Maska twarzowa

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Maska twarzowa

Postprzez atm8274 » 22 października 2014, godz. 15:18

Witam mam 22 lata w poniedziałek zakładam aparat. Zrobiłam już odciski , zdjęcia .
Ortodonta opisał moje leczenie : na początek hyrax i łuk na górę 4 miesiące plus 14 godzin dziennie maska twarzowa a po 4 miesiącach łuk na dół.
Zęby wyprostuje ale głównie chce poprawić wygląd twarzy aby nie dominowała dolna szczęka. I mówi że jest to do zrobienia .
Co myślicie o tej masce w moim wieku czy to ma sen i przyniesie rezultaty? Pozdrawiam
atm8274

Maska twarzowa

Postprzez zazuu » 22 października 2014, godz. 15:27

Wszystko zależy od tego jak dużą masz wadę. ;-).
Ostatnio edytowano 7 grudnia 2014, godz. 08:16 przez zazuu, łącznie edytowano 2 razy
zazuu

Maska twarzowa

Postprzez atm8274 » 22 października 2014, godz. 15:47

Hmm postaram się wrzucić zdjęcie to sama ocenisz :)
W moim mieście jest ortodonta który leczył mnie 12 lat temu.
Od razu mnie poznał podał lustro . Zapytał jakie mam oczekiwania.
Powiedział że zęby da się wyprostować w stu procentach jednak jemu bardziej zależy na poprawie wyglądu twarzy żeby nie dominowała żuchwa , profil itp i na tym się skupimy .Dół jest bardzo rozwinięty w przeciwieństwie do góry i jego zdaniem da się to zrobić . Chciałam wiedzieć czy macie doświadczenie z maską w tym wieku
atm8274

Maska twarzowa

Postprzez wuut » 22 października 2014, godz. 21:49

Daruj sobie tą maskę, tylko będziesz się niepotrzebnie denerwował. Nic, ale to nic Ci ona nie pomoże. Pozdrawiam :)
wuut

Maska twarzowa

Postprzez charonio » 22 października 2014, godz. 22:48

Odradzam noszenie maski, to stara metoda siłowa, jeśli chodzi o maskę de laira to w Twoim wieku zrobi więcej szkody, niż pomocy, jeśli chodzi o funde, czy proce na brodę, to zupełnie nic ona nie da. Tu być może trzeba operacji, a nie próby siłowego cofnięcia żuchwy, skonsultuj się z innym ortodontom, najlepiej z doświadczeniem z takimi przypadkami. Szkoda byś się męczył, jeśli da się zakamuflować nawet wadę bez użycia tych masek i to 14h dziennie.... Najlepiej przełóż wizytę zakładania aparatu, powiedz, że coś Ci wypadło, pewnie zapłaciłeś już za plan leczenia itp. ale to mała kwota w stosunku do całych kosztów, a wyciski i zdjęcia da się odebrać i to nie są stracone pieniądze. Być może zmienisz ortodontę, a nie każdy lubi jak przychodzi pacjent w aparacie, gdyż ma inna wizję itp. Najpierw się skonsultuj, bo serio, nie dość, że te maski stosuje się bardzo rzadko i tylko u dzieci, kiedy wzrost kostny jeszcze nie jest zakończony, to jeszcze jest to bardzo niewygodne i działa negatywnie na stawy skroniowo-żuchwowe.

Pozdro ;).
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Maska twarzowa

Postprzez aga90210 » 24 października 2014, godz. 00:15

angela napisał(a):Wszystko zależy od tego jak dużą masz wadę. ;-) Hyrax w tym wieku bez chirurgicznego rozcięcia szwu podniebiennego myślę że nie wiele Ci pomoże.?

Ja miałam i mi pomógł, w wieku 27 lat. Nie jestem jedyna pacjentka mojej orto, której poszerzyła się szczeka bez zabiegów chirurgicznych. Chodzilam co kilka dni na kontrole, czy na pewno zęby nie wyginają się w bok.
aga90210

Maska twarzowa

Postprzez Sylvia » 26 października 2014, godz. 17:19

Mi też hyrax pomógł w wieku 26 lat :) Ale ja potrzebowałam tylko około 4 mm...
Konsultacja u innego orto na pewno nie zaszkodzi.
Sylvia

Maska twarzowa

Postprzez modo66 » 26 października 2014, godz. 19:23

u mnie hyrax zadziałał w wieku 33 lat, z osteotomią szczęki, a bez rozcinania szwu
modo66

Powrót do Pytania ogólne