Oddychanie przez usta

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Oddychanie przez usta

Postprzez Herons » 26 września 2016, godz. 23:41

Witam, mam takie pytanie czy oddychanie przez usta w wieku 19 lat może mieć za sobą jakieś konsekwencję? - Wiem, że w wieku dziecięcym odradza się oddychanie ustami i właśnie przez to nabyłem progenie bo zbyt późno wycięto mi trzeciego migdałka i w dodatku w dzieciństwie dużo chorowałem. No właśnie, ale czy są jakieś konsekwencje oddychania przez usta w tym wieku? - Nie chodzi o to, że nie jestem w stanie oddychać przez nos tylko jakoś łatwiej oddychać mi ustami szczególnie kiedy śpię, może to dlatego że ciężko mi domykać buzię z racji mojej wady.

Mam też pytanie czy ktoś kto oddychał przez usta w dzieciństwie nabył progenię? - Wyczytałem w internecie, że jak się oddycha ustami w dzieciństwie to szczęka słabo się rozwija a żuchwa aż nadto ale na forum znalazłem, że ktoś kto oddychał przez usta w okresie dzieciństwa ma też retrogenie to nie wiem czy to prowadzi tak jak pierwotnie myślałem tylko do progenii.

Wypowiedzcie się :)
Herons

Oddychanie przez usta

Postprzez dassa » 27 września 2016, godz. 14:37

Hmm. . według mnie oddychanie przez usta jest jednym z czynników powstawania wad szczękowych.
Ja również oddycham przez usta, bo tak łatwiej lub gdy tego nie kontroluję( w czasie snu)
Również jako dziecko często miewałam przeziębienia i anginy. Z tego wynika, że oddychanie przez usta to nie tylko progenia, ponieważ ja posiadam retrogenie :)
A tutaj przydatny temat:
viewtopic.php?f=20&t=176
Wada klasy II: retrogenia, uśmiech dziąsłowy
Ortodonta: Dr.Tarnawski
Chirurg: Dr. Nowak
Operacja: Borowska, 05.2018r
dassa

Oddychanie przez usta

Postprzez Portugart » 26 października 2016, godz. 08:14

No dokładnie ja też oddycham przez usta mając wlaśnie 24 lata
Portugart

Powrót do Pytania ogólne