Operacja bródki, progenia

Informacje ogólne o wadzie, jak rozpoznać i leczyć. Pytania na temat wady.

Postprzez Burgsch » 13 kwietnia 2018, godz. 12:47

Witam,

od wielu lat borykam się ze złym zgryzem oraz wystającą kością brody. Byłem u lekarza ortodonty to stwierdził, że mi nie pomoże bez operacji, a całość miałaby trwać ok. 2-3 lata oraz kosztować do ok. 45 tys złotych. Stwierdziłem, że tak długi czas jest dla mnie nieakceptowalny więc z tego zrezygnowałem, tym bardziej, że nieco się przyzwyczaiłem do tej wady.
Postanowiłem jednak bardziej wymodelować profil twarzy bowiem czubek kości brody lekko wystaje kiedy się śmieję. Nie mam przerośniętej dolnej wargi, lecz po prostu lekko wysunięta szczęka oraz anatomiczny kształt bródki powodują taki efekt. Gdybym poddał się operacji cofnięcia żuchwy to efekt szpiczastej bródki by się zmniejszył, ale nie zniknął.
Czy ktoś z was miał progenię, ale po prostu zostawił to jak jest (z różnych powodów) i po prostu wymodelował kość brody? Lekarz plastyk powiedział mi, że proponowałby skrócenie bródki o ok. 7 mm.

Zrobiłem sobie obraz Tomografii Stożkowej i tak to wygląda - ogólnie nie mam większych problemów. Jem normalnie, zęby są ułożone, że nie ma problemu z gryzieniem. Mówię też normalnie prócz tego, że muszę popijać wodę gdyż często mam suchość w gardle. Problem jest głównie estetyczny bowiem podczas uśmiechu tkanka miękka lekko się cofa od linii dolnych ust do dołu brody uwydatniając szpic.
Domyślam się, że na NFZ tego nie zrobię, więc koszt zabiegu to ok. 9000 zł.

Obrazek
Obrazek
Burgsch

Postprzez OlexRollex » 17 kwietnia 2018, godz. 17:59

Operacja bródki może Ci jedynie skrócić optycznie twarz, ale nic więcej nie zdziała, może idź do innego ortodonty na konsultacje Twojego przypadku i przygotowania do operacji, bo każdy wie jak jest ortodonci też lubią przedłużać leczenie żeby zarobić, może inny przygotuje Cię szybciej. Ja nigdy nie miałam problemow z jedzeniem i mówieniem, bo zęby były idealnie przekrzywione żeby się stykać u Ciebie też chyba jest jakoś podobnie, dopiero po założeniu aparatu mi się ułożyły pod naturalnym kątem i się nie stykały, teraz jestem po operacji i powiem Ci że warto, wiec polecam iść do innego orto może będzie w stanie przyspieszyć przygotowania to takiego czasu na jaki jesteś sobie w stanie powolic :) nie wiem z jakiego jesteś miasta ale jest wątek o lekarzach i szpitalach i można znaleźć dużo cennych informacji :)
OlexRollex

Powrót do Progenia