A więc jak to jest z tymi płytkami?

Nie wiesz gdzie zadać pytanie? Twoje pytanie nie pasuje do żadnego z powyższych działów? Możesz je zadać tutaj.

Postprzez DesineVerbum » 2 lipca 2017, godz. 20:51

Cześć wszystkim

Czytając posty na forum na temat płytek nie jestem w stanie wywnioskować co do tych płytek, większość ludzi mówi o tym że lepiej je wyjąć, na wszelki wypadek. Reszta, w tym chirurdzy twierdzą że nie ma sensu ich usuwać i zazwyczaj rzadko są powikłania związane z nimi.

W tym temacie chciałbym się dowiedzieć tyle ile wiecie na temat usuwanych/nieusuwanych czy ktoś wyjmował, czy ktoś kto ma i dobrze się z nimi czuje, czy może jakiś znajomy wyjmował lub nie wyjmował, ogólnie cała wiedza zebrana w kupę.

Pisać śmiało!
DesineVerbum

Postprzez Dominus Tenebrae » 2 lipca 2017, godz. 21:06

Ja sie z plytkami zle czuje I czuje czesto bol, a chirurg sam zaproponowal wyciagniecie. Jest u mnie duzy dyskomfort
dziennik leczenia: http://www.progenia.org/viewtopic.php?f=9&t=2427

Rozpoznanie: Niedorozwój szczęki w w wymiarze podłużnym i pionowym + asymetria szczęki

Operacja: Zabieg w linii Lefort1 + poszerzenie i pogłębienie nozdrzy

Miejsce i termin:
USK Wrocław 15.11.2016r. dr Wojciech P.
Dominus Tenebrae
Moderator

Postprzez JohnDoe » 4 lipca 2017, godz. 08:31

Miałem zamiar wyciągnąć rok, może dwa po operacji. Niby wszystko było tytanowe, więc obojętne dla organizmu, ale to wciąż ciało obce. Niestety (a może i nawet lepiej) zaczęło mnie boleć miejsce, w którym była umieszczona lewa płytka wraz z dwoma zębami nad nią. Operacja w przyspieszonym tempie i po 2 tygodniach już płytek nie było. Okazało się, że jedna śrubka przytrzymująca płytkę była poluzowana i uciskała na nerw. Podobno coś takiego może zdarzyć się nawet kilka lat po operacji.
Wada: Zgryz Brodiego / Zgryz obustronnie przewieszony
11.2010 - Aparaty góra i dół
03.2014 - Dystrakcja pośrodkowa żuchwy - USK Wrocław
10.2014 - Ewakuacja dystraktora - USK Wrocław
07.2016 - BSSO - USK Wrocław
01.2017 - Ewakuacja płytek i ekstrakcja górnych ósemek - USK Wrocław
Reszta się nie mieści. :D
JohnDoe
Moderator

Postprzez Iza.bela » 11 lipca 2017, godz. 13:40

Witam wszystkich,
Ponawiam swoje pytanie, czy ktoś może usuwał płytki na NFZ, w przypadku prywatnej operacji? Niestety ja nie mogę i nie chcę wrócić do lekarza, który przeprowadzał operację.
Drugie pytanie: Czy ktoś ma alergię na płytki, czy może miał/ma gronkowca? Ustalam przyczynę moich problemów ze skórą w miejscu, gdzie mam płytki. Notabene, już raz to przechodziłam, dostałam maść z antybiotykiem na grzyby i antybiotyk doustny, przeszło po miesiącu (Zapisał mi to mój chirurg, któremu wtedy jeszcze ufałam). Teraz mam powtórkę z rozrywki.
Będę wdzięczna za podzielenie się swoim doświadczeniem.
Pozdrawiam
Iza.bela

Postprzez misiaewusia » 12 lipca 2017, godz. 08:50

Odrazu po operacji trochę mi przeszkadzały te płytki. Teraz już nie. Od chirurga usłyszałam że w moim przypadku zdecydowanie lepiej ke zostawić i już nocnie robić ze sobą. Operację miał prywatnie więc ponoszenie kolejnych kosztów związanych z opłatą za wyjęcie mi się noe uśmiecha. I z racji tego zostanę z płytkami licząc, że nic się nie będzie działo.
aparat: dół - 01.2014, góra - 09. 2014
17.10.2014: poszerzenie szczęki /dystraktor/, Zielona Góra
04.2016: kortykotomia, Zielona Góra dr N
09.01.2017: osteotomia szczęki z segmentacją klinową w linii pośrodkowej
ortodonta: dr P. Fudalej chirurg: teraz dr W.
koszta leczenia: ok. 22000zł + 19000zł /operacja/
misiaewusia

Powrót do Pytania ogólne