Aparat a retrogenia

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Aparat a retrogenia

Postprzez Ayumi » 12 kwietnia 2018, godz. 20:08

Czy ktokolwiek słyszał o możliwości założenia innego aparatu niż tradycyjny/estetyczny w przygotowaniu się do operacji? Konkretniej chodzi mi o to czy można założyć aparat lingwalny lub clear alinger.
Ayumi

Aparat a retrogenia

Postprzez Dominus Tenebrae » 13 kwietnia 2018, godz. 20:25

Ayumi, lingwalny odpada, bo nie będzie jak zamocować wyciągów i płytek śródoperacyjnych podczas zabiegu
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Aparat a retrogenia

Postprzez Ayumi » 13 kwietnia 2018, godz. 21:57

Ahh, w końcu się dowiedziałam, dziękuję. A one są mocowane do obydwóch szczęk czy tylko do jednej?
Przy okazji jeszcze jedno pytanie: wiem, że operacja zmieni lekko kształt twarzy, tak więc czy dzięki "zapełnieniu się" brody żuchwa wygląda wtedy na optycznie szczuplejszą? Na tą chwilę mój kształt twarzy jest pomiędzy lekko pociągłą, a owalną i zastanawiam się czy po operacji twarz mogłaby być nieco bardziej w trójkąt?
Ayumi

Aparat a retrogenia

Postprzez Dominus Tenebrae » 14 kwietnia 2018, godz. 19:37

Ayumi, tego nie wiem niestety, zależy od rysów twarzy, ile milimetrów jest przesunięcie przy zabiegu i co jest ruszane. aparat montuje się na obydwu łukach, wyciągi zaczepia się o górny i dolny łuk ( takie gumeczki, które mocuje się do łuku aparatu oraz rozciąga na drugi, dolny łuk) a płytki śródoperacyjne pomagają chirurgowi ustawić szczęki odpowiednio. zalezy czy operacja jest jedno czy dwuszczękowa, wykorzystuje się jedną lub 2 płytki
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Aparat a retrogenia

Postprzez Ayumi » 15 kwietnia 2018, godz. 13:40

Oki, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :)
Ayumi

Powrót do Pytania ogólne