Implant a Zabieg

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Implant a Zabieg

Postprzez spaishoot » 24 maja 2017, godz. 15:00

Cześć wszystkim, jestem w końcowej fazie leczenia ortodontycznego i będe nie długo miał "zakładany" implant zęba, czy stwarza to jakieś przeciwwskazania na operacjie/zabiegi lekkiego wysunięcia żuchwy do przodu?
spaishoot

Implant a Zabieg

Postprzez Radunia » 24 maja 2017, godz. 17:22

Może nie stwarza, zależy gdzie ten implant, zależy jaki czas do operacji i zależy jak chirurg operujący się na to zapatruje.
A nie chciałeś jakoś tego skonsultować wcześniej z chirurgiem, który będzie Cię operował? Albo skontaktować chirurga od implantu z chirurgiem od operacji, żeby się dogadali, jaki przebieg leczenia będzie najsensowniejszy? Fajnie jak leczenie jest zaplanowane całościowo przez lekarzy.
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
Radunia

Implant a Zabieg

Postprzez spaishoot » 24 maja 2017, godz. 17:25

Hej

Dzięki za odpowiedź, zapytałem o to tylko tego chirurga który będzie wstawiał mi implant i stwierdził, że to nie będzie kolidować... jednak wolałem dopytać tutaj bo ktoś kiedyś powiedział mi, że może to jednak stanowić przeszkodę, co do samej operacji żuchwy to nigdy nie byłem nawet na konsultacjach ale lamentuje nad tym już od kilku lat, teraz jedną z nich będzie mieć mój znajomy co zmotywowało mnie do działania i nie chciałbym zamykać sobie tej furtki.
spaishoot

Implant a Zabieg

Postprzez Radunia » 24 maja 2017, godz. 21:48

Jeśli ten implant nie jest jakąś sprawą na cito, to może wybierz się najpierw do upatrzonego chirurga od naszych operacji i pogadaj z nim, zapytaj o zdanie, może o wskazówki do kolejności działań. Myślę, że na taką konsultację najwyższy czas, skoro piszesz, że jesteś na końcówce leczenia orto, ortodoncie też się mogą przydać wskazówki od chirurga, jeśli przygotowuje Cię do operacji (czy orto zrobił Ci kamuflaż?).
progenia
aparat góra+dół: 4.07.2016
pogrubienie dziąseł: 28.11.2016
Radunia

Powrót do Pytania ogólne