Kamuflaż a operacja

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Kamuflaż a operacja

Postprzez dominik.iw » 5 stycznia 2017, godz. 11:08

Witam!
Mam problem, przeszukałem sporą cześć forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mianowicie kilka lat temu podjąłem decyzje o założeniu aparatu ortodontycznego w celu wyprostowania zębów. Problem leżał nie tylko w zębach bo moja żuchwa jest wysunięta a szczęka cofnięta, więc zęby górne nigdy nie zachodziły za dolne. Udałem się więc do ortodonty na konsultacje, stwierdził że muszę założyć aparat na dwa łuki i tak też zrobiliśmy. Plan leczenia miał doprowadzić do zamknięcia zgryzu, czyli zrobiony miałem tzw. kamuflaż ortodontyczny efekt końcowy niestety jest niezadowalający.Podłamałem się trochę bo leczenie trwało ponad 2 lata i sporo kosztowało. Zęby są proste, ale dalej pozostaje księżycowy profil twarzy, niewyraźna mowa, problemy z gryzieniem jedzenia. Aparat mam zdjęty około 4 miesięcy. Teraz w zasadzie następuje moje pytanie, czy jak miąłem robiony kamuflaż, to czy jest możliwość zrobienia operacji? Chciałbym jeszcze raz założyć aparat i ustawić zęby pod operacje dwuszczękową, ale nie jestem pewien czy można tak manipulować zębami. Miał ktoś może taki przypadek?
Pozdrawiam :)
dominik.iw

Kamuflaż a operacja

Postprzez Radunia » 5 stycznia 2017, godz. 12:27

Ja miałam trochę inny przypadek, bo kamuflaż miałam od dzieciństwa. Teraz jestem w trakcie przygotowania do operacji, odkamuflowanie wady aparatem miało trwać półtora roku, ale wczoraj ortodontka powiedziała, że uwiniemy się w rok. Więc nie ma problemu z czymś takim. Do operacji musisz mieć wadę odkamuflowaną, żeby chirurg mógł złożyć łuki w ich prawidłowym kontakcie.
Czasem ludzie noszą aparat po 3-4 lata, więc jeśli jesteś zdrowy i przy pierwszym aparacie nie zaobserwowałeś rozchwiania zębów, to myślę, że spokojnie możesz wrócić do aparatu. Jeśli ortodonta jest doświadczony, to tak dobierze tempo przesuwania zębów, żeby kości zdążyły się nadbudować i ustabilizować nowe pozycje. Oczywiście nie jestem lekarzem, więc pewną odpowiedź uzyskasz wyłącznie od ortodonty. :)
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
BIMAX w ZG: 11.04.2018
Radunia

Kamuflaż a operacja

Postprzez dominik.iw » 5 stycznia 2017, godz. 15:40

O taką odpowiedź mi właśnie chodziło. Bardzo dziękuje za informacje bo miałem kilka wątpliwości, ale teraz to już śmiało mogę poszukiwać ortodonty, który się mną zajmie.
Pozdrawiam :)
dominik.iw

Powrót do Pytania ogólne