Leki przeciwbólowe

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Leki przeciwbólowe

Postprzez ags » 14 stycznia 2015, godz. 19:17

elala napisał(a):Ja na problemy kobiece biorę Spasmalgon

http://www.doz.pl/leki/p3628-Spasmalgon

Spasmalgon zawiera metamizol, który jest bardzo niebezpiecznym lekiem i który np. w Anglii nie jest nawet zarejestrowany. A w Szwecji i USA został wykreślony z listy leków właśnie z powodu bezpieczeństwa. Może prowadzić m.in. do agranulocytozy, uszkadza szpik.
Ma aktywność rozkurczającą, ale nie wiem czy warto tak się narażać.

Jeśli z bólami skurczowymi jest taki problem to warto pójść do lekarza i poprosić o Nimesulid, który jest zarejestrowany jako lek na bóle miesiączkowe. Niestety na receptę.
ags

Leki przeciwbólowe

Postprzez ags » 14 stycznia 2015, godz. 22:38

ags napisał(a):
Jeśli z bólami skurczowymi jest taki problem to warto pójść do lekarza i poprosić o Nimesulid, który jest zarejestrowany jako lek na bóle miesiączkowe. Niestety na receptę.

elala napisał(a):Nie pomaga :( Nimesulid próbowałam na coś, nie pamiętam co - i nic. Ogólnie na mnie nie wszystko działa.

Nimesulid tak jak napisałam powyżej jest ukierunkowany na bolesne miesiączkowanie. Stosowany w innych przypadkach może być mniej skuteczny co jest zrozumiałe.

Jeśli chodzi o skutki uboczne to każdy lek je ma i trzeba brać to pod uwagę. Licytowanie się w nich jest bezzasadne.
Wszelkie wątpliwości powinien wyjaśnić lekarz. Branie tak silnych środków, a raczej środków z takimi działaniami niepożądanymi na własną rękę jest ryzykowne, aczkolwiek nikt nikomu tego nie zabroni.
ags

Leki przeciwbólowe

Postprzez rywka » 15 stycznia 2015, godz. 10:25

wjewjura napisał(a):maść solcoseryl dentystyczna do nakładania na gojącą się ranę,

Mi Solcoseryl zalecił W. do nakładania na uciążliwe w gojeniu rany w paszczy po zabiegu laserem. Trochę znieczula, a głównie wytwarza barierę dla zanieczyszczeń i pomaga w gojeniu. Dość trudno się rozsmarowuje. Jest bez recepty. Mnie do niego zniechęciło to, z czego między innymi jest zrobiony - jeśli dobrze pamiętam, bazuje na krwi cieląt. :roll: W aptece trzeba powiedzieć, że chodzi o "dental" bo chyba są różne.
Szkieletowa wada zgryzu- zgryz otwarty, asymetria szczęki, klasa II szkieletowa,
Ortodonta dr A.M.
15.04.2013 operacja dwuszczękowa: osteotomia szczęki Le Fort I, obustronna strzałkowa osteotomia żuchwy BSSO, dr.W.
05.02.2014 zdjęcie aparatu
25.03.2014 wyjęcie płytek pooperacyjnych
rywka

Poprzednia strona

Powrót do Pytania ogólne