Czy jeśli odkleił się zamek od zęba to...?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez Herons » 26 listopada 2016, godz. 00:13

Witam, czy jeśli odkleił mi się jeden zamek aparatu od zęba to nie działa ten aparat na całej szczęce czy tylko na tym jednym zębie, od którego odkleił się zamek?
Herons

Postprzez Dominus Tenebrae » 26 listopada 2016, godz. 00:23

osłabia się cały łuk, w konsekwencji całe leczenie się wydłuża. Proponuję jak najszybciej udać się do ortodonty na doklejenie zamka. Jeśli łuk jest wykrzywiony to może być także problem z bólem z powodu krzywego łuku.
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez Herons » 26 listopada 2016, godz. 01:48

Dominus Tenebrae napisał(a):osłabia się cały łuk, w konsekwencji całe leczenie się wydłuża. Proponuję jak najszybciej udać się do ortodonty na doklejenie zamka. Jeśli łuk jest wykrzywiony to może być także problem z bólem z powodu krzywego łuku.

Zapewne tak zrobię, tylko po raz kolejny jestem wkurzony bo nawet nie wiem kiedy mi się ten zamek odkleił a ostatnie co pamiętam to jadłem kromkę chleba z almette. Dziwi mnie to bo jedząc nie wywieram nie wiadomo jakiego nacisku na ten aparat a tu taka niespodzianka mnie spotkała. Jak jestem u ortodonty to on zawsze mi mocno palcami dociska ten aparat by zobaczyć siłę nacisku czy coś i wtedy nic z tym się nie dzieję, a naprawdę mocno to przyciska. Wtedy dziwię się, że zamek się nie odkleja, ale ortodonta zwyczajnie wie co robi.
Herons

Postprzez chonka » 26 listopada 2016, godz. 20:30

Herons, ostatnio rozmawiałam sobie z ortodontką która dyżurowała u ortodonty do którego chodzę, kiedy po raz kolejny przyszłam z problemem z odklejonym zamkiem. Powiedziała mi że pieczywo może właśnie powodować odklejenie zamka. Że to się jakoś do tego przykleja, zawija i odpada. Mówiła że była u niej ostatnio pani i właśnie co jadła pieczywo to odklejał jej się zamek. Może od tego?
Albo kiedy gryziesz ząb górny/dolny napiera Ci na zamek? Tak miałam ja, kiedy przygryzałam zęby górne naciskały mi na jeden dolny zamek i w ten sposób mi się urywały.
Zwężenie podniebienia, zgryz krzyżowy, asymetria, progenia, zbaczanie bródki na lewą stronę.
*Koszty leczenia - 7180 zł*
*14.01.2016 rok - operacja założenia dystraktora podniebiennego*
*31.03.2016/29.06.2016 rok - założenie aparatu górnego i dolnego*
*01.08.2017 rok - zabieg usunięcia dystraktora*
chonka
Moderator

Postprzez Herons » 26 listopada 2016, godz. 20:50

chonka napisał(a):Herons, ostatnio rozmawiałam sobie z ortodontką która dyżurowała u ortodonty do którego chodzę, kiedy po raz kolejny przyszłam z problemem z odklejonym zamkiem. Powiedziała mi że pieczywo może właśnie powodować odklejenie zamka. Że to się jakoś do tego przykleja, zawija i odpada. Mówiła że była u niej ostatnio pani i właśnie co jadła pieczywo to odklejał jej się zamek. Może od tego?
Albo kiedy gryziesz ząb górny/dolny napiera Ci na zamek? Tak miałam ja, kiedy przygryzałam zęby górne naciskały mi na jeden dolny zamek i w ten sposób mi się urywały.

Tak to zapewne przez skórki chleba, no nie wiem jeść chleb bez skórek to trochę dziwne. Chyba, że kromki chleba zastąpić czymś innym. Pomyślę nad tym bo niestety przekroczyłem już limit darmowych napraw i będę musiał dokładać z własnej kieszeni.

--- 8 grudnia 2016, godz. 22:23 ---

Mi ortodontka powiedziała, że jak mi się od szóstki zamek odkleił to mam poczekać do następnej wizyty bo to nie jest aż takie istotne.
Herons

Powrót do Pytania ogólne