bardzo asymetryczna twarz

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez marcinn86 » 24 czerwca 2015, godz. 20:48

Hej.

Mam dylemat poniewaz nie wiem co zrobic. Wiem ze mam jakas wade mysle ze to laterogenia. Moja twarz jest strasznie asymetryczna doslownie lewa strona jest plaska i jest to jakies raptem 3cm, a prawa strona jest bardziej rozbudowana ma z 5 cm szerokosci bardzo to widac do tego mam krzywy nos na ta lewa strone. Mysle ze do tych asymetri doprowadzil krecz szyi bo czytalem ze moze on doprowadzic nawet do zmian kostnych. Mam tlakze problem z uciekajacym okiem jest to zwiazane z miesniem skosnym gornym. Niedlugo zamierzam odwiedzic ortodonte ale boje sie tego co mi powie, wiem ze napewno nie obedzie sie bez operacji. I wlasnie wtym moje najwieksze obawy przeciez te operacje to sa jedne z najciezszych jakie moga byc tak samo jak te powypadkowe. Nie wiem czy zdecyduje sie na ta operacje strach jest wielki. Mysle ze moje dotychczasowe niepowodzenia zyciowe i zwiazane z praca i dziewczynami biora sie z tego powodu. Ostatnio 'znow dostalem kosza' a zakochalem sie bardzo ale oczywiscie jak zawsze bez wzajemosci i popadlem w straszlliwe kompleksy. Zaczalem sie zastanawiac gdzie przyczyna, zawsze myslalem ze moze o charakter chodzi lub poprostu jestem nieodpowiednia osoba,ale wiem ze jest to zwiazane tylko z moim wygladem, dziewczyny doslownie sie mnie boja jeszcze jestem do tego lysy co jescze bardziej uwidacznia ta asymetrie. Ale nie wiem czyzdecydowac sie na jakies kroki podziwiam tutuaj osoby ze tak chetnie poddawaja sie takiej operacji. Chcialbym zeby lekarz powiedzial ze obejdzie sie bez operacji ale szczerze w to watpie bo wada jest chyba zbyt duza jeszcze na operacje samej zuchy bym sie chyba odwazyl ale to odcinanie szczeki to istna masakra. Nie wiem kiedy ta wada az tak bardzo sie ujawnila gdy patrze na zdjecia sprzed 10 lat mam teraz 29 to wszystko b.ylo jeszcze w miare ok. Czy to ten krecz doprowadzil do takich asymetri. Jak mniej wiecej moge sam zdiagnozowac swoja wade. Moze fen aparat poszezajacy szczeke byc cos pomogl. Wiem ze jesli nic nie zrobie to zostane zamkniety zakompleksiony sam w pokoju do konca zycia. Nie mam nawet odwagi patrzwc ludzia w oczy ani w twarz. Tylko tez dziewczyna w ktorej bylem zakochany juz tez nigdy nie bedzie moja wiem zycie jeszcze dlugie moze ale jej juz nigdy nie bede miec. Ze tez wczesniej nic z tym nie zrobilem. Mam zal do boga ze moje cialo to jedna wielka kumulacja wad. Podejrzewm ze na ciele mam ich wiecej ramiona łopatki biodro kregoslup cala lewa stona jest jakby wadliwa

Tutaj jest definicja kreczu szyi

U dzieci kręczowi szyi może również towarzyszyć uniesienie jednego ramienia w kierunku objętych skurczem mięśni szyi. W miarę rozwoju choroby zniekształcenie pogłębia się. Twarz po stronie przykurczonej staje się mniejsza, nos odchyla się w stronę chorą, kąty oczu i uszu obniżają się, a samo oko wydaje się mniejsze i innego kształtu. Dochodzi także do deformacji układu kostnego: powstaje odkształcenie czaszki i nieprawidłowy zgryz. W odcinku szyjnym kręgosłupa dochodzi do powstania skoliozy łukiem skierowanej w stronę zdrową.
marcinn86

Postprzez zazuu » 24 czerwca 2015, godz. 21:15

marcinn86 jeśli myślisz nad rozpoczęciem lecznia, to odwiedź najpierw ortodontę. Dostaniesz od niego rozpoznanie i plan leczenia. Fakt, operacje ortognatyczne są skomplikowane ale nie
jedne z najciezszych jakie moga byc
Jeśli jesteś zdeterminowany, to chęć poprawienia komfortu życia wygra ze strachem. :-)

Proszę, zwróć uwagę na to, jak piszesz. Używaj akapitów, przecinków i polskich znaków. ;-)
zazuu

Postprzez marcinn86 » 24 czerwca 2015, godz. 22:09

zazuu napisał(a):marcinn86 jeśli myślisz nad rozpoczęciem lecznia, to odwiedź najpierw ortodontę. Dostaniesz od niego rozpoznanie i plan leczenia. Fakt, operacje ortognatyczne są skomplikowane ale nie
jedne z najciezszych jakie moga byc
Jeśli jesteś zdeterminowany, to chęć poprawienia komfortu życia wygra ze strachem. :-)

Proszę, zwróć uwagę na to, jak piszesz. Używaj akapitów, przecinków i polskich znaków. ;-)

Ok

Niby racja tylko z drugiej strony mysle sobie ze nie jestem zadna gwiazdka z 'fb' tylko zwyklym ciezko pracujacym facetem ktory ledwo wiaze koniec z koncem. I czy to cos zmieni w moim zyciu.
Czytalem gdzie ze niektorzy mieli operacje a asymetria nie znikla.

Ciezko mi sie pogodzic z ta niesprawiedliwoscia, ze niektorzy maja wszystko sa ladni i bogaci, a niektorzy nie maja nic jeszcze cierpiec musza, ale juz takie to nasze zycie okrutne.

Nieraz mysle ze ta wada jest spora,a nieraz ze gdybym troche mial policzek wiekszy minimalnie to bylo by ok. Musze isc do tej ortodontki.

Ale mam jeszcze pytanie, czy ona na pierwszej wizycie postawi diagnoze juz i wszystko bedzie wiadomo, a nie ze uslysze jak zawsze ze taka 'moja uroda' i bedzie mi chiala tylko zabki wyprostowac. Moze lepiej do chirurga sie udac ze skierowaniem od lekarza? Ps ile taka wizyta u ortodonty kosztuje pierwsza?

Mam jeszcze jedno pytanie moje zeby gorne i dolne sa w zasadzie na rowni dolne minimalnie 1mm sa z tylu. Czyli co to za wada moze byc no z tego co widze to poprostu mam bardziej rozwinieta zuchwe z prawej strony no i minimalnie szersza szczęke
marcinn86

Postprzez awzan » 24 czerwca 2015, godz. 23:45

Szczerze, przeczytałem tylko po łebkach, bo jest późno i nie ogarniam. Ale widzę, że masz spore kompleksy. Wiesz, skąd się wzięła u mnie chęć operacji? Chciałem zwalczyć swoje kompleksy ;-) Czego bardziej się boisz? Życia z taką twarzą, jaką masz obecnie - twarzą, której się wstydzisz/nienawidzisz, czy z normalną, taką jak każda inna, niepowodująca kompleksów? Odpowiedz sobie sam.

Są gorsze rzeczy w życiu od operacji. Na przykład nieustające kosze, niepowodzenia w pracy czy wada zgryzu do końca życia ;-)
Zacząłem leczenie półtora roku temu, jestem jeszcze przed operacją i w ciągu tego całego czasu ani razu nie przeszło mi przez myśl, że podjęta przeze mnie decyzja była błędem. Operacji się nie boję. Jak wyżej, są gorsze rzeczy w życiu. Proponuję wziąć się w garść i ogarnąć życie. Moje jest o wiele lepsze już odkąd noszę aparat (miałem bardzo krzywe zęby, teraz są proste, choć jeszcze trzeba je odpowiednio ustawić).

Widziałem w innym temacie Twoje przemyślenia na temat tego, czy więcej dziewczyn poddaje się operacji. Nawet jeśli tak, to liczba ta jest niewiele większa, gdyż znam mnóstwo facetów których poddało się temu zabiegowi lub podda w najbliższej przyszłości. Jeśli masz facebooka, zapraszam do przejrzenia obu grup:
https://www.facebook.com/groups/progenia/
https://www.facebook.com/groups/1583798 ... 3/?fref=ts

Może kiedy zobaczysz te twarze z imienia i nazwiska to się przekonasz, że to nie tylko nicki na forum i naprawdę nie ma się czego bać. I że jest bardzo dużo facetów ;-)
awzan

Postprzez awzan » 24 czerwca 2015, godz. 23:48

Louise napisał(a):Dla mnie brzmi kusząco...

Ty już jesteś zajęta, dzikusko :*
Mrrrr!
awzan

Postprzez afi » 24 czerwca 2015, godz. 23:50

awzan napisał(a):Ty już jesteś zajęta, dzikusko :*
Mrrrr!

Takie rzeczy?! Myślałeś, że nie zauważę?! Jeszcze zobaczymy kto tu jest zajęty :twisted:
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Postprzez awzan » 24 czerwca 2015, godz. 23:51

marcinn86, widzisz? Teraz wszystkie na mnie lecą :aparat:
awzan

Postprzez awzan » 24 czerwca 2015, godz. 23:55

Louise napisał(a):Kochanie, kto to jest?

Za tydzień Ci ją przedstawię ;-) One, two, three - not only you and me :cool:
awzan

Postprzez charonio » 25 czerwca 2015, godz. 00:54

marcinn86 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie moje zeby gorne i dolne sa w zasadzie na rowni dolne minimalnie 1mm sa z tylu. Czyli co to za wada moze byc no z tego co widze to poprostu mam bardziej rozwinieta zuchwe z prawej strony no i minimalnie szersza szczęke

Zęby masz nienaturalnie wychylone w rózne strony, by zamaskować wadę, natura tak robi, by umożliwić Ci jako-takie gryzienie, wada jest większa nić myślisz. Początkowe leczenie to odmaskowanie wady = jej pogłębienie, by zupełnie wady się pozbyć.
marcinn86 napisał(a):Tylko tez dziewczyna w ktorej bylem zakochany juz tez nigdy nie bedzie moja wiem zycie jeszcze dlugie moze ale jej juz nigdy nie bede miec.

Znajdziesz sobie lepszą. Wpisz skąd jesteś to może Cię z kimś wyswatamy.
góra ceramika 595 dni, dół metal 509 dni
Ortodonta: dr Wyszomirska
Chirurg: dr Wiśniewski
Operacja: 16.09.2009
Koszta:
  • ortodoncja+inne: 8995 PLN-,
  • operacja: 15500 PLN-, (prywatnie)
charonio

Postprzez marcinn86 » 25 czerwca 2015, godz. 08:13

charonio napisał(a):
marcinn86 napisał(a):Mam jeszcze jedno pytanie moje zeby gorne i dolne sa w zasadzie na rowni dolne minimalnie 1mm sa z tylu. Czyli co to za wada moze byc no z tego co widze to poprostu mam bardziej rozwinieta zuchwe z prawej strony no i minimalnie szersza szczęke

Zęby masz nienaturalnie wychylone w rózne strony, by zamaskować wadę, natura tak robi, by umożliwić Ci jako-takie gryzienie, wada jest większa nić myślisz. Początkowe leczenie to odmaskowanie wady = jej pogłębienie, by zupełnie wady się pozbyć.
marcinn86 napisał(a):Tylko tez dziewczyna w ktorej bylem zakochany juz tez nigdy nie bedzie moja wiem zycie jeszcze dlugie moze ale jej juz nigdy nie bede miec.

Znajdziesz sobie lepszą. Wpisz skąd jesteś to może Cię z kimś wyswatamy.

No ciekawe co co powie ta ortodontka.

Ja mieszkam w Inowroclawiu do Torunia tez mam niedaleko =P

Mysle ze nie jest ze mna az tak zle ale idealnie tez nie jest

Tadziewczyna w ktorej sie zakochalem byla ze tak brzydko napisze niezle pierdolnieta. Potraktowala mnie jak gorszego od innych bo sie poprostu nie spodobalem a chcialem ja tylko poznac, ale wiadomo zawsze sa lepsi.. Aleto dluga historia wszystko dzialo sie na farmie pieczarek w irlandii dziewczyna z łotwy ale jakiej urody takiej rosyjskiej blondynka z takimi wielkimi czerwonymi policzkami tatuaze. Dla jednych nie osiagalna dla innych 'lepszych'bezproblemu. No i co powiedzialem jejjej z czasem cos nieprzyjemnego przestala sie wogole praktycznie odzywac. Pomeczylem sie tam z 1,5 roku i postanowilem przez nia wrocic do polski siedzejuz 3msc i nadal jestem zakochany. Bolalo mnie to strasznie jak inni do niej 'podbijali' zreszta wiedzialem sporo o niej co i z kim robi. Wiem dziewczyna nie byla warta tego no ale juz tak jest jak sie czlowiek zakocha ślepo. Wsumie ta rozmawialem z nia raz pierwszy raz jak poszedlem ja zapoznac z ciastem. Ale juz wtedy widzialem ze to byl blad bo ona w ogole nie zainteresowana. Puste to takie bylo. Moze tez za szybko moze na sile niepotrzebnie poszedlem. Moglem sie zaprzyjaznic i na tymmoze bym cos ugral bo charakter mysle mam ok. No ale cos tak juz w zyciu bywa. Czlowiek sie tylko denerwowal jak widzial ze inni z nia normalnie śmiejas sie cos a czlowiek tu taki zakompleksiony wie z nim cos nie tak

Najlepsze jej opisy byly na fb niegdy nie ignoruj osoby ktora cie kocha, a dobrze wiedziala ze ja w niej zabujany rowno, bo jej sam mowilem zreszta nieraz ze cos czuje do niej. Albo opisy ze kazda marzy jak facet z czyms przyjdzie i tam obrazem kwiaty i kawa czy cos na zdjeciu takim z tych stron o milosci, ja przyszedlem zciastem to na idiote wyszedlem, cista nie je herbaty kawy nie pije filmow nie oglada.. Ehh to zycie wszystko bylo z mojej strony odpowiednie tylko niej moja twarz :/
marcinn86

Powrót do Pytania ogólne