ROZBIEŻNOŚĆ OPINI LEKARZY

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez Sylek » 30 maja 2017, godz. 10:57

Witam serdecznie.

Chciałam się dowiedzieć czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją jak ja. Mam przez ortodontę z Poznania zdiagnozowaną wadę III klasa szkieletowa i zwężenie szczęki. Ortodonta wstępnie poinformował mnie o możliwości leczenia ortodontycznego Hyrax + Le Fort, GD SW + Bimax + zabieg BSSO i zlecił konsultację z chirurgiem z Poznania. Chirurg dał pisemną odpowiedź szczęka na granicy normy i progencji. Nieznacznie cofnięta okolica pod nosowa. Nieznacznie cofnięta i skrócona górna warga. Delikatnie płaskie policzki. Brak cech zwężenia w szczęce. Powiedział że powinien wystarczyć aparat ortodontyczny i że mam to jeszcze obgadać z innym ortodontą. Bo jak dwóch ortodontów powie że mam być operowana to nie ma dyskusji bedzie operacja tylko wysunięcia szczęki, ale chce opinię dwóch ortodontów.  Wiec udałam się do innego (Aidi). Usiadłam na fotelu i rozpoczęło się badanie. Ortodonta poinformował mnie że jest kilka opcji a nawet kilkanaście i ja muszę wiedzieć czego chce i na jakie efekty liczę. Dokladnie wiem czego chcę. Dodam że górne zęby zachodzą za dolne przy zagryzieniu a bez zagryzienia to góra i dół się stykają. Żuchwa jest trochę szersza od szczęki. Wróciłam z powrotem do pierwszego ortodonty Dr M.K. i przekazałam pisemną odpowiedź chirurga i poinformowałam co ustnie przekazał Dr Aidi (który zresztą bardzo się śpieszył). Doktor M.K przygotował nowy ustny plan leczenia założenie aparatu quad helix na pół roku bez przecięcia szwu podniebnego, ma mi rozszerzyć szczękę. Później aparatem stałym jak się uda przerzucić zęby górne na drugą stronę  a jak nie to operacyjnie wysunięcie szczęki do przodu. Ale osobiście uważa że powinna być operacja wysunięcia szczęki o 4 mm.

W wyniku tej całej sytuacji i rozbieżności zdań postanowiłam udać się do Warszawy do Face-Clinic i teraz to już mam totalny mętlik w głowie. Dr M.W po konsultacji z chirurgiem przygotowała plan leczenia bardzo szczegółowy. Operacja dwuszczękowa. Wcześniej na badaniu powiedziała że żuchwa jej zdaniem jest ok tylko szczęka za wąska.

Proszę Was o opinie? Czy ewentualnie warto jeszcze iść do innego chirurga i ortodonty na kolejną konsultację? Czy aparat typu jak pisałam wyżej quad helix może rozszerzyć szczękę bez przeciecia szwu. Dodam że mam 34 lata. Chciałabym rozpocząć w końcu leczenie.
Sylek

Postprzez zabeczka » 30 maja 2017, godz. 21:05

Dr. Aidi jest genialnym ortodontą, ma specjalizację IIst, przygotował mnie szybko i dobrze do zabiegu. co do Poznańskich chirurgów i pana M.K. mam niezbyt dobre doświadczenia.
Huad helix w Twoim wieku to idiotyczny pomysł, nie pomoże a jeszcze może narobić dużej szkody. :)
zabeczka

Postprzez afi » 31 maja 2017, godz. 22:51

Sylek napisał(a):Proszę Was o opinie? Czy ewentualnie warto jeszcze iść do innego chirurga i ortodonty na kolejną konsultację? Czy aparat typu jak pisałam wyżej quad helix może rozszerzyć szczękę bez przeciecia szwu. Dodam że mam 34 lata. Chciałabym rozpocząć w końcu leczenie.

Ja z kolei z czystym sercem polecę M. W. - dokładną, szczegółową, myślącą.
Możesz skonsultować się z innym chirurgiem, dla świętego spokoju i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję. Albo podejmij jakąś decyzję i trzymaj się planu leczenia ortodonty, który Ci najbardziej odpowiada.
Ja pewnie bym jeszcze się przeszła do innego chirurga... ale ja lubię mieć 100% pewności, jak słyszę odmienne diagnozy.
Przemyśl to sobie, żebyś mogła spokojnie spać ;-)
*zgryz otwarty,lekka asymetria,niedorozwój bródki
*aparat: 30.05.2009-01.09.14, 01.07.2009-28.05.14
*WIM Warszawa,dr P.
*operacja I: dwuszczękowa 20.09.2011
*operacja II: genioplastyka,usunięcie płytek 19.07.2012
wydatki orto : 22 260zł
Obrazek
afi

Powrót do Pytania ogólne