Ktoś mi powie jak to będzie wyglądać?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez wer12033 » 21 grudnia 2016, godz. 21:44

Krótko. Choroba nowotworowa w dzieciństwie, usuwanie zębów, progenia, aparat zdejmowany, przez którego mam szpary miedzy zębami gornymi. Nic nie pomogło.
Mam 22 zęby łącznie. Mam 16 lat i będę operowana w przyszłości. Powie mi ktoś, uswiadomi.. Jak będę miała aparat, który przygotuję mnie do operacji to co on mianowicie będzie robił? Będą wypadac mi zęby? Trzeba mieć wszystkie, aby do tej operacji doszło? Jeśli nie, to co wtedy?
wer12033

Postprzez Dominus Tenebrae » 21 grudnia 2016, godz. 22:22

kochana, poczytaj sobie dzienniki leczenia, wszystkie odpowiedzi na pytania są na tym forum. Dokładnie nikt oprócz twojego ortodonty nie powie Ci jaki aparat i inne ewentualne metody leczenia zastosują w twoim przypadku, z prostej przyczyny, jaką jest przygotowanie planu leczenia według którego będziecie postępować. Nie trzeba mieć wszystkich zębów, tu na forum wielu użytkowników ma jakieś braki w uzębieniu. Co do wypadania zębów. od samego leczenia nie wypadają, nie wiem jak po chorobie, ale osobiście wątpię. Aparat ma za zadanie ustawienie zębów w prawidłowej pozycji wyjściowej, co oznacza odmaskowanie wady, by w trakcie zabiegu móc je złożyć ;)
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez Radunia » 22 grudnia 2016, godz. 02:21

Jest dokładnie tak, jak Dominus napisała - tylko Twój ortodonta może Ci dokładnie wyjaśnić, jak będzie przebiegało leczenie w Twoim przypadku - każdy z nas jest inny i u każdego zarówno wada jest troszkę inna, jak i plan leczenia.
Jeśli chodzi o liczbę zębów, to nie trzeba mieć pełnego "garnituru". W zależności od tego, jakie zęby masz, a jakich brakuje, ortodonta ustala najlepsze rozwiązania.
U mnie ze względu na wypadek w dzieciństwie brakuje górnej jedynki, na sąsiednich zębach jest most. Dodatkowo w dzieciństwie miałam usunięte wszystkie cztery przedtrzonowce. W kwestii mostu i brakującego siekacza, ortodontka zaproponowała tymczasowy most kompozytowy na czas leczenia przed operacją, a po operacji implant i korony docelowe. Mam założony aparat na ten tymczasowy most i nie ma żadnego problemu, w operacji też to nie będzie przeszkadzać. Brak przedtrzonowców też nie jest problemem, bo u mnie stłoczenia były tak duże, że gdyby w dzieciństwie nie usunięto tych przedtrzonowców, to pewnie teraz byłoby to konieczne.

Wypadanie zębów to chyba jakiś mit. Owszem, podejrzewam, że może się do zdarzyć, jeśli ktoś trafi do jakiegoś pseudoortodonty po jednodniowym kursie. Jeśli będziesz leczyć się u sprawdzonego i polecanego tutaj ortodonty, to wypadanie zębów Ci nie grozi. Ortodonci tak dobierają tempo i kierunki przesuwania zębów, aby w żadnym wypadku nie dochodziło do rozchwiania zębów, czy tym bardziej ich wypadania. Nie martw się.
Aparat ma na celu uszeregowanie zębów, ustawienie ich w poprawnej pozycji i łuku, tak aby podczas operacji chirurg mógł złożyć oba łuki w poprawny zgryz.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Powrót do Pytania ogólne