzez olenka44 » 29 stycznia 2018, godz. 16:57

Bardzo zaciekawił mnie temat progenni, do tej pory nie wiedziałam co wiąże się z tym tematem. Przyznam, że wielu moich znajomych cierpi na ten problem.
olenka44

Powrót do Progenia