Operacja na NFZ - kolejki

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez Kenaz » 4 października 2016, godz. 21:08

Hej :) Jestem z Krakowa i zamierzam założyć aparat pod operację retrogenii. Myślałam że czekanie na operację na NFZ wynosi mniej więcej do 2 lat a tymczasem dowiedziałam się że do kolejki można dołączyć dopiero mając już przygotowane pod operację zęby. Wtedy dopiero czekam w kolejce kolejne 3 lata. Operację miałabym wykonaną we Wrocławiu. Mam pytanie do tych którzy aktualnie czekają albo są po operacji - serio czeka się aż tak długo czy po prostu zostałam skierowana do tak obleganego chirurga? Bo trochę nie uśmiecha mi się czekać 4 lata bez gwarancji że taki zabieg będzie jeszcze refundowany. Porównując jeśli jakimś cudem zarobiłabym 15000 zł, jak długo czeka się na operację prywatnie?
Kenaz

Postprzez JohnDoe » 5 października 2016, godz. 01:39

Tak, tyle się czeka na operację refundowaną przez NFZ. Może 3 lata w kolejce to przesada, ale około 2 lat (po przygotowaniu zgryzu).
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Postprzez klara125 » 5 października 2016, godz. 08:58

Ja po przygotowaniu zgryzu od razu poszłam na stół ;) Czyli po 1,5 roku miałam operację ;)
dziennik leczenia: viewtopic.php?f=9&t=2333
Wada:Retrogenia, Prognatyzm
Aparat: grudzień 2014r.(góra) styczeń 2015r.(dół)
Operacja: Dwuszczękowa
Termin: 09.03.2016r. WAM,Łódź
Ortodonta: P.Machała
Chirurg: M.Kozakiewicz
Zdjęcie aparatów 05.10.2016r.
Wyjęcie płytek: 13.03.2017r.
klara125

Postprzez karolkax » 5 października 2016, godz. 11:58

Wszystko zalezy. Pan Doktor Nowak wykuje rowniez operacje w Zielonej Gorze. Najlepiej wybrac sie dk Pana Doktora na konsultacje i poznasz wszystkke szczegoly ;)
Szpital: Wrocław
Orto.: Dr Anna M.
Wcześniej hyrax
Łuk górny: 04.06.2013
Zabieg przecięcia szczęki i szwu podniebiennego - dystraktor: 24.06.2013
Łuk dolny: 24.09.2013
Zabieg przecięcia żuchwy - dystraktor: 13.02.2014
Operacja dwuszczękowa: 15.09.2016
Dziennik leczenia: http://progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=1261
karolkax

Postprzez EdenHazard » 5 października 2016, godz. 14:21

moze lepiej isc do innego szpitala sie operowac na nfz ? w warszawie przykladowo czeka sie okolo 2 miesiace w tym momencie na operacje :P w łodzi moze z pol roku , nie wiem co wy w tym wroclawiu tylko widzicie , sa tez inni , nawet lepsi specjaliscie w innych miastach .
EdenHazard

Postprzez karolkax » 5 października 2016, godz. 20:30

Moja ortodontka wspolpracuje z Wrocławiem i mnie tam pokierowala. Mialam zakladane dysteaktory i dwuszczekowa- wszystko tam. Pozatym mam tam najblizej- ponad 3godziny w jedna strone. Zaufałam mojemu chirurgowi od samego poczatku i nawet nie zastanawialam się nad innym miejscem. To oczywiscie Twoj wybor ktory szpital wybierzesz :)
Szpital: Wrocław
Orto.: Dr Anna M.
Wcześniej hyrax
Łuk górny: 04.06.2013
Zabieg przecięcia szczęki i szwu podniebiennego - dystraktor: 24.06.2013
Łuk dolny: 24.09.2013
Zabieg przecięcia żuchwy - dystraktor: 13.02.2014
Operacja dwuszczękowa: 15.09.2016
Dziennik leczenia: http://progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=1261
karolkax

Postprzez Kenaz » 5 października 2016, godz. 20:31

No właśnie tez mi sie wydaje ze nie wszędzie sie tyle czeka a dobrych chirurgów jest w Polsce więcej. Tylko jak to zrobić zeby lecząc sie w Krakowie moc wykonać operacje np w Bydgoszczy? ( tam chyba tez są małe kolejki) Czy ortodonta może jeśli chce współpracowac tylko z jednym chirurgiem czy z zaproponowanym przeze mnie tez powinien? Chciałabym przede wszystkim wybrać miejsce operacji zeby nie czekać 3,4 lat a ortodonta powinien przystąpić na prace z tym konkretnym chirurgiem. Nie wiem jak to sie odbywa. Nie chce szukać ortodonty pod katem tego z kim pracuje
Kenaz

Postprzez EdenHazard » 6 października 2016, godz. 13:55

ortodonty szukaj takiego , ktory jest polecany na forum , sa ortodonci ktorzy sa ze tak powiem nie zalezni od chirurgow , sa i tacy ktorzy nie chca wspolpracowac z innymi , lub tez na odwrot ze chirurdzy nie chca wspolpracowac z niektorymi ortodontami , potem dopiero wybierasz czy odpowiada ci to komunikacyjnie , finansowo , jak to wszystko zgrac ze soba zeby nie jezdzic przykladowo z krakowa do wroclawia do chirurga czy do orto a operacja w bialymstoku , wiadomo najlepiej w jednym miescie to jest duze ulatwienie , ja moge ci polecic warszawe , komunikacyjnie dobrze bedziesz mial , sam do warszawy zaczolem jezdzic , mam super ortodontke ktora jest swietnym czlowiekiem i specjalista nie tylko z zakresu ortodoncji , posiada męża chirurga szczekowego - jednego z lepszych w polsce , wiec z nim sie takze ona konsultuje , terminy 2-3 miesiace , szpital nowiutki , swietnie wyposazony , blok operacyjny odnowiony , ewentualnie moge ci tez polecic łódź .

Z tym że tak jak mowisz mozesz sie leczyc w krakowie a operacje miec w innym miescie z tym ze chirudzy wolą miec kilka zaufanych ortodontow z ktorymi maja dobry kontakt i wiedza czego po nim sie mozna spodziewac , no i orto musi miec jakies doswiadczenie w przygotowywaniu osob do operacji bo to nie jest tez tak ze pojdziesz do pierwszego lepszego orto i powiesz mu ze chcesz przejsc operacje i ma cie przygotowac a ona ' yy eee ze co ? '

poczytaj pare tematow na forum o ortodontach i chirurgach , wybierz miasto i szpital i chirurga to ci doradzimy
EdenHazard

Postprzez chonka » 6 października 2016, godz. 14:39

Jak wspominają wszystko zależy :) w Krakowie na Rydygiera oczekiwania na operację, w moim przypadku pierwszego zabiegu trwało 3 miesiące. Po wstępnych badaniach, zostałam umówiona do profesora Zapały, na samą konsultację czekałam chyba też 2-3 miesiące.
Jeśli chodzi o zabiegi i miejsce ich wykonywania, to często ortodonci mają konkretny szpital z którym współpracują.
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Postprzez Kenaz » 6 października 2016, godz. 15:12

Te 3 miesiące na rydygiera to juz całość oczekiwania na operacje po przygotowaniu zębów? Ja poszłam do dr Motyl bo właśnie przeczytałam na tym forum wiele pozytywnych opini na jej temat ale czekanie 4 lata do dr Pawlaka mnie przeraziło. Dlatego do chirurga moge jeździć nawet na drugi koniec Polski byleby tylko operacja była wcześniej. Ortodonte wolałabym mieć w Krakowie albo w Kielcach ale jeśli chodzi o Kielce to nie mogłam znaleźć żadnych opini odnośnie chirurga który tam pracuje. Polecacie jakiegoś ortodonte z Krakowa dzięki któremu nie bede czekać na operacje w nieskończoność? :p
Kenaz

Następna strona

Powrót do Pytania ogólne