Blokowanie się, strzelanie i ból stawów przy progenii

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Lepidoptera » 4 kwietnia 2018, godz. 12:50

Hej :)
Ostatnio coraz bardziej niepokoją mnie moje stawy skroniowo-żuchwowe. A w dodatku zaczynają już irytować. Ciągle strzelają i się blokują. Najgorzej jest rano, wtedy potrafią strzelić kilka razy zanim w pełni otworzę buzię lub gdy poruszam żuchwą na boki. Raz tak mi się zablokowały, że żuchwa nie chciała nawet drgnąć i już zaczęłam panikować, co dalej, ale w końcu ją odblokowałam. To strzelanie w stawach czasem już mnie irytuje. Ostatnio zaczęłam jeszcze czuć lekki, tępy ból w okolicach tych stawów. Akurat on mi na razie bardzo nie przeszkadza, bo jest naprawdę delikatny, ale jednak trochę martwi. Więc przychodzę do Was z pytaniem, czy przy progenii to normalne? Wasze stawy też tak szaleją? Powinnam o tym wspomnieć mojemu orto? I to co nurtuje mnie najbardziej: czy po operacji coś się poprawi?

Ps. Przepraszam jeśli taki temat już jest na forum, jednak nie mogłam nic znaleźć.
Lepidoptera

Postprzez Radunia » 4 kwietnia 2018, godz. 16:25

Oczywiście, że powinnaś porozmawiać o tym z ortodontą! I z chirurgiem podczas planowania operacji również, na pewno są to bardziej kompetentne osoby niż anonimowe forum w internetach. :razz:
Jest szansa na to, że po operacji będzie lepiej, ale gwarancji nie ma. Tym bardziej rozmowa z chirurgiem jest konieczna.
Jeśli ortodonta nie będzie miał pomysłu lub po operacji sytuacja się nie poprawi, to poszukaj specjalistów od stawów skroniowo-żuchwowych, być może przyda się usg tych stawów.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Powrót do Progenia