Badania rozpoczynające..

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Badania rozpoczynające..

Postprzez dassa » 17 grudnia 2016, godz. 15:50

Hej, czy ktoś był lub będzie operowany we Wrocławiu i wie mniej więcej jakie są koszta badań, ktòre nie są wykonywane w szpitalu? Dr N wymienił min. Tomografie, wizyte z psychologiem itd, i że to prywatnie z konsultacją. Powiedział, że po tych badaniach może zacząć ustalać jak ma wyglądać operacja. A samą operacje mam mieć z nfz :)
Wada klasy II: retrogenia, asymetria, gummy smile
Ortodonta: Dr.Tarnawski
Chirurg: Dr. Nowak
Operacja: Borowska, 05.2018r
Wyciąganie płytek: ZG, 12.2018r
dassa

Badania rozpoczynające..

Postprzez Dominus Tenebrae » 17 grudnia 2016, godz. 16:05

dassa, ja byłam operowana 15 listopada we wro, u dra P i TK miałam normalnie w szpitalu :shock: na nfz oczywiście, tak samo psycholog, dostałam skierowanie do poradnie na Borowską, też na nfz ale nie skorzystałam bo to już miałam załatwione wcześniej u psychologa który prowadzi moją terapię. Z rzeczy nie na nfz to robiłam jedynie zdjęcie tele boczne, panoramiczne i artykulację i płytkę śródoperacyjną. A no i badania krwi ale to dlatego że byłąm zakaźnie chora i niektóre badania nie są refundowane. A tak to wszystkie badania na nfz
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Badania rozpoczynające..

Postprzez sabinełe » 17 grudnia 2016, godz. 16:52

Ja miałam wszystko prywatnie ze względu na brak czasu:
-TK szczęki i żuchwy robione gdzieś na totalnym zadupiu Wrocławia- 300 zł
-wizyta u dr Warych, gdzie robiła modele 250 zł a potem przy ich odbiorze dopłacałam chyba z 300 bo jedno to było za płytki, a niestety kartą płacić nigdzie się nie da :facepalm:
-artykulacja w gabinecie, do którego wysłała mnie dr Warych na Powstańców śl,- 350 zł
-badania krwi na obecność przeciwciał WZW- koło 50 zł (pani pobierająca krew nie wiedział, które zrobić więc zrobiłam oba)
psychologa nie miałam bo brakło czasu ale dr N zrobił mi psychoanalize i było w porządku :)
do tego nie dodaje wizyt u mojego orto na założenie łuków operacyjnych
sabinełe

Badania rozpoczynające..

Postprzez dassa » 17 grudnia 2016, godz. 18:08

omg :ugeek: Ja jak widać mam w sumie dużooo czasu :) Ja również chodzę na Borowską i N powiedział,że są badania, których nie ma mozliwości zrobić w szpitalu i że koszta powiynny się zmieścić w 1tys zł, ale nie chcę miec potem dodatkowych niespodzianek w tym dniu( bo chciał mi ogarnać te potrzebne badania za jednym razem, bym nie musiała tyle jezdzić) =P :geek: Więc ciekawi mnie, czy wszyscy mają te same badania i takie same koszty np. tej artykulacji, bo u mnie wyszło, że mam niby mieć ciętą szczęke na 3 części, żeby usunąć zgryz krzyżowy, który powstanie po dwuszczękowej, albo mój ortodonta cudownie ustawi ząbki, że nie będą nachodzić na siebie :D Najwyżej napisze maila i się dopytam co i jak, bo po godzinnej rozmowie z nim już mi mózg parował :mrgreen:
dassa

Badania rozpoczynające..

Postprzez Dominus Tenebrae » 17 grudnia 2016, godz. 19:13

dassa, ja za wszelkie ortodontyczne sprawy płaciłam mniej więcej tyle samo co sabinełe, tzn wyciski 250 zł, artykulacja 350 zł, łuki operacyjne 200 zł i płytka 200 zł. zdjęcie chyba koło 70 zł, w sensie tele boczne. Panorama nie pamiętam, ale też coś koło tego. Dziwne trochę, bo mnie załatwiano wszystkie badania w szpitalu i nie było problemu.
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Badania rozpoczynające..

Postprzez dassa » 17 grudnia 2016, godz. 19:29

:shock: :shock: wyciski już mam, zdjęcia pantomograficzne i to drugie boczne też, :roll: to teraz tym bardziej mu napiszę, że ile się da to chcę załatwić z nfz, no bez przesady pff jakby mi nie wystarczyły wydatki u orto :? Dzięki za wasze informacje :love:
dassa

Badania rozpoczynające..

Postprzez sabinełe » 19 grudnia 2016, godz. 19:13

A to jesteś już zapisana na Borowskiej na zabieg?
sabinełe

Badania rozpoczynające..

Postprzez dassa » 20 grudnia 2016, godz. 16:49

tak: P
dassa

Powrót do Pytania ogólne